میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 سپتامبر 2019 ساعت 4:53 ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, عناوین اصلی یک دیدگاه 567 بازدید

زنگ مهر ۹۸ با حضور مسئولان در مدارس لارستان نواخته شد+ گزارش تصویری

زنگ مهر ۹۸ با حضور مسئولان در مدارس لارستان نواخته شد+ گزارش تصویری

صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ آغاز سال تحصیلی جدید همراه با یاد و خاطره شهدای کربلا و دفاع مقدس در تمامی مدارس شهر و روستا نواخته شد و دانش آموزان با گذشتن از زیر قرآن کریم وارد کلاسهای درسی شدند که هرکدام مزین است به نام مبارک یک شهید.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان، امسال مراسم نمادین زنگ مهر ۹۸ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان، علیپور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و معاونین و کارشناسان این مدیریت، شهردار و روسای شورای اسلامی شهر لار و لارستان، روسا و نمایندگان برخی ادارات و دانشگاه های لارستان، فرماندهی سپاه و معاونین نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی و … همراه با اجرای برنامه هايي ویژه ماه محرم و هفته دفاع مقدس در دبیرستان فرزانگان (تیز هوشان) برگزار شد.

در این مراسم رییس آموزش و پرورش با بیان خیر مقدم و تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز و ایام سوگواری محرم، اظهار امیدواری کرد امسال با تلاش و تکاپوی دانش آموزان عزیز بیش از سال گذشته موفقیت علمی و فرهنگی داشته باشیم .دکتر اسماعیلی همچنین با اشاره به افتخار آفرینی دانش آموزان در دو کنکور سراسری علوم نظری و فنی و کسب ۵ رتبه تک رقمی کشوری در عین حال وضعیت کلی نتایج شهرستان و استان فارس در تراز کشوری مطلوب ندانست و خواستار همتی مضاعف از سوی فرهنگیان،دانش آموزان و اولیای آنها در این خصوص شد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین از موفقیت های چشمگیر دانش آموزان و فرهنگیان در جشنواره های مختلف علمی، هنری، ورزشی، قرانی وجشنواره خوارزمی در سال تحصیلی گذشته خبرداد و گفت خوشبختانه آموزش و پرورش لارستان در حوزه عملکرد نیز رتبه دوم استان را کسب نمود. وی همچنین از مدیر سابق این آموزشگاه که به افتخار بازنشستگی نائل شده تقدیر و برای مدیر جدید آن آرزوی موفقیت کرد.

امام جمعه لارستان نیز در سخنانی به فلسفه قیام عاشورا اشاره کرد و گفت عاشورا تجسم عملی اسلام بود که تمامی فضایل انسانی و الهی در آن حماسه صبح تا عصر عاشورا  می توان دید و دفاع مقدس نیز شعاعی از عاشورا بود و فرهنگ ایثار و شهادت جلوه ای از آن روز واقعه است.

دکتر موسوی همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری،آن را به عنوان راهبرد نظام اسلامی برشمرد و تأکید کرد مسوولان باید آن را نصب العین خود قرار دهند.

وی همچنین دانش آموزان را به علم آموزی و ایمان توأمان سفارش کرد و هشدار داد که هریک از آنها بدون دیگری خروجی مخرب و ویرانگری خواهد داشت و از آمادگی دفتر امام جمعه شهرستان در امر اجرای برنامه های پرورشی در سطح مدارس در این راستا خبر داد. امام جمعه لارستان همچنین جوانان و نوجوانان را به خواندن آثار گرانبهای استاد شهید مطهری متناسب با سن خود توصیه کرد.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا و هفته دفاع مقدس به دانش آموزان توصیه کرد با مدیریت مناسب زمان، قدر اوقات جوانی خود را بدانند و از آن بهترین استفاده را بکنند و سعی کنند نگرش خود را نسبت به مدرک گرایی صرف تغییر دهند. وی همچنین اظهار امیدواری کرد امسال با تلاش بیشتر دانش آموزان و حمایت مسوولان شهرستان بتوانیم شاهد ارتقای علمی بیشتر  باشیم و در جذب نیرو های بومی بیشتری جهت پیشرفت شهرستان تلاش کنیم.

لازم به ذکر است امسال  قریب ۲۵هزار دانش آموز در  ۲۵۵ مدرسه و ۱۲۵۰ کلاس درس تحت پوشش مدیریت آموزش و پرورش لارستان در شهر لار و بخش های مرکزی، صحرای باغ و بنارویه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را با طنین لبیک یا حسین و با یاد و خاطره شهدای کربلا و دفاع مقدس آغاز نمودند.

در ادامه تعدادی از عکس های «ریحانه دوست کامی» از این مراسم را ببینید:


1 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  سلام
  فقط مدارس خاص مدرسه هستن
  مدارس دولتی ول؟؟؟؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان