میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 اکتبر 2020 ساعت 3:44 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 302 بازدید

زمین فوتبال ورزشگاه تختی لار به‌زودی سبز و هموار می‌شود/ خیرینِ لارستان منهای شهر لار آستین همت بالا زده‌اند!

گفت‌وگو با رئیس هیئت فوتبال لارستان:

زمین فوتبال ورزشگاه تختی لار به‌زودی سبز و هموار می‌شود/ نیک‌اندیشانِ لارستان منهای شهر لار آستین همت بالا زده‌اند/ کمک‌ نهادهای دولتی ناچیز بوده است/ این ورزشگاه آبروی لارستان است و چندهزار جوان از آن استفاده می‌کنند

درست در روزگار سختی‌های روزافزون مردم در زندگی و در زمانه‌ای که رسیدن به امور خانه و خانواده نیز کاری سخت و تحمل‌سوز است عده‌ای از وقت و انرژی و مال خود برای امور خیر و عمومی مایه می‌گذارند. افرادی که هرچند انگشت‌شمار و محدودند اما می‌توانند برای بقیه الگوساز و الهام‌بخش باشند.

یکی از این افراد «حسین طارمی‌زاده» مسئول هیئت فوتبال لارستان است که نمی‌توان تلاش او برای ساماندهی ورزش فوتبال و زیرساخت‌های آن را کتمان کرد. ورزشی که طرفداران بسیار زیادی در بین نوجوانان، جوانان و بزرگسالان منطقه دارد و همواره یک پای ثابت تمام ورزشگاه‌های ما هستند.

به بهانه نوسازی و بهینه سازی چمن ورزشگاه تختی شهرقدیم لار که مدتی است به همت مسئول هیئت فوتبال آغاز شده به سراغ وی رفتیم و پای حرف‌هایش نشستیم.

کار را با گرفتن وام شروع کردیم

وارد ورزشگاه که شدیم وی را دیدیم که آغشته به گل و لای و شانه به شانه کارگران مشغول فعالیت و هماهمگی امور است. زمین چمن ورزشگاه تختی زیر و زبر شده و همزمان تعداد زیادی کارگر و وانت و کامیون درحال رفت و آمد در آنند.

از قرار معلوم این زمین چمن درفرصت تعطیلی‌های ایام کرونا نوسازی و سیستم آب‌یاری آن نیز جدید و به‌روز خواهد شد.

وقتی از چگونگی تامین هزینه‌های این طرح هزینه‌بر پرسیدیم طارمی زاده گفت: بله واقعا هزینه‌ها زیاد است اما به لطف خداوند و همت خیرین تاکنون طبق برنامه جلو آمده‌ایم. برای انجام این کار ابتدا مبلغ کمی وام گرفتیم سپس هرکس گوشه‌ای از کار را متقبل شد؛ برای نمونه یک خیر بزرگوار اهل اوز «کود» زمین را به مبلغ حدود ۲۰ میلیون تومان تامین کرده، عزیز دیگری خاک مورد نیاز را برای ما آورده، یک خیر بزرگوار اهل خور، آب‌سردکن جدیدی برای این ورزشگاه خریده و برای سیستم آبیاری جدید ورزشگاه نیز که حدود ۲۰۰ میلیون تومان خرج دارد قول همکاری نیک اندیش عزیز دیگری را گرفته‌ایم؛ لذا تاکنون به همت این عزیزان جلو آمده‌ایم هرچند برای تامین دیگر هزینه‌ها دچار مشکل شده‌ایم.

گلایه از خیرین شهر لار

رئیس هیئت فوتبال لارستان در ادامه با گلایه از خیرین شهر لار گفت: همانطور که اشاره شد غالب همیاران و نیک‌اندیشان این طرح از شهرها و مناطق اطراف بوده و نیک‌اندیشان اهل لار آنطور که باید و شاید کمک نکرده‌اند! این درحالی است که تعدادی از این عزیزان خود دستی بر آتشِ ورزش هم دارند و در طرح‌های مختلف ورزشی مثل ساختن ورزشگاه و باشگاه‌داری هم تجربه دارند.

وی در ادامه گفت: کلا حالا که یک نفر پیدا شده و آستین بالا زده توقع داریم بقیه هم به کمک ما بیایند و البته توقع کمک‌های بزرگ و کلان هم نداریم و می شود با مشارکت افراد بیشتر و با تخصیص مبالغی اندک هم کل این طرح ها را اجرا کرد.

ورزشگاه تختی آبروی لارستان است

وقتی از برنامه‌های وی برای این ورزشگاه و دلیل انجام آنها پرسیدیم گفت: ببینید این ورزشگاه آبروی لارستان است و غیر از جوانان مستعد شهر لار زیادی از جوانان مناطق اطراف از براک و بائن و لطیفی گرفته تا دهکویه و کورده و علی آباد و… همچنین تعداد زیادی از ورزشکاران دیگر رشته ها مثل دوچرخه سواری، کوهنوردی، کاراته و کونگ فو و … از این ورزشگاه استفاده می کنند که تعداد آنها به چند هزار نفر می‌رسد و لازم است از وضعیت فعلی خارج و کمی به سمت استاندارهای یک ورزشگاه زیبا و ایمن نزدیک شویم.

غیر از چمن‌کاری، تعویض دروازه‌ها، فنس‌های دور زمین، رنگ‌آمیزی سکوها و نوسازی سیستم آبیاری نیز در دستور کار است

وی در این باره افزود: برنامه‌های اصلی ما به یاری خداوند و ان‌شالله کمک نیک اندیشان ابتدا نوسازی خاک و چمن ورزشگاه است و در ادامه تعویض دروازه‌ها، لبه گذاری اطراف زمین، نوسازی سیستم آبیاری، مرتب سازی و رنگ آمیزی سکوها، نصب فنس جدید اطراف زمین و…

طارمی زاده همچنین گفت: اگر این زمین استاندارسازی شود شک نکنید استقبال جوانان و ورزشکاران هم از آن بیشتر از قبل می‌شود، میزان آسیب دیدگی آنها در استفاده از زمین به مراتب کمتر خواهد شد و حتی می توان از تیم های ملی و دیگر تیم‌ها برای ایجاد اردو در شهر لار دعوت کرد و مسابقات رسمی بیشتری در آن برگزار نمود. کاری که در گراش هم چند بار انجام شده است. حتی می‌شود درآمدزایی کرد و هزینه‌های جاری را از منبع همین ورزشگاه تامین کرد.

کمک‌های دولتی ناچیز بوده‌اند

وی در پاسخ به این پرسش که کمک‌های دولتی به این طرح چقدر بوده گفت: کمک‌هایی ناچیز! متاسفانه غیر از نورافکن‌های ورزشگاه دیگر هیچ کمک دولتی چه از سمت اداره ورزش و جوانان لارستان چه اداره کل ورزش استان و چه دیگر نهادها و سازمان‌ها دریافت نکرده‌ایم.

نوسازی ساختمان اداری هیئت به همت حاج قنبر زرافشان

طارمی زاده در پایان گفت‌وگو به ساختمان هیئت فوتبال که به تازگی به همت خیرین درحال بازسازی است هم اشاره کرد و گفت: ساختمان قدیمی و متروکه تربیت بدنی در شهرقدیم به همت نیک اندیش بزرگوار حاج قنبر زرافشان درحال بازسازی است تا پس از سال‌ها این ساختمان هم به عنوان بخش اداری هیئت فوتبال مورد استفاده قرار گیرد و لازم است همین‌جا از همت بلند ایشان و دیگر نیک اندیشان عزیز تقدیر و تشکر کنم.


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اداره ورزش وجوانان لارستان هم دخیل است؟
  چه امکاناتی فراهم آورده؟
  اینجور که شما می گویید بیشتر خیرین انجام داده اند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر غیرت و مردانگی و شرف این انسان بزرگ و هزاران احسنت و آفرین بر کوشش و پشتکار او ؛ که با تلاشهای چشمگیر و بی وقفه اش ، در راه خدمت به ورزش نوجوانان و جوانان شهر خود ؛ و برای رسیدن به این هدف مقدس ؛ در طول دوران خدمت تصدی افتخاری خود از هیچ کوششی فرو گذار ننموده است.
  دست حق به همراهش ؛ علی یارش باد.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  در موقع انتخابات که خیلی از نماینده اسبق تعریف می کردید بیلبوردچن صد هزارتومانی برایش تهیه می دیدید جایگاه هم نصف ونیمه ولش کردید
  طی هشت سال چقدر بودجه برای ورزش گرفت؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  کار را به کارشناس همان رشته بسپارید

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  زمین وورزشگاه تعلق به اداره دارد. ترمیم ومرمت وبهسازی و چمن وخاک وکود وظیفه اداره تربیت بدنی است
  اداره ورزش چه کمکی کرده ؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  بحث مرمت زمین چمن با بحث مدیریت ورزشی فرق دارد. در مدیریت ورزشی کسانی موفق تر هستند که در این رشته کار تخصصی کرده باشند به قانون ومقررات همان رشته از نظر علمی وعملی وارد باشد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان