میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 385 بازدید

«سبزاندیشان» در پارک جنگلی خور بذر و نهال کاشتند

«سبزاندیشان» در پارک جنگلی خور بذر و نهال کاشتند

برنامه کاشت نهال و بذر در پارک جنگلی خور به میزبانی انجمن سبزاندیشان خور؛ با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان، شهرداری و شورای اسلامی شهر خور و با حضور امام جمعه شهر آقای سید محمدنور دانش پنجشنبه ۶ مهرماه ۹۶ برگزار شد.

به گزارش سایت خور، محبوبه جوکار موسس و دبیر انجمن سبزاندیشان خور در حاشیه این مراسم گفت: طرح کاشت نهال و بذر با هدف فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست و احیای مجدد پارک جنگلی و همچنین آموزش به کودکان و دانش آموزان و آشنا کردن آنان با چگونگی حفاظت از محیط‌ زیست، مدرسه محور و دانش آموز محور اجرا شد.

این برنامه با حضور دانش آموزان دبیرستان خواجه نصیر با مدیریت ایوب محمودی و نونهالان و نوجوانان مدرسه فوتبال نبرد خور با سرپرستی انور اسماعیلی برگزار شد.

در ابتدای برنامه رضایی رئیس اداره منابع طبیعی لارستان توضیحاتی را پیرامون درخت کاری و نحوه کاشت نهال و بذر به حضار و دانش آموزان ارائه داد.

حدود ۱۲۰ نهال کُنار(سدر)، کهور، شمشاد، شاتوت، سپستان و حدود ۲۰ پد کاکتوس علوفه ای و نیز تعداد زیادی بذر کنار، کهور و سپستان در پارک جنگلی کاشته شد که با هماهنگی های انجام شده با شهرداری به صورت مداوم آبیاری خواهند شد.

انجمن سبزاندیشان خور با پیشنهاد محبوبه جوکار از دانشجویان خوری بوعلی سینای همدان و عضو فعال کانون محیط زیست آن دانشگاه در مرداد ۹۶ با برگزاری چند جلسه شروع به کار کرده است و در این مدت کوتاه با برگزاری چند کارگاه آموزشی و طرح کاشت بذر و نهال توانسته گام های بلندی در شروع فعالیت خود بردارد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان