میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 می 2014 ساعت 5:25 ب.ظ سرویس:گزارش تصویری 4 دیدگاه 3,474 بازدید

روز «لارستان بزرگ» در فرهنگسراي مرتضوي گرامي داشته شد+ گزارش تصويري

 روز «لارستان بزرگ» در فرهنگسراي مرتضوي گرامي داشته شد+ گزارش تصويري

صمد كامجو/ صحبت: در سالروز حضور مقام معظم رهبری در لارستان و تصویب این روز در شوراي اسلامي شهر لار به عنوان روز لارستان بزرگ، گروه «لارستان کهن» که اکثریت آنها را اعضای تشکل لارستان بیدار تشکیل می دهند این روز فرخنده را گرامی داشتند.

این گردهمایی در شامگاه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ با همکاری شهرداری لار، فرمانداری ویژه لارستان، بسیج حوزه سردار شهید نجف مفید و مدیریتِ معاون فرهنگی شهرداری لار در فرهنگسرای مرتضوی لارستان برگزار شد.

برنامه با قرائت قرآن مجید آغاز شد و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و لارستان، مستندی در مورد سفر مقام معظم رهبری به لارستان در سال ۱۳۸۷، به کارگردانی محسن زارع پخش گردید. سپس سرودي به زبان لاری توسط گروه سرود مصباح الهدی از کانون امام جعفرصادق(ع) و پایگاه شهید فانی اجرا شد.

file_5981

اولین سخنران این همایش دکتر کاظم رحیمی نژاد؛ مدیر اجرایی تشکل لارستان بیدار بود. وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در لارستان، علل بزرگ خواندن لارستان را از دیدگاه رهبر انقلاب یادآور شد و بر آسیب شناسی آنچه به قول او بزرگی لارستان را در معرض تهدید قرار می دهد، تاکید کرد. وی سه عامل: رقابت مناطق جنوب فارس، ایجاد بدبینی در شهرستان ها و بخش های لارستان بزرگ نسبت به لار و ویژه خواری های اقتصادی برخی افراد در شهر لار را تهدید های اصلی لارستان دانست.

وی افزود: در گذشته عده ای در همین شهر لار با ویژه خواری های اقتصادی موجب شدند که در بخش های لارستان این تصور پیش آید که لاری ها همه چیز را برای لار می خواهند و مردم لار در رفاه به سر می برند و حقوق بخش های خود را رعایت نمی کنند. در حالیکه همه می دانیم و می بینیم که وضعیت شهر لار اصلا مناسب نیست. در حال حاضر نیز این خطر رفع نشده است و بیم آن می رود که ویژه خواری افرادی معدود به نام مردم لار تمام شود.

وی در ادامه تصريح كرد: در گذشته افرادی در شهر لار موجب شدند اعتماد به مسئولان کم شود و اکنون زمان آن رسیده است که این تصور را با شناساندن آنها به مردم و مسئولان و جدا کردن آنها از صف مردم از بین ببریم و بنده به یاری خدا و کمک مردم برنامه آینده ام در «صحبت نیوز» و تشکل لارستان بیدار همین موضوع خواهد بود.

بعداز اتمام این سخنرانی کوتاه، تعدادي از شاعران انجمن ادبی آفتاب، شعرهایی به زبان لارستانی و فارسی قرائت نمودند.
دومین سخنران این جلسه منیره جهان بین بود که مختصری در مورد پیشینه و اهداف گروه لارستان کهن در دنیای مجازی توضيح داد.

سخنرانی محسن زارع؛ معاون فرهنگی شهردار لار بخش بعدی این مراسم بود. وی از شهرداری و فرمانداری وگروه لارستان کهن به خصوص دکتر عسکرپور و صمد کامجو و همچنین از کلیه افرادي که در این برنامه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی كرد.                                                                 .
در پایان مراسم محبوبه وحیدیان یکی از فعالان گروه لارستان کهن، پایان نامه کارشناسی ارشد ادبیات فارسی را به استاد خود دکتر کاظم رحیمی نژاد تقدیم نمود. گفتني است این گردهمایی با اجرای فرزاد قناعت پور؛ از اعضاي انجمن شعر آفتاب لار اجرا شد.

 file_5986 file_5984 file_5985 file_5983 file_5990 file_5989 file_5988 file_5991


4 نظر

 1. یکی از شرکت کنندگان گفت:

  0

  0

  مراسم جالبی بود یک حرکت خود جوش ومردمی که این مراسمات امید است همچنان ادامه داشته باشد. تشکر از شهرداری شورا وفرهنگسرای مرتضوی

 2. سوال گفت:

  0

  0

  چرا از مفتوحي دعوت نشده بود شعر بخونه. نكنه مشكلي دارن با هم
  ————–
  مديريت: آقاي مفتوحي همزمان با برگزاري اين برنامه در شيراز و چهارمين گردهمايي لارستاني هاي اين شهر حضور داشتند.

 3. لارستان هوشیار گفت:

  0

  0

  ، روزی که به نام لارستان بود و به کام عده ای خاص که اسم بلند بالا و مقدس لارستان را یدک میکشند زمانی روز لارستان معنی پیدا خواهد کرد که مانند روز بوشهر روز شیراز و روز اوز همه و همه از پیر و جوان و تمام شخصیت ها در آن حضور داشته باشند نه تنها عده ای خاص در پاتوقی خاص

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  باسلام
  تبعیض در لار به شکل بسیار فجیع رواج دارد و شاعران و محققین غیر لاری رادربین خود نمی پذیرند….هرکس حتی اگرلارستانی هم باشد درین جمع جاندارد بهرحال متاسفم…

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان