میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۱ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 725 بازدید

روح اشعار «فردوسی» یکتاپرستی، وطن‌دوستی و آزادگی است/ امروز نوک قلم ما تعیین کننده زمامداران امور است

فرماندار لارستان در مراسم بزرگداشت فردوسی در اوز:

روح اشعار «فردوسی» یکتاپرستی، وطن‌دوستی و آزادگی است/ امروز نوک قلم ما تعیین کننده زمامداران امور است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: روح  اشعار حماسی فردوسی یکتاپرستی، وطن پرستی، آزادی خواهی و آزادگی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم روز بزرگداشت حکیم و شاعر ابوالقاسم فردوسی در تالار دانشگاه پیام نور شهر اوز با بیان اینکه فردوسی یک شاعر حماسه‌سراست؛ اظهار داشت: فردوسی نه تنها یک حماسه‌سراست بلکه فردی بوده که در روح اشعار حماسی او، یکتاپرستی، وطن پرستی، آزادی خواهی، آزادگی و زیر بار ذلت و ظلم نرفتن موج می زند و دموکراسی خواهی و همه مسائلی را که جامعه متمدن امروزی از آن برخوردار هست در اشعار مردان بزرگی همچون فردوسی بیان شده است.

وی ادامه داد: این ویژگی ها و خصایصی که در اشعار فردوسی وجود دارد، گویای فرهنگ غنی مردم ایران در هزاران سال پیش است؛ تاریخی که همه به آن می بالیم و به آن افتخار می کنیم.

فرماندار ویژه لارستان بر اهمیت گره زدن وضعیت گذشته به حال و وضع حال به آینده تأکید کرد و افزود: این پیوند از این جهت مهم است که با استفاده از گذشته و ارزیابی وضعیت فعلی خودمان آینده ای را برای جامعه رقم بزنیم که برای نسل های آینده مایه عزت و افتخار باشد.

وی خاطرنشان کرد: یقیناً هر جامعه ای که از گذشته خودش پند بگیرد و وضعیت فعلی خویش را ارزیابی و در معرض افکار عمومی و آزادی خواهان و دانشمندان و تأثیرگذاران در جامعه قرار دهد، نسل های آینده ضمن اینکه به گذشته خود افتخار می کنند، در آرامش، صلح و صفا و در جامعه ای زندگی خواهند کرد که ناامنی و شرارت و نابسامانی از آن جامعه رخت برخواهد بست.

حسنی با بیان اینکه افرادی همچون فردوسی با حماسه سرایی از طریق شعر، مردم را ترغیب به دفاع از وطن، عزت و ارزشهای خودشان می کردند، گفت: به تدریج این مسیر تکاملی برای ما هم پیش آمد تا در سالهای پیروزی انقلاب و بعد از آن شعرا و حماسه سرایان از جمله افرادی بودند که در کنار رزمندگان دفاع مقدس، با ترکیبی از فعالیت های فرهنگی و هنری، اقتصادی و سیاسی، در کنار قدرت سخت، از این کشور و ارزشها دفاع کردند.

معاون استاندار فارس با تأکید بر اینکه دفاع امروزی ما از کشور به مراتب پیچیده تر، گسترده تر و در ابعادی نیز روان تر و عقلانی تر از گذشته های دور و نزدیک خواهد بود؛ گفت: زمانی اگر برای تحکیم قدرت در این کشور از نوک تفنگ و گلوله استفاده می شد، به تبع آن هرج و مرج، آشوب و برادرکشی در کشور رواج پیدا کرد. اما امروزه این نوک قلم من و شماست که تعیین کننده زمامداران امور و حاکمان کشور است و اینجاست که نقش تک تک ما نقشی مساوی و برابر و تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده عالی دولت در لارستان حضور پرشور در انتخابات را تأثیرگذار در امنیت ملی، استقلال و هویت ملی خواند و تأکید کرد: امیدواریم با همتی که همه مردم عزیز دارند و با انسجامی که در کشور وجود دارد و با درایت همه مردم عزیز بتوانیم در فضایی مسالمت آمیز و با تعامل در این مسیر گام برداریم تا بتوانیم آینده خود را بهتر از گذشته رقم بزنیم که مطمئنا در چنین وضعیتی فرزندان ما از تبع اقدام امروزی ما در آرامش و در کمال رفاه و صحت و سلامتی زندگی خواهند کرد.

پیش از این نیز دکتر احمد سلوکی فردوسی شناس از تهران به ایراد سخن پرداخت.


1 نظر

  1. لارستانی گفت:

    0

    0

    در سر تیتر این خبر. می بایست. مکان. سخنرانی. ذکر. شود. تا مخاطب. بتواند. انرا بهتر. انتخاب. نماید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان