میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 می 2014 ساعت 8:54 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,915 بازدید

روز تئاتر، تالار حافظ شيراز و تقدير از ايرج الهياري

روز تئاتر، تالار حافظ شيراز و تقدير از ايرج الهياري

taatr1روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان: مراسم روز جهانی تئاتر با عنوان «اردیبهشت تئاتر فارس» شامگاه جمعه  با حضور ۲۰ هنرمند نمایش لارستانی و بیش از هزار نفر از علاقمندان و اهالی تئاتر فارس در تالار حافظ شیراز برگزار شد.

در شروع مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به ایراد سخنرانی پرداخت. وی  اظهار داشت: در سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در تئاتر شیراز و اجراهای فراوان و برنامه های مختلف آموزشی بودیم.

احمد همتی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۹۰۰ نفر در غالب ۲۰۲۲ ساعت در فارس آموزش شاخه های مختلف نمایش را تجربه کردند. همچنین شاهد بیش از ۲۵ هزار و ۴۷۰ اجرای نمایشی در استان بودیم و  استقبال مخاطبان فراوان که تعداد آنها به  بیش از ۹۰۰ هزار نفرمی رسد.

در ادامه این مراسم حمید کاکا سلطانی، عضو ارشد مرکز هنرهای نمایشی در سخنانی خاطر نشان کرد: باید رویکرد تئاتر به سمت شاد کردن تغیر کند. ما نتوانستیم آنگونه که باید در دهه اخیر مردم را شاد کنیم و با هنر نمایش روحیه آنها را تغیر دهیم. مردم باید از تئاتر انرژی بگیرند و این کارکرد مهم تئاتر است که در چند سال اخیر از آن غافل شده ایم. وی گفت: من از نوجوانی همیشه نام پیشکسوتان تئاتر فارس را می شنیدم و این استان در هنر نمایش جایگاهی مهم دارد.

در این مراسم از پیشکسوتان هنرهای نمایشی فارس از جمله هنرمند تئاتری سابق لار«ایرج الهیاری» که از چندين سال پيش به دليل تصادف رانندگي؛ خانه نشین شده است تجلیل شد.

همچنین ۶ انجمن نمایشی شهرستان های فارس از قبیل انجمن تئاتر کازرون، مرودشت، نی ریز، فسا، لار و داراب در اردیبهشت تئاتر فارس مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است برپایی کارگاه آموزشی بازیگری، کارگردانی و نویسندگی و نمایش های مختلفی مانند نمایش خیابانی، سیاه بازی، نمایش عروسکی، موسیقی تئاتر از دیگر برنامه های اجرایی در این شب بود.

 

 

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان