میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۱ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 3 دیدگاه 1,004 بازدید

سابات «بی بی ماهک» لار نیز به خاطرات پیوست!

سابات «بی بی ماهک» لار نیز به خاطرات پیوست!

مدیر پایگاه میراث فرهنگی لارستان خبر تخریب دو واحد مسکونی تاریخی در شهر لار تایید و خاطرنشان کرد که این اقدام توسط مالک علی‌رغم مخالفت‌های میراث فرهنگی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، خشایار شیبانی در این باره گفت: بناهای تاریخی تخریب شده سابات بی‌بی‌ ماهک و خانه شریفی بوده که ارزش تاریخی داشت.

او توضیح داد: مالک از مدت‌ها قبل خصوصا بعد از بارندگی‌های اخیر درخواست تخریب این دو بنا را داشت که تقاضای وی با مخالفت پایگاه میراث فرهنگی لارستان مواجه شد.

شیبانی گفت: بعد از این مالک از طریق مراجع قضایی اقدام کرد که دادستانی لار از میراث استعلامی انجام داد و پایگاه میراث نیز درخواست کرد که مهلتی برای ثبت اضطراری و آغاز مراحل تعمیر و مرمت داده شود.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی لارستان خاطرنشان کرد: متاسفانه مالک پنجشنبه شب و بدون اخذ مجوز قانونی با استفاده از فرصت تعطیلات، اقدام به تخریب این دو بنای بسیار ارزشمند کرده است.

شیبانی با توضیح اینکه این دو بنای تاریخی به سبک قاجاری ساخته شده و فرم معماری آن به شکل حیاط مرکزی و با تزئیناتی بسیار زیبا بوده است، گفت: مالک به بهانه اینکه این دو بنا برای همسایه‌ها و عابران پیاده خطرناک است، دو بار تقاضای تخریب داشت که هر دو بار با مخالفت پایگاه میراث و شهرداری لار روبرو شد.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  میراث فرهنگی فقط بلده سخنرانی کنه و تز بده.
  طبق گفته اهالی بریز اقای شیبانی امده بریز گفته یه ریال بودجه هم به کاروانسرای بریز نمی دیم و خودتون خیر پیدا کنین و کاروانسرا درست کنین. اقای شیبانی ببخشیدا شما جرات کار کردن ندارید تشریفتان را ببرید.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  با تشکر از میراث که واقعا به فکر آثار باستانی لار هستند.
  آقای شیبانی لطفا به باغ نشاط و بقیه آثار ثبت شده لار هم یه نگاهی بندازین

 3. علی گفت:

  0

  0

  اده هم از بی صاحبی شهر اما اسی.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان