میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2020 ساعت 6:55 ق.ظ سرویس:مطلب شما 5 دیدگاه 556 بازدید

زودتر پدر شویم!

زودتر پدر شویم!

حامد توانا: انسان موجودی غریزی- فطری است. یعنی هم شان غریزی جسمانی دارد و هم شان فطری روحانی.

غریزه در وجود جسمانی ماموریتی خاص دارد همچنانکه فطرت در بعد روحانی‌. اما این ماموریت ها به حسب مقام وجودی غریزه و فطرت بلکه جسم و روح تفاوت قابل توجهی دارند.

غریزه جزیی گرا و شخص محور است اما فطرت کلی گرا و جمع محور. این دو خصلت متفاوت انسان، او را در مواضع مختلف بر سر دو راهی قرار می دهند. اینجاست که انسان انتخاب می کند همچنان در حوض غریزه بماند یا بسوی دریای بیکران فطرت شنا کند.

انسانهایی که موفق می شوند غریزه را در مسیر فطرت کنترل کنند پیش از دیگران به مقام منیع پدری می رسند.

مقام پدری یعنی رها شدن از نگاه و رفتار ناشی از اثر غریره در تعامل با دیگران. یعنی رها شدن از من و منیت در عرصه اجتماع. یعنی به بلندنظری و کرامت رسیدن در ارتباط با دیگران.

صاحب مقام پدری وقتی در فعالیت هایش به امور مالی می رسد بجای آنکه به جیب خودش فکر کند به نیاز دیگران می اندیشد. وقتی به غذایی می رسد به گرسنگی دیگران فکر می کند. وقتی به جنس مخالف می رسد انسان می بیند‌. وقتی به مقام و منصب دست می یابد به خدمت بیشتر فکر می کند.

تا انسان مقام پدری نیافته شایسته حضور در اجتماع نیست‌. چنین کسی به اقتضای غریزه به نفع خود، لذت خود، شهوت خود و قدرت خود می اندیشد. از یک نظر هرچه فساد در جامعه است اثر ناپدری است.

درست است که خصلت پدری اولا و بالذات در درون انسان رهیدگی و رستگاری را رقم می زند اما از این کوزه مبارک وقتی طراوت پدری تراوش می کند جامعه را نیز سامان داده و منتفع می سازد.

اگر می خواهیم بزرگ شویم، رها گردیم و به جامعه خود، بزرگوارانه خدمت کنیم، بهتر است هرچه زودتر پدر شویم.


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  حتما

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای تونا شما در محله کهویه بزرگ شدید و منزل پدری شما محله کهویه و واقع در تل سرخ است ولی در مصاحبه ای کرده بودید گفته بودید محله گنبدسبز فکر کردی اگه اسم کنبد سبز بیاوری رای بیشتری نسیبت میشود کسی که محله ودوران کوچکیش به رای میفروشد فکر کردید لار را نمی فروشد برایت شرمنده هستم اقای توانا

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این چه ادبیات سخیفیست؟ارزش انسانها اولا به محل تولدشان نیست.ثانیا مگر ایشان گفته اند متولد کالیفرنیا هستند که مثلا بگوئیم کلاس میگذارد. همه محلات لار هم برای ما محترم و عزیزند

  • ح توانا گفت:

   0

   0

   برادر محل تولد بنده گنبد سبز بوده ولی از حدود سه چهار سالگی به محله کهویه نقل مکان کردیم. در شرح فعالیتهایم به این مطلب تصریح کرده ام اگر اخیرا دیده باشید. افتخار بنده زندگی در محله مستضعفین لار است. محله ای که در آن سرداران لار شعبان و نجف پرورش یافتند. ولی در مورد محل تولدم دروغ که نمی توانم بگویم. در هیچ مورد دروغ جایز نیست.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  خودت اگه راست میگی چند تا بچه داری

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان