میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 آوریل 2021 ساعت 4:39 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 66 بازدید

ستاد انتخابات بخش مرکزی لارستان آماده ثبت نام از داوطلبان/ داوطلبان روستاها بصورت مجازی ثبت نام کنند

ستاد انتخابات بخش مرکزی لارستان آماده ثبت نام از داوطلبان/ داوطلبان روستاها بصورت مجازی ثبت نام کنند

بخشدار و رئیس ستاد ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری بخش مرکزی لارستان از داوطلبان نامزدی شوراهای اسلامی خواست تا برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در شرایط کرونایی کار ثبت‌نام را به صورت اینترنتی و بدون مراجعه به بخشداری مرکزی لارستان انجام دهند.

ثبت نام از داوطلبان نامزدی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا ها و تیره های عشایری در کشور از صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ۲۲فروردین ماه ادامه دارد. بر اساس اعلام وزارت کشور ، داوطلبان می توانند به چهار روش حضوری و غیرحضوری کار ثبت نام را انجام دهند.

علی پیروز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بخش مرکزی افزود:  براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور  ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir)، ثبت نام از طریق  نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه ( دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس (  entekhabat.moi.ir و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ( v.keshvar ) و همچنین ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت درشهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ( v.keshvar )  انجام می شود.

علی پیروز اظهار داشت: علاوه بر این، داوطلبان شورای اسلامی روستاها و تیره های عشایری بخش مرکزی می توانند با مراجعه به ساختمان فرمانداری ویژه لارستان- بخشداری مرکزی از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ نسبت به ثبت نام و سپس دریافت رسید نسبت به ثبت نام خودشان در این انتخابات اقدام کنند.

پیروز بخشدار و رئیس ستاد ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا ها و تیره های عشایری بخش مرکزی لارستان تاکید کرد: به دلیل همه گیری ویروس کرونا برای جلوگیری از ازدحام داوطلبان در محل ثبت نام بخش مرکزی لارستان، اولویت اصلی ثبت نام در فضای مجازی است و از داوطلبان شورای اسلامی روستاها و تیره های عشایری بخش مرکزی لارستان درخواست می کنم که اولویت خود را برای ثبت نام بیشتر در دو فضای مجازی اعلامی از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور قرار بدهند.

وی اعلام داشتن که ثبت نام باید با شماره تلفنی (تلفن همراه) انجام شود که شخص داوطلب، مالک آن باشد و گواهی سوء پیشینه با مهلت اعتباری سه ماهه را مهم ترین مدرک مورد نیاز برای ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستا ها و تیره های عشایری اعلام کرده است.

علی پیروز بخشدار مرکزی لارستان اظهار داشت: مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می باشد:

👈ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد

👈اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن

👈اصل کارت ملی و تصویر آن.

👈اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان.

👈دو (۲) قطعه عکس ۴ × ۳ جدید.

👈داشتن سواد خواندن ونوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار

👈ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار

👈اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا.

👈اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنین رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.

⏪متذکر می گردد به استناد ماده ۳۰ قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

👈تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

👈حداقل سن ۲۵ سال تمام.

👈اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه.

👈ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

👈کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

👈داشتن سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت شنوایی و گویایی و سلامت روانی، حسب مورد با گواهی پزشکی قانونی

👈اقلیت های شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

👈اعضای شوراها باید در محدوده بخش حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.

پیروز خاطرنشان کرد: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها روز جمعه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

بخش مرکزی لارستان طبق سرشماری سال ۹۵ به عنوان آخرین سرشماری نفوس و مسکن ایران حدود ۱۰۴٬۱۴۶ نفر جمعیت دارد که در ۴ شهر ۲۵ روستا و ۴ نقطه تیر حمید منشی, [۰۴٫۰۴٫۲۱ ۱۱:۰۰]

ه عشایری سکونت دارند به گونه ای که ۷۸  درصد از این جمعیت در شهرها و مابقی در روستاها اقامت دارند.

طبق آمارهای رسمی، بخش مرکزی لارستان با ۴ شهر،  ۱۲۸ نقطه روستایی و عشایری دارای سکنه دارد که از این تعداد ۲۵روستا و ۱ عشایردارای شورای اسلامی  هستند.

در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در بخش مرکزی لارستان ۱۶۷ نفر به عنوان عضو اصلی و علی البدل انتخاب شدند.

در حال حاضر از مجموع ۴  شهر بخش مرکزی لارستان  ، اعضای اصلی شورای شهر لار ۷ نفره و شهرهای خور، لطیفی و دهکویه ۵ نفره و اعضای اصلی شوراهای روستاهای براک، بریز، چاه نهر، کرمستج، کورده، هرمود مهرخوئی، نیز ۵ نفره و مابقی روستاها و تیره های عشایری بخش ۳ نفره می باشند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان