میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 آوریل 2015 ساعت 7:37 ب.ظ سرویس:یادداشت 3 دیدگاه 1,125 بازدید

سالي كه در انتها به نيمه مي رسد

سالي كه در انتها به نيمه مي رسد

rahiminejadدكتر كاظم رحيمي نژاد/ صحبت: سال ۹۴ فرا رسید تا طبق سنتی باستانی، آغازی باشد برای راهی نو. راهی که بر اساس نیازهای فرا رو ترسیم و پیموده می شود. اگر دورنمای سال ۹۳ بر اساس فرهنگ و اقتصاد ترسیم شده بود، سال ۹۴ بر اساس نگاه همدلانه به هم زبانی بین دولت و ملت اختصاص یافته است. این شعار که در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب منعکس شده بود حاوی چند مفهوم اساسی و نیز دارای ابعاد مختلفی است که باید تشریح و اجرایی شود.

عنوان «دولت، ملت؛ همدلی و هم زبانی» در بعد فراملی چنانکه در نامه رئیس جمهور به مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده بود بر اساس حفظ استقلال کشور بر اساس عزت و سربلندی ملت استوار است. بی گمان دولت های منطقه و فرامنطقه ای با دیدن همدلی و هم زبانی نظام مند دولت و ملت ایران که بر اساس یک راهبرد از سوی رهبر نظام تدوین شده است دچار اشتباه محاسباتی برای زیاده خواهی در امور مختلف نمی شوند.

در بعد داخلی، عملی شدن این همدلی و هم زبانی دولت و ملت چنانکه در پیام نوروزی ریاست جمهوری صراحتا انعکاس یافت در انتخاب نمایندگانی در شأن مردم ایران می تو اند به ظهور برسد. نمایندگانی که مجلسی همدل و همزبان با ملت ایران را عملا به نمایش بگذارند و چنان نباشد که نجیب ترین و راهبردی ترین وزرای دولت قربانی جناح بازی های عده ای شوند!

این پیام نوروزی رهبری نظام از دیدگاهی دیگر نیز قابل توجه است. در طول دو دهه اخیر که هر سال با عنوانی آغاز شده است هیچ گاه نهادی خاص مخاطب پیام نوروزی قرار نگرفته بود و نیز از ملت و دولت برای همدلی و هم زبانی چنین دعوت عامی از سوی بالاترین مسئول نظام جمهوری اسلامی صورت نگرفته بود. اگر چه نقد دولت حق همه و بخصوص حق مخالفان دولت است اما تاکید بر همدلی و هم زبانی دولت و ملت گویای واقعیتی است که گاه از سوی مخالفان نادیده گرفته شده است.

واقعیت این است که عده ای دلواپس بالفطره نه به مرام اصولگرایی و نه به مشی اصلاح طلبی و نه به هیچ مشی و مرامی جز طلبکاری از مردم و دولت اعتقاد و التزام ندارند. پیام سال ۹۴ را قدر بدانیم تا در انتهای آن دولت و ملت همدل و هم زبان در مقابل زیاده خواهان خارجی و منحرفان ظاهر الصلاح داخلی دهه ۹۰ را به نیمه راه برسانند.

 


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  زرشک

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  درسته شما خیلی خوب منظور رهبر انقلاب را از نامگذاری امسا ل درک کرده اید

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای دکتر برداشت خود را از پیام نوروزی مقام معظم رهبری نوشته اند .بعد هم نتیجه گیری خود را به انتخابات تعمیم داده اند. خداوندهم به شما قدرت تشخیص و استدلال داده است و شکر این نعمت استفاده از ان است نه کلمه ناپسند به کار گرفتن و چون کامنت ها به شکلی خط نشان جامعه می باشد از دوستان استدعا دارم رعایت شان و منزلت شهرشان را داشته باشند . اقای دکتر از کسانی است که اگر با ما اختلاف سلیقه هم داشته باشد به شهر ما ارزش می دهد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان