میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 اکتبر 2020 ساعت 4:33 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 397 بازدید

«سبزاندیشان» خوری بزرگترین آبشخور منطقه را در «هرمود» ساختند+ عکس

«سبزاندیشان» خوری بزرگترین آبشخور منطقه را در «هرمود» ساختند+ عکس

به گزارش آفتاب لارستان، دبیر انجمن سبزاندیشان خور با اعلام این خبر گفت: این آبشخور بزرگ و مسقف با گنجایش ۵۴ هزار لیتر در قسمت تل برگی و با محاسبات دقیق فنی ساخته شده به گونه‌ای که از طریق بارش‌های سالانه باران پر می‌شود و درصورت خشکسالی، توسط تانکر اداره حفاظت محیط زیست آب‌رسانی خواهد شد.

انور مهرآوران در این باره افزود:‌ تاریخ آغاز به کار این طرح پانزدهم شهریور ۹۹ بوده و هفدهم مهرماه ۹۹ به اتمام رسیده که حاصل تلاش شبانه‌روزی دست اندرکاران بوده است.

وی گفت:‌ مجموع هزینه ساخت این آبشخور ۵۳ ملیون تومان شده که ۴۵ میلیون تومان توسط آقایان عبدالعزیز راستی و محمود جمالیان تامین گردیده و ۸ ملیون باقی‌مانده نیز همت عزیزان را می‌طلبد. گفتنی است‌ آقای رسول عزیزپور یک کامیون سنگ لاشه، آقای زینل نظری یک کامیون شن و آقای ستیار صیفی هم دو کامیون شن را به صورت رایگان اهدا نمودند.

مهرآوران با بیان اینکه میش و قوچ، کَل و بز، جبیر، تَشی، خرگوش و جانواران وحشی از جمله کفتار، روباه، گرگ و … همچنین پرندگان از این آبشخور استفاده می‌کنند تصریح کرد: طبق برآورد مهندس خدانظر انصاری رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان  این آبشخور نیاز آبی حداقل چهار ماه این حیوانات را تامین می کند.

وی در پایان از خیرین و فعالین این عرصه، همچنین حاج غلامحسین صالحی که همواره به عنوان رابط و خیراندیش در کنار انجمن سبزاندیشان بوده تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش آفتاب لارستان انجمن سبزاندیشان خور پیش از این آبشخور، سه آبشخور هر کدام با ظرفیت ۴۰۰۰ لیتر در منطقه و ۱۰ آبشخور با ظرفیت‌های ۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ لیتر هم در کوه‌های اطراف خور ساخته است.

این انجمن همچنین لوازم مورد نیاز برای ساخت چندین آبشخور جدید با ظرفیت‌های متفاوت را برای ساخت در تمام منطقه خریداری کرده که یکی از آنها در همین منطقه حفاظت شده ایجاد خواهد شد.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ضمن خدا قوت به خیرین بزرگوار برای انجام کار خدا و مردم پسندانه اگر توپ شناور پلاستیکی باشد در افتاب دوام نمی آورد وابهای مخزن به هدر میرود در تصویر مشخص نیست شاید هم فلزی باشد

 2. تلخک گفت:

  0

  0

  خدا قوت به شما، تواین اوضاع که کسی به فکر آدما نیست ، یه عده هستند که به فکر این زبون بسته ها هستند

 3. ص-کامجو گفت:

  0

  0

  چه کار زیبا شایسته وبایسته ای در شرف انجام است. احسنت.خدا خیرتان دهد

 4. ص-کامجو گفت:

  0

  0

  پیشنهاد می گردد که قسمت شناور چون پلاستیکی است ودر مقابل گرما مقاومت ندارد واحتمال کنده شدن توسط حیوانات می باشد حدود نیم متری روی آن قسمت چینکو زده وسر پوشیده کنند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان