میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 ژانویه 2015 ساعت 8:11 ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده 2 دیدگاه 986 بازدید

سايه روشن هاي بازي فوتبال ايران و عراق

سايه روشن هاي بازي فوتبال ايران و عراق

اkhezri-1حمد خضري/ اوز: کارلوس کیروش هم نتوانست بعد از ۳۰ سال ما را به دیدار نهائی جام ملت های آسیا برساند. عوامل متعددی را باید در این ناکامی موثر دانست. بعد از بازی های گروهی و کسب ۹ امتیاز که عنوان سرگروه خود را بدست آوردیم در چهارمین بازی در شهر کانبرا در یک ماراتن ۱۲۰ دقیقه ای نتیجه غیرقابل تصور با تیم ملی عراق بدست آمد ولی در همین شهر تیم عراق که به هیچ عنوان از ما برتر نبود توانست در ضربات پنالتی با نتیجه ۶ بر ۷ بلیط ما را برای بازگشت به تهران و خداحافظی با جام شانزدهمین جام ملت های آسیا صادر کند و ما باید تا ۴ سال دیگر در انتظار قهرمانی به سر ببریم تا دقیقه ۴۲
بازی همه چیز برای ایران خوب پیش می رفت و تیم ایران با یک بازی حساب شده می رفت تا نیمه اول را با برتری یک بر صفر به رختکن برود اما در دقیقه ۴۳ همه چیز بهم خورد و پولادی بازیکنی که تجربه بازی را با تیم های درجه اول دنیا در جام جهانی داشت با داشتن یک کارت زرد خود را درگیر با دروازه بان زیرک حریف کرد و با دریافت کارت زرد دوم بازی را ترک کرد و تیم ایران از این لحظه ببعد بهم ریخت.

تیم ایران که در سه بازی قبلی براثر درایت و هوشیاری مربی و دفاع جانانه بازیکنان دروازه اش باز نشده بود در دیدار با تیم عراق به دلیل اخراج پولادی و بهم خوردن ریتم بازی سه بار دورازه اش باز شد هر چند تعویض های کارلوس کیروش جواب داد و بچه های جوان تیم ایران ۱۰ نفره توانستند گلهای خورده را جبران کنند که این موضوع یعنی رهبری خوب یک مربی و فداکاری بازیکنان تیم ایران را نشان داد ولی در ضربات پنالتی بازی را واگذار کرده و تیم خوش ترکیب ایران در عین شایستگی مغلوب و با جام شانزدهم بدرود گفت. که باید به چند نکته توجه خاص کرد:
۱) بازیکنی که در یک بازی رسمی و حساس کارت زرد دریافت می کند باید بیشتر مواظب حرکات خویش باشد بویژه در مقابله با دروازه بان که پیوسته مورد حمایت داوران است.
۲) مربی تیم باید موارد مختلف بویژه کارت زرد را از کنار زمین تذکر داده و او را از درگیری فیزیکی غیر ضروری برحذر دارد.
۳) هنر یک مربی در زمان بحران ها بیشتر مشخص می شود. غلبه بر احساسات یکی از نکات بسیار مهم است که ابتدا باید مربی آن را رعایت کرده و از کنار زمین آن را نیز به بازیکنان احساسی منتقل سازد.
۴) کارلوس کیروش توانست بازی باخته را به تساوی بکشاند، همچنان که در روز بازی با امارات هم توانست با نیروی هایی جوان حریف را مرتب به جلو کشانده و پس از خسته کردن بازیکنان خوش نقش امارات و تعویض بازیکنان جوان با بازکنان باتجربه امارات خسته را شکست دهد. و این یعنی هوشیاری و برنامه ریزی یک مربی کار کشته و خوب.
۵) اما آنچه تعجب همگان را برانگیخته این است که یک مربی سرشناس و آزموده که مربی تیم های مطرح دنیا بوده و می داند که حاکم مطلق زمین بازی همیشه داور است چرا در یک تورنمنت دوبار دچار احساسات شده و دست به اعتراض می زند بطوری که پس از بازی ایران و بحرین به خاطر اعتراض به داور به جریمه نقدی محکوم می شود و در بازی ایران و عراق پس از اخراج پولادی باز عصبانیت بر او غلبه کرده و پس از سوت پایان نیمه اول قصد درگیری لفظی با داور را داشت که بازیکن ذخیره تیم یعنی انصاری فرد او را به آرامش دعوت کرد. این حالت ویژه می تواند در تصمیم گیری منفی او برای رهبری تیم و تصمیم گیری داور موثر باشد.
۶) انتظار داشتیم که کیروش پنالتی اول را به بازیکنان جوان جویای نام بدهد. چون همیشه پنالتی اول بسیار حساس بوده و اکثر بازیکنان تیم حتی باتجربه ها نیز حاضر به زدن پنالتی اول نیستند.
۷) سردار آزمون بازیکن جوان و پدیده تیم ملی ایران در بازی های قبل نشان داد که نمی تواند ۹۰ دقیقه کامل بازی کند. بنابراین باید قبل از مصدوم شدن از زمین بیرون کشیده می شد.
۸) همیشه در بازی فوتبال آمادگی لازم را برای بوجود آمدن اتفاقات غیرمنتظره از قبیل اخراج بازیکن، مصدوم شدن بازیکن و… را داشته باشیم و برای هر حالت ویژه بلافاصله برنامه ریزی ویژه هم داشته باشیم درصورتی که در بازی ایران- عراق پس از اخراج پولادی تیم ایران بطورکلی بهم ریخت و تا مدت ها نتوانست خود را جمع و جور کنند.
۹) برگزار کنندگان مسابقات آسیایی به دلیل ۶۷ دقیقه بازی مفید ایران، لوح تقدیر به کیروش دادند که او آن را نپذیرفت و گفت این لوح را به داور مسابقه بدهید که این حرکت از یک مربی سرشناس انتظار نمی رفت.
۱۰) خلاصه این که پنالتی هفتم را وحید امیری بازیکن جوان و آینده دار تیم ملی ایران خوب نشانه گرفت ولی تیر عمودی دروازه با او همکاری نکرد و توپ به بیرون رفت اما سالم عراقی پنالتی هفتم را درون دروازه ما کاشت و شادی را به اردوی عراقی ها برد. همچنان که تیر عمودی با تیم ژاپن هم همکاری نکرد و ژاپن را حذف کرد.
۱۱) پس از بازی موضوع دوپینگی عبدالزهرا بازیکن عراقی مطرح شد که این موضوع باید با دلیل و مدرک مثبت حداکثر ۲ ساعت بعد از بازی تحویل داد که فکر کنم این کار انجام شده و باید منتظر نتیجه بود. در بازی مقدماتی المپیک دور قبل که منصوریان مربی تیم بود با استفاده از بازیکن ۲ اخطار باوجود برنده شدن تیم ایران، باعث پیروزی تیم عراق شد. و موارد مشابه دیگر مانند جام باشگاه های آسیا و غیره.


2 نظر

 1. فوتبالی گفت:

  0

  0

  شما اگر یکی از بازیکنان تیمت رو الکی اخراج کنن می رقصی؟ یا عصبانی میشی؟ دوم: همه جای دنیا مرسومه که پنالتی اول رو میدن به پنالتی زن نه بازیکن جوان- سوم : اگر تیم به هم ریخت پس چطور گل ها جبران شد؟ اون سراسیمگی به وجود آمده پس از اخراج به خاطر برتری عددی عراقی ها بود، چهارم : سال ها بود که از داشتن یک تیم فوتبال محروم بودیم، همیشه یازده نفر داشتیم که کنار هم بازی می کردند ولی همدیگر را نمی شناختند، متکی بودیم به چند ستاره ی کم فروغ و پیر و توخالی، ترکیب تیم را اشخاص خاصی دستکاری می کردند، تحریم ها کمر تیم را شکسته بود، بلندترین برنامه های فدراسیون‌ ما چند ماهه بود، اما کی روش آمد؛ بازیکنان اسمی بی نظم تیم را بیرون کرد، چکیده ی لیگ نازای ایران را گرفت، بازیکنان دورگه ی ایرانی را پیدا کرد، اردوهایی را در بلژیک و پرتغال و آفریقای جنوبی تدارک دید ( که فدراسیون ما صد سال سیاه نمی توانست آن ها را تدارک ببیند) ، بازیکنان احساسی ایران را به بازیکنانی قدرتی و جنگنده و با فکر تبدیل کرد ( بازیکنانی که وقتی یکی از هم تیمی های شان مصدوم می شد، گریه می کردند و کاسه ی چه کنم دست می گرفتند) که نتیجه اش را در جام جهانی و جام ملت ها دیدیم، اما حالا که تیم به خاطر اشتباه مسلم داوری و ضربات پنالتی حذف شده نباید کی روش را مقصر دانست. ققضیه دوپینگ علا عبدالزهرا هم که به علت نقص مدارک مبارک سازمان ورزش باشد که مسئولیت بررسی دوپینگ را به علت نامعلومی از فدراسیون گرفته و به عهده ی عده ی دیگری گذاشته بود. فوتبال دولتی، زیر ساخت های نا مناسب، سیستم اقتصاد ورزشی بیمار، سیستم اقتصاد کلی بیمار، سربازی، استعداد یابی بسیار ضعیف، مدیران غیر ورزشی و حتی اقتصاد نشناس، دلال ها و بنگاه های غیر مجاز، مربیان ضعیف ولی پرنفوذ، پدرخوانده های فوتبال، دخالت سیاسیون در ورزش، منتقدین غرض ورز (بی عکس با شورت ورزشی و حتی بدون سابقه ی لگد زدن به گربه در کودکی) و… از مشکلات فوتبال ما هستند. با تشکر از مطلب فوتبالی شما

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ﻣﻌﺬﺭﺕ ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﺍﻣﺎ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﻳﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺭﻭ ﺟﺎ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻴﻦ

  ﮐﺎﺭﻟﻮﺱ ﮐﺮﻭﺵ ﺩﺭ ﺩﻗﻴﻘﻪ ۶۲ ﺑﺎﺯﯼ ﭘﺎﻳﺶ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺧﻄ ﻣﺮﺯﯼ ﺯﻣﻴﻦ ﻣﻤﺎﺱ ﮔﺬﺍﺷﺖ
  ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﺻﻼ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻳﮏ ﻣﺮﺑﯽ ﺣﺮﻓﻪ ﺍﯼ ﻧﻴﺴﺖ.

  ﺁﺧﺮ ﺍﻳﻦ ﭼﻪ ﻧﺮﻓﯽ ﺍﺳﺖ!؟
  ﮐﺎﺭﻧﺎﻣﻪ ی ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺑﺮﺍﻳﺶ ﺩﺭﺳﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻳﺪ!؟

  ﻳﮑﯽ ﺩﻭ ﺗﺎﻓﺴﺎﺩﺍﺧﻼﻗﯽ ﻫﻢ ﺑﭽﺴﺒﺎﻧﻴﺪ ﮐﻨﺎﺭﺵ ﺧﻴﺎﻝ ﻫﻤﻬﯽ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺭﺍﺣﺖ ﮐﻨﻴﺪ
  ﻳﺎ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ
  ﺑﻔﺮﻣﺎﻳﻴﺪ ﮐﺎﺭﻟﻮﺱ ﮐﻴﺮﻭﺵ ﻫﺮﭼﻪ ﮐﺮﺩ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺑﻮﺩ.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان