میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 می 2015 ساعت 5:47 ب.ظ سرویس:آفتاب, فرهنگ و هنر 9 دیدگاه 4,949 بازدید

رونمايي از «گل هاي ماهتابگردان» در شب مهتابي «آفتاب»

رونمايي از «گل هاي ماهتابگردان» در شب مهتابي «آفتاب»

انجمن شعر آفتاب لار شنبه دوم خرداد ۹۴ در كنار حوض آب حياط فرهنگسراي مرتضوي و در شبي مهتابي و متفاوت باحضور جمعي از ادب دوستان از دومين مجموعه شعر «خليل روئينا» رونمايي كرد. روئينا دبير انجمن شعر آفتاب است و به تازگي مجموعه شعر «گل هاي ماهتابگردان» او توسط نشر اقليما روانه بازار كتاب شده است.

مجري مراسم پس از قرائت قران توسط دانيال افتخاري، درباره اين نشست توضيحاتي ارائه كرد. حميد منشي گفت: در اين مراسم صرفا از كتاب رونمايي نمي شود و تعدادي از منتقدان و كارشناسان شعر به نقد و بررسي اين مجموعه رباعي خواهند پرداخت. وي همچنين توضيح داد كه براي حضور در اين مراسم از هيچ كس دعوت كتبي نشده و ترجيح داديم اين مراسم بدور از رسميت و در فضايي شاعرانه و صميمانه برگزار شود.

IMG_0508

در ادامه محمد رزاقيان متني را در ستايش خليل روئينا قرائت كرد و بعد او مجري مراسم از خليل روئينا خواست دقايقي را براي جمع حاضر سخن بگويد و شعر بخواند. روئينا ابتدا از پدر خود جعفر روئينا به دليل آنچه باز كردن دروازه هاي شعر به رويش خواند تقدير كرد و در ادامه به ترتيب از سيد علي هاشميان، منتقدان و تك تك اعضاي انجمن شعر آفتاب تشكر كرد.

وي سپس به توضيح درباره مجموعه شعر «گلهاي ماهتابگردان» پرداخت و آن را چكيده تلاش سه ساله خود در سرودن رباعي عنوان كرد. اين شاعر باسابقه لاري در ادامه با ارائه توضيحاتي درباره قالب رباعي تلاش كرد ضمن تفكيك موضوعي كتابش در هر موضوع چند رباعي نيز بخواند.

پس از سخنراني روئينا سه نفر از منتقدان و كارشناسان شعر به نقد و بررسي كتاب او پرداختند و به تفصيل نقاط ضعف و قوت آن را برشمردند. اسد گرامي، دكتر كاظم رحيمي نژاد و فرزاد قناعت پور منتقداني بودند كه به ترتيب اين كار را انجام دادند.

IMG_053e3

سيد علي هاشميان نيز در اين مراسم ضمن بيان توضيح كوتاهي درباره سبك شاعري روئينا، يكي از غزل هاي او درباره حضرت عباس(ع) را در دستگاه ماهور به صورت آواز خواند.

در اين مراسم همچنين جعفر روئينا و عبدالرضا مفتوحي نيز هريك چند رباعي خواندند تا اين شب كلا درفضاي رباعي سپري شود. در پايان مراسم نيز حاضران بجاي دريافت رايگان كتاب، اين مجموعه شعر را خريداري كردند تا به قول مجري مراسم ضمن رعايت ارزش كار شاعر از وي نيز حمايت شود.

خليل روئينا پيش از اين كتاب، مجموعه غزليات خود با نام «فواره هاي بي برگشت» را توسط نشر هزاره ققنوس به چاپ رسانده بود و به گفته او قرار است در آينده نيز مجموعه اشعار آئيني و نوحه هاي عاشوراييش درقالب يك كتاب چاپ شود.

IMG_0574 IMG_0542 IMG_0517 IMG_0631 IMG_0625 IMG_0593 IMG_0594 IMG_0640 IMG_0612


9 نظر

 1. محبوبه وحیدیان گفت:

  0

  0

  تبریک دوباره به جناب رویینا و به قول دکتر رحیمی نژاد: به خلیل رویینا نباید به عنوان شاعر شهر لار و یا منطقه لارستان نگاه کرد. بلکه ایشان شاعر معاصر کشورمان است.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ۱- چرا اطلاع رسانی نکرده اید؟؟؟
  ۲-چرا کتاب به نمایشگاه نرسید واقعا حیف بود.

 3. علی گفت:

  0

  0

  عکس ها زیباست ممنون آقا سعید رزاقیان

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  مراسم بسيار شيك، مفيد و دوست داشتني بود. همگي خسته نباشيد. ايده خريداري كردن كتاب هم خيلي عالي بود.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه قدر خوبه که دوستان پاسدار رو هم در این جمع می بینیم

  • لاری گفت:

   0

   0

   مگه دوستان پاسدار نباید به این مراسما تشریف بیارن؟!!!!
   مگه باید بین اقشار مختلف جامعه جدایی باشه!!؟

 6. فرهاد ابراهیم پور گفت:

  0

  0

  خدمت اقای روئینا تبریک عرض میکنم

 7. خلیل رویینا گفت:

  0

  0

  با تشکر از دوستان عزیز م که مرا شرمنده می کنند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان