میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۴:۰۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 805 بازدید

ساختمان جدید «گمرک لارستان» به بهره برداری رسید

ساختمان جدید «گمرک لارستان» به بهره برداری رسید

با حضور فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم لارستان،خنج و گراش و مدیرکل گمرکات فارس، ساختمان گمرک لارستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ همزمان با  دهه فجر در آئینی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی، خداداد رحیمی مدیرکل گمرکات فارس، امیری سرپرست گمرک شهرستان، شهردار و اعضا شورای اسلامی شهر لار، مسئولین ، معتمدین و خیرین، ساختمان گمرک لارستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فرماندار ویژه لارستان در آئین بهره‌برداری از پروژه ساختمان جدید اداره گمرک لارستان خواستار تکمیل چارت سازمانی گمرک این شهرستان شد.

حسنی با بیان اینکه در هر مقطعی از انقلاب دارای دغدغه خاصی بوده ایم، اظهار داشت: در ابتدا مقابله با گروهک ها و سلطنت طلب ها را در دستور کار قرارداده بودیم و پس از آن دفاع مقدس و بازسازی آن را دنبال می کردیم اما هم اکنون در اکثر زمینه ها و زیرساخت ها موفقیت های خوبی کسب شده است.

وی افزود: طی روز گذشته به حمدالله تمام روستاهای شهرستان لارستان دارای برق شدند که نشان از خدمات نظام اسلامی می باشد و حتی اکنون روستاهای دارای چهارخانوار نیز دارای برق هستند.

فرماندار ویژه لارستان یکی از الزامات در تداوم انقلاب اسلامی را توانمندسازی بنیه های اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: رهبر معطم انقلاب نیز طی سالهای اخیر بر تولید و اشتغال توجه خاص داشته اند.

این مسئول با بیان اینکه یکی از کارهایی که می توان بر آن تمرکز کرد صادرات از طریق گمرک است، ادامه داد: با توجه به حضور تقریبی ۱۵۰ هزار لارستانی خارج از کشور، می توان در این زمینه در لارستان بخوبی عمل کرد.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه با ایجاد گمرک، نمایندگی وزارت خارجه در لارستان و همچنین وجود فرودگاه بین المللی، ظرفیت های تجارت خارجی و صادرات در لارستان کاملا مهیا است، گفت: انتظار می رود با وجود ایجاد ساختمان گمرک لارستان، الزامات مربوط به نرم افزاری و محوطه سازی این ساختمان نیز از طریق مسئولین استانی زودتر اتفاق بیافتد.

وی بیان کرد: لارستان تنها شهرستانی است که دارای کارگروه توسعه اقتصادی است که طی امسال دوجلسه نیز تشکیل شده و در آن از سرمایه گذاران و صادرکنندگان دعوت شد و از آنها نظرخواهی کرده ایم.

فرماندار ویژه لارستان خطاب به مسئولان گمرک استان گفت: توقع می رود با توجه به ظرفیت های گمرک لارستان، از لحاظ چارت سازمانی گمرک لارستان کامل و از طرفی به سطح معاونت اداره کل ارتقا یابد.

پیش از این نیز خداداد رحیمی مدیر کل گمرکات استان فارس و دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخن پرداختند.

ساختمان گمرک لارستان دارای ۲ انبار، اتاق اداری و انتظامات است. متراژ هر انبار ۷۰۰ مترمربع و محیط اداری آن ۶۵۰ متر مترمربع است که در مجموع مساحت کل زمین اختصاص‌یافته به این پروژه ۳ هکتار است.

این ساختمان با هزینه‌ای قریب به ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی احداث‌شده است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان