میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۹ ب.ظ سرویس:یادداشت 3 دیدگاه 593 بازدید

رویکرد مبارک

رویکرد مبارک

آفتاب لارستان: احمد حسینی فرماندار اسبق لارستان در یادداشتی که روز ۱۵ بهمن در روزنامه جمهوری اسلامی نوشته به ضرورت بازبینی و نقد مداوم عملکرد در دوران پس از اتقلاب اسلامی ۵۷ تاکید کرده است.
متن کامل این یادداشت را در ادامه بخوانید:

***

احمد حسینی: دهه فجر امسال از آن رو متفاوت است که برای نخستین بار سایه آرام بخش و رحمت آفرین انتقاد از عملکردهای غلط مدیران و ضرورت عذرخواهی از مردم خوب و شریف کشور، بر آن سایه افکنده است و به آن طراوات و تنوع خاصی بخشیده که حتماً لازم و ضروری این مقطع مهم از سال آخر دهه چهارم انقلاب می‌باشد و دهه فجر را از کلیشه‌ای بودن خارج می‌کند.

پیام اصلی دهه فجر امسال ضرورت بازنگری در عملکرد ۳۹ سال گذشته و اقرار و اعتراف به خطاهای بزرگ و کوچکی است که زمامداران مملکت می‌توانستند با اندکی گذشت و وسعت نظر و تحمل و ظرفیت بیشتر به آن دست نیازند و اعتبار نظام و اعتماد مردم را خدشه‌دار نکنند.

آری به برکت آثار جاوید معنوی و پرتوافکنی انوار روشن روح بزرگ امام خمینی(ره) و همه رهروان پاک راه او، این نظام محکم و استوار و پا برجاست، البته اگر از گذشته درس گرفته شود و چراغی برای راه پرپیچ و خم آینده گردد. چقدر لذت بخش است که این روزها از زبان افراد مختلف از صدر تا ذیل، عباراتی شنیده می‌شود که دیگر شعارهای فریبنده نیست بلکه مضمون و محتوای آنها، انتقاد از خود و پوزش خواهی از مردم است.

وقتی رهبر انقلاب خود را نیز مخاطب انتقادات اخیر مردم می‌داند و همگان را به تلاش برای جلب رضایت آنها فرامی خواند، تکلیف دیگران روشن است. آیا فرهنگ عذرخواهی، نفهمیدن و ندانستن، اقرار به خطا و اشتباه. شنیدن صدای مردم و درک خواست آنان، سازنده و حیات بخش نیست؟ وقتی مسئول رده بالایی متواضعانه از مردم به خاطر کوتاهی‌ها پوزش می‌خواهد،‌ وقتی دیگری حذف بی‌رحمانه مخالفان را طی سال‌های اخیر خطای بزرگی می‌داند. هنگامی که تحلیل گری روشن بینانه می‌گوید: ما باید به آنچه امروز مردم می‌خواهند تن در دهیم، همانگونه که آنان طی چهار دهه به آنچه خواست نظام بود تن در دادند و سخنان بسیاری از این دست که از چپ و راست به گوش می‌رسد، واقعاً باید خدای متعال را شکر کرد که چشم‌های بسته برخی متولیان نظام را به روی حقیقت باز کرد. زیرا این مردم در قبال فسادهای بزرگ مالی آنان که قرار بود امانت دارشان باشند، سیاست زدگی مبتذل و جنگ بی‌رحمانه سیاسی و حذف رقبا به هر قیمت و بداخلاقی‌ها و سوءمدیریت‌های حیرت آور و انزوای خود ساخته در عرصه بین الملل، آن هم در مقابل چشمان حیرت زده شان و سفرهای روزبروز کوچکترشان، حقاً و انصافاً باید صدها بار عذرخواهی مسئولان را ببینند و بشنوند و در عمل نیز مسیر حرکت خود را اصلاح نمایند تا مردم آسیب بیشتری نبینند.

زیرا دیگر به روشنی پیداست حضور حماسی آنان در راه پیمایی ۲۲ بهمن هرگز نشانه و مصداقی برای اعلام رضایت از عملکرد مسئولان نیست بلکه علامت وفاداری شان به انقلابی است که خود صاحبان حقیقی آن هستند. از سوی دیگر مسئولان نیز نباید به عذرخواهی تنها اکتفا کنند که البته این یک گام مهم و اساسی است بلکه آسیب شناسی انقلاب و انجام اصلاحات و تغییرات اساسی در سیاست گزاری‌ها، برنامه ریزی‌ها و عملکردها نیز در دستور کار قرار گیرد، چه بسا سیاستی که برای نسل اول انقلاب و دهه آغازین جوابگو بود ولی امروز ممکن است بی‌فایده و حتی مخرب باشد، باید نخبگان کشورکمک کنند مسئولان بویژه در قوه مجریه و مقننه، فوری‌ترین اصلاحات را در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی بشناسند و حتی اگر انجام آنها از طریق قوانین عادی میسر نیست، با توسل به احکام حکومتی و یا همه‌پرسی، تغییر یابند تا راه حرکت نظام در دهه‌های بعد هموار گردد و جمهوری اسلامی به معنای واقعی آن حاکم باشد در این راه باید از تعصبات کور و باورهای خشک و غیرقابل انعطاف دست برداشت و اگر خواهان استمرار باشکوه یک نظام مردمی هستیم، واقعیت‌ها را اگرچه به مذاق ما خوش نیاید بپذیریم.

تکراری بودن برخی تریبون‌های میلیونی و عدم تاثیر آن در رشد ارزش‌های اسلامی و سازندگی فرهنگ کشور، تجدیدنظر در عملکرد و رویه رسانه ملی، کنار گذاشتن رفتارهای قیم مآبانه و یک طرفه با مردم و متهم کردن افراد صغیری که همواره درحال فریب خوردن از دشمن هستند. استفاده سازنده از ابعاد پیشرفت فضای مجازی به جای شعارهای بی‌فایده حذف و فیلتر کردن آنرا دادن، دست کشیدن از جنگ و جدال‌های سیاسی و قدرت طلبی‌های مذموم و ثروت اندوزی‌های حاصل از رانت خواری که حاصل همان بداخلاقی هاست و در شان نظام اسلامی نیست که کاخ و کوخ در همسایگی یکدیگر باشند، شناخت باورها و خواست‌های نسل سوم انقلاب، همزیستی مسالمت آمیز و عزت بخش با جهان و بسیاری از مسائل دیگر، باید در دستور کار قرار گیرد و بطور خلاصه دیگر آن زمان گذشته است که چند روزی به تبلیغ راه پیمایی ۲۲ بهمن دلخوش کنیم و چند روزی هم در وصف آن حماسه سرایی نمائیم و باز برگردیم به خانه اول.

هرگز و هزاران بار هرگز که نباید چنین شود، دهه فجر امسال باید دهه اصلاحات اساسی در دیدگاه‌های مسئولان نظام اسلامی در زمینه عملکردها باشد و در آستانه ۲۲ بهمن، طلیعه این رویکرد مبارک را شاهد هستیم، آری عزیزان، انقلاب با اصلاحات و تغییرات متناسب با زمان صدمه نمی‌بیند، بلکه پافشاری بر دیدگاه‌های تنگ و کوته نظری و تعصب‌های قدرتمدارانه است که می‌تواند به آن لطمه بزند کما اینکه طی حداقل دو دهه گذشته، این صدمات وارد شده است. و امروز همه اقشار بویژه روحانیت محترم و حوزه‌های علمیه باید پشتیبان و همراه این موج اصلاحات باشند که می‌خواهد تغییر در همه عرصه‌ها را پیش روی مردمی قرار دهد که بدون آنها نظام اسلامی معنا و مفهومی نخواهد داشت.

از این نویسنده بخوانید:

سندروم عوام زدگی خواص

نيم قرن آرامش و طوفان

نظام جمهوري اسلامي و آفت مديريت

مناسبات دولت قبل در وزرات كشور دولت روحاني حفظ شده است

آينده مذاكرات

باور عمومي چيست؟

نقدي بر سفر استاني دولت به فارس

آقايي كه من شناختم

فروش خاک وطن

روزی که ایران ایستاد

احمدی نژاد در شیراز/ تقابل عوامفریبی احمدی نژاد با ارزش ها و سکوت اصولگرایان

 


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  حاجي داريوش شما يك بار هم شده گوشه چشمي به رفتار گذشته خود بفرماييد لازم به عذر خواهي نيست فقط كارهاي چپلاقي خود را بيانكي بفرماييد تا باور مردم شود صداقت داريد.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب آقای حسینی عزیز شما بفرمایید چرا مملکتی داریم که حتی خود شما نیز فرزندانتان را برای زندگی بهتر به آن سوی آبها فرستاده اید؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اخه مرگ اگه خوب باشه برا ي همسايه خوبه – حالا فهميدي اقاي ناشناس – حاجي داريوش

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان