میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 آوریل 2015 ساعت 2:03 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت 12 دیدگاه 1,755 بازدید

سال تعيين كنندگي «رسانه هاي محلي» در لارستان

سال تعيين كنندگي «رسانه هاي محلي» در لارستان

deedمرتضي رستم پور: در سال ۹۳ به عنوان سال پیش از انتخابات مجلس، لارستان شاهد رویدادهایی در عرصه فرهنگ و رسانه بود که در نوع خود بی سابقه است. اهمیت رسانه فارغ از رقابت های انتخاباتی در حوزه نظارتی و اطلاع رسانی در سالی که گذشت پر رنگ تر از قبل بود. کمتر حادثه و یا رویدادی در منطقه لارستان اتفاق می افتد که اصحاب فرهنگ و رسانه حضور نداشته و در موردش اطلاع رسانی و تحلیل نکنند و بسیاری از مدیران، سازمان ها و حتی حوزویان به رسانه های محلی اقبال بیشتری نشان داده و بسیاری از موضوعات منطقه ای رصد و حتی در حوزه های گسترده تری همچون اندیشه مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

پس از نقش موثر رسانه و اصحاب فرهنگ در انتخابات مجلس دوره پیشین و به ویژه سایت و نشریه «صحبت نو» که در انتخابات قبلی و به واسطه پشتوانه «تشکل لارستان بیدار» و تعدادی از جوانان مستعد لارستان نقش بسزایی در اجماع داشت اهمیت این عنصر بیش از پیش نمایان شد و به عنوان مهمترین ابزار تبلیغاتی برای تنویر افکار عمومی و کسب آرا برای انتخابات دوره آتی مجلس در آمده است.

راه اندازی سایت های خبری و تحلیلی همچون «صحبت نیوز»، «آفتاب لارستان» و «میلاد لارستان» و نشریه «بشارت نو» و کسب مجوز برای انتشار نشریات مختلف و همچنین سایت های خبری که با نزدیک شدن به زمان انتخابات فعال خواهند شد و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در حوزه رسانه و در بدیع ترین شکل ممکن و به شیوه انتخابات کشورهای پیشرفته خرید امتیاز نشریه «صحبت نو» از سوی حامیان یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات سال آینده از آن جمله است.

درحالی که بسیاری از طیف ها و نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس، رسانه های محلی و مجازی را بهترین ابزار برای تبلیغات می دانند نماینده فعلی مردم که با رسانه های مطرح محلی ارتباط چندانی نداشته و بسیاری از آنان به احتمال زیاد در انتخابات آینده حامی وی نخواهند بود برای رفع این نقیصه اهداف بزرگتری را نشانه گرفته است. وی با پیگیری گسترده در دو انتصابی که غیرممکن به نظر می رسید در پی کسب آراي دو طیف از جامعه است. انتصاب بهزاد مریدی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس که در پی آن پس از سال ها ریاست ارشاد لار به دست یک لاری سپرده شد و همچنین اعطای نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد در اوز باعث شد فشارهایی که پیش از این بر نماینده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود برداشته شده و وی در پی جلب نظر هنرمندان باشد. انتصاب دوم نيز نشاندن امیر جاهدی بر مسند فرماندهی سپاه لارستان بود.

بی شک پس از سیدمحمود علوی (وزیر فعلی اطلاعات و نماینده پیشین لارستان) که با شهرستان کردن لامرد توانست انتخاب در دوره دوم نمایندگی اش را تضمین کند دکتر جعفرپور را می توان باهوش ترین نماینده لارستان در ادوار گذشته دانست که برای انتخاب مجدد برنامه بلند مدت و کارشناسی شده ای دارد.

همراهی با بهمنی، رئیس بیمارستان گراش که محبوبیت خاصی در بین مردم گراش دارد و در نقطه مقابلِ علی اصغر حسنی است، دایر نمودن چند ادراه در گراش و نمایندگی ادرات در اوز و جویم و بیرم، توجه به بخش ها و اقدامات عمرانی در روستاها و مناطق خاص، انتصاب اطرافیان و حامیانش در پست های مختلف و آوردن چهره های سیاسی و فرهنگی مختلف به منطقه در کنار وظایف نمایندگی مجلس از آن دست اقداماتی است که نشان می دهد جعفرپور به خوبی از فعالیت های گروه های مختلف و صف آرایی آنان برای انتخابات سال ۹۴ مطلع است و برای انتخاب مجددش راهی سخت و دشوار در پیش دارد. از این رو وی با اين اقدامات سعی دارد به جای داشتن رسانه اي مختص خود، همواره موضوع رسانه ها باشد و با دادن بیانیه های مختلف، اقدامات و انتصاباتی که با بازخورد حمایت و تشکر همراه است و حضور در بسیاری از وقایع و رویدادهای منطقه که با بازتاب خبری رسانه ها مواجه است این خلأ را پر کند.

حاصل بررسی وقایع مختلف فرهنگی سال ۹۳ نشان می دهد در سال پیش رو و با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس، اصحاب فرهنگ و هنر و بویژه رسانه های محلی چه در فضای مجازی و چه در حوزه نشریات برای جلب نظر افکار عمومی و راه یافتن منتخب مردم لارستان، خنج و گراش به مجلس و نشستن بر صندلی سبز آن نقش تعیین کننده ای خواهند داشت.

*اين يادداشت پيش از اين در شماره هشت نشريه «بشارت نو» درج شده است.


12 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  با تحلیل شما موافق نیستم از جهات مختلف. یک نمونه اینکه: همه این استدلال هایی که در قطعیت حمایت جامعه هنرمندان از جعفرپور کردید یک طرف، تقابل عمیق در گرایش سیاسی هنرمندان با جعفرپور و طیف اصولگرا طرف دیگر. به نظر من بعید است اهالی فرهنگ و هنر پشت جعفرپور قرار بگیرند.

 2. لاری گفت:

  0

  0

  آقای رستم پور شما تا حالا کجا بودین؟ چرا الآن یادداشت می نویسین؟

  معلومه که از یک جای خوب تغذیه می شوید!

  • لار88 گفت:

   0

   0

   معلومه شما نوشته های ایشون رو دنبال نمی کنید . قبلا هم تو سایت و صحبت و بشارت نو مطللب نوشته اند . دوم اینکه با شناختی که من از مرتضی رستم پور دارم عضو هیچ گروه و تشکلی نیست و سوما چرا به دیدگاهی که باهاش موافق نیستید انگ میزنید .

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  زنده باد دکتر جعفرپور

 4. سیاوش گفت:

  0

  0

  خدا قوت جناب رستم پور
  بد نبود ولی با جانبداری از طیف خودتان نوشته ای .
  بدون جانبداری دکتر جعفر خیلی خوب کار کرده است .
  ضمنا سایت لادستان که در سطح استان جز ۱۰ سایت پر مخاطب می باشد را فراموش کردی که امیدوارم سهوی باشد !
  موفق باشید

 5. م.پ گفت:

  0

  0

  سلام
  با تحلیل شما موافقم.بر خلاف بسیاری نظرات به نظر من دکتر جعفرپور شخصیتی کاملا مدبر و دارای اخلاق هستند.من در دو برخوردی که با ایشان داشته ام بسیار شیفته دلسوزی و بلند نگری ایشان شدم.همچنین حضور مشاورین و اطرافیان ایشان هم که هم از افراد مسن و هم جوان و متخصصی هستند به تدبیر ایشان بسیار کمک کرده است.به نظر رسانه صحبت تنها به خاطر بغض شخصی دست به تخریب می زند.جعفرپور بهترین گزینه برای دور بعد است.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  ماندن در عشیره سرنوشت محتوم ماست . وقتی بر طبل تو خالی می کوبیدید واز صدای آن به وجد می َآمدید . امروز باید تفاوت را با دیگر جاها احساس کنید بعد فاصله ها را

 7. غضنفر گفت:

  0

  0

  اصلا با نوشته تان موافق نیستم و مطئنم اکثر قریب به اتفاق از عملکرد نماینده این دوره رضایت داشته باشند. توجه به بخش ها مثلا بخش صحراب باغ کجاست تا ما هم بدانیم. در عرصه مطبوعات نیسنده باید جانب انصاف و بی طرفی را فرو نگذارد. ما در بخش صحرای باغ با وجود مراحعات مکرر و د رخواست های کتبی هیچ کاری برای ما صورت نگرفت. آن هم در خواست های پیش پا افتاده. جناب جعفرپور نشد یک بار به اطراف سفری داشته باشند. آیا باز هم منصفانه نوشته اید.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  موافقم آقای رستم پور.

 9. رحیمی گفت:

  0

  0

  مطلب جالبی بود.به نظر من هم جعفرپور مشاورین قوی داره و تا حالا سیاست مدارانه مسائل رو جلو برده.البته خیلی علیهش جو وجود داره و شاید تو این فضا رای نیاره ولی بالاخره باید از ظرفیتش استفاده کرد.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان