میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 نوامبر 2018 ساعت 9:04 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 663 بازدید

رییس شورای شهرستان با رأی اعضای این شورا ابقا شد/ مقیمی: موفقیت شورای شهرستان حاصل تلاش و همفکری همه اعضاست

«مقیمی» رییس ماند و «کارگر» بجای «نوروزی» نایب رییس شد

رییس شورای شهرستان با رأی اعضای این شورا ابقا شد/ مقیمی: موفقیت شورای شهرستان حاصل تلاش و همفکری همه اعضاست

در نخستین جلسه علنیِ سال دوم شورای اسلامی شهرستان، عبدالرحیم مقیمی با اکثریت آرای اعضا، رییس این شورا باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهرستان، در یک سالگیِ تشکیل دوره پنجمِ این پارلمان محلی، بر اساس قانون شوراهای اسلامی، نمایندگان بخش‌ها و شهرها تشکیل جلسه دادند و در حضور علی‌پور معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان انتخابات هیئت رییسه را برگزار کردند که طی آن از میان ۱۳ عضو حاضر، آقای عبدالرحیم مقیمی با ۱۳ رأی مجدداً به عنوان رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان برگزیده شد.

برای انتخاب نایب رییس شورا نیز همچون «ریاست»، یک نفر اعلام نامزدی کرد که در رأی‌گیری برای آن هم آقای ”محمدشریف کارگر“ نماینده شورای بخش بنارویه و جوان‌ترین عضو شورای شهرستان با ۱۳ رأی برگزیده و جانشین محمد نوروزی شد. در بخش بعد، آقای احمد خرمی همچون سال قبل با رأی همه اعضای حاضر در جلسه، به عنوان «منشی» شورا انتخاب شد.

در ادامه این جلسه، که نماینده شورای شهر جویم غایب آن بود، طبق قانون جدید، رأی‌گیری برای «سخنگو»ی شورای شهرستان هم انجام شد که آقای علی رام‌برزین نماینده بخش بنارویه تنها نامزد آن بود و با ۱۳ رأی کامل هم توانست این عنوان را کسب کند.

****

در ابتدای سیزدهمین جلسه متوالیِ شورای اسلامی لارستان، مقیمی با تأکید بر اینکه به دنبال ارائه گزارش‌های مرسوم نیست، اظهار داشت: در این یک سال به عنوان نماینده همه اعضای پرتلاش شورا، سعی کردم به دنبال گشودن گرهی از زندگی مردم عزیز به‌ویژه در روستاهای محروم باشم.

وی موفقیت‌های شورای شهرستان را حاصل همکاری، همفکری و پیگیری‌های همه اعضا دانست و ضمن تقدیر از شوراهای بخش و شهر و روستا، تأکید کرد: اختلافات و مسائل و مشکلات درون شوراها را باید با همدلی حل کرد و تا خدا و مردم این فرصت خدمت را از ما نگرفته‌اند، به فکر رفع حوائج مردم و پیشرفت شهرستان باشیم.

رییس شورای شهرستان، نامه‌نگاری و پیگیری مداوم برای طرح مدیریت پسماند شهری، حفظ میراث فرهنگی و تاریخی، تقویت نظارت شوراها بر نهادهای مختلف، و همکاری نزدیک با مرکز رشد فناوری را از برنامه‌های اصلی این شورا در سال اول عنوان کرد و افزود: بسیاری از برنامه‌ها و پیگیری‌ها به نتایج خوبی رسیده که بخشی از آن به‌خاطر همکاری و کمک فرمانداری، نماینده محترم مجلس و بعضی ادارات است.

مقیمی با بیان اینکه همچنان معضلات، کمبودها و محرومیت‌هایی در شهرستان داریم، از بعضی ادارات به دلیل عدم همکاری مناسب با شوراها انتقاد کرد و گفت: بنای ما در شورای شهرستان تعامل و همکاری با نهادهای مختلف بوده اما بر جنبه نظارتی شورا هم تأکید ویژه داشته و خواهیم داشت.

در ادامه، تعدادی از اعضای این شورا هم نظرات و گزارش‌های خود را ارائه دادند. آنان در سخنان خود با تمجید از اقدامات و پیگیری‌های آقای مقیمی، نمود فعالیت‌ها و حضور شورای شهرستان را در دوره پنجم، ملموس‌تر و مؤثرتر خواندند و خواستار تداوم همکاری نهادهای اجرایی به‌ویژه فرمانداری با این شوراها و شوراهای شهر و روستا شدند.

علی اصغر علی‌پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان هم ضمن تمجید از فعالیت‌ها، پیگیری‌ها و سماجت رییس شورای شهرستان، شوراها را بهترین تبلور مشارکت مردم در نظام جمهوری اسلامی خواند و تصریح کرد: خوشبختانه بهترین نخبگان و معتمدان شهرها و بخش‌ها در شورای شهرستان لارستان جمع شده‌اند و برجستگی این شورا در استان، قطعاً حاصل همفکری همه شما و مدیریت خوب آقای مقیمی است.

در پایان جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان، اعضا پیشنهاد دادند که تعاونی‌های دهیاری‌ها در همه بخش‌ها فعال شود و این موضوع قطعاً نیازمند پیگیری و همکاری بخشداران و دیگر مدیران شهرستان است. همچنین این شورا تصمیم گرفت در آینده نزدیک جلسات مشترکی با شوراهای اسلامی شهرستان‌های همجوار به منظور تعامل و تبادل تجربیات برگزار شود.


2 نظر

 1. عبدالرحمن گفت:

  0

  0

  تعاونی ها تجربه خوبی نداشته اند و ضرورتی هم نیست.

 2. شهروند لارستانی گفت:

  0

  0

  این بار چرا نماینده لارستان در شورای استان مشخص نشده است

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان