میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 سپتامبر 2014 ساعت 11:47 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 2,165 بازدید

ستاد نماز جمعه لار تشكيل جلسه داد+ گزارش تصويري

ستاد نماز جمعه لار تشكيل جلسه داد+ گزارش تصويري

محمد رزاقيان: ۵ مهرماه سال جاري جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان در محل دفتر امام جمعه برگزار شد. اين جلسه با تلاوت آیاتی چند از کتاب آسمانی توسط حاج ابراهیم روشن ضمیر شروع شد.

پس از آن اسماعیل عسکریزاده رئیس ستاد نماز شهرستان ضمن تشكر و قدردانی از امام جمعه واعضای ستاد نماز جمعه شهرستان هفته دفاع مقدس را يادآوري و تكريم و تاكيد كرد: بايد توان و تلاشمان حرکت در امتداد خط ولایت و رهبری باشد. او همچنين سالگرد عملیات ثامن الایمه را گرامی داشت.

IMG_1317

او در ادامه گفت: هدف اصلی و غایی ستاد، برگزاری هر چه با شکوه تر نماز جمعه است. او همچنين از پایگاه شهید شاکری که ستاد را در هر چه باشکوه برگزار نمودن نماز جمعه ياري مي كند قدرداني كرد. وي در خصوص حضور روسا وکارمندان در نماز جمعه دولت گفت: حضور این عزیزان قابل قبول می باشد و اگرآنچنان که بایسته است به چشم نمی آیند به دو دليل است؛ اول اینکه غالب روسا در میان مردم نشسته که این امر بسیار زیباتر وپسندیده تر هست و دوم اينكه برخی از اين مسئولان غیر بومی هستند و از فرصت تعطیلات آخر هفته جهت دیدار با خانواده خویش استفاده مي كنند و به شهرشان می روند. عسكري زاده در پایان متذکر شد: از این به بعد اگر به هر مناسبتی مسئولی بخواهد در نماز جمعه به ایراد سخنرانی بپردازد پس از هماهنگی با مسئول ستاد و به گونه ای انجام شود که نطق وی تا قبل از  اذان ظهر به پایان برسد.

تحلیل سیاسی روز

پس از اتمام سخنان اسماعيل عسکریزاده، امیر جاهدی طی سخنانی کوتاه به تحلیل مسایل سیاسی داخلی و بین المللی پرداخت و درخصوص هفته دفاع مقدس بیان كرد: فقط جمله کوتاه معمار کبیر انقلاب که «باید حصر ابادان شکسته شود» الگویی از مدیریت مذهبی است که تحول عجیبی را در دفاع مقدس به وجود آورد و آن تبعیت محض از امر ولایت فقیه زمان بود که پس از رحلت امام، خلف شایسته و مکشوف مجلس خبرگان رهبری نیز مورد حمایت مطلق مردم بصیر و آگاه واقع شد و همین تبعیت محض از فرمان مقام معظم رهبری بود که فتنه و واقعه سال ۸۸ در نطفه محو و معدوم گردید. وي افزود: اگر نبود امر ولی مدیر و مدبر و فقیه مطلق زمان حضرت ایت الله العظمی خامنه ای مد ظله العالی معلوم نبود کشور دچار چه آشفتگی می گشت که به شکرانه وجود معظم له کشور از پیچ تاریخی به سلامت گذشت. او در ادامه به اهمیت بازگو نمودن مسایل سیاسی روز برای نمازگزاران اشاره كرد وگفت که باید هر هفته خطیب نماز جمعه نمازگزاران را با تحلیل خوب، روشن وآگاه نماید.

جاهدي گفت: در داخل کشور بیماری رهبر معظم انقلاب دلیل و برهان قاطعی گشت تا بدبینان و دشمنان قسم خورده انقلاب بدانند که این مردم چه اندازه رهبر خویش را دوست دارند از جمله برگزاری مناسک و مراسم مذهبی به نیت شفاي رهبرشان مانند گرفتن روزه و نماز نذری و زیارتهای مذهبی و در فضای مجازی هم دیدار اینترنتی هم از جمله کارهای زیبا و قشنگ بین مردم بود و رهبرشان بود.

IMG_1291

وي خاطرنشان كرد: از بعد بین المللی هم جناب روحانی موضع گیری جانانه و بسیار خوبی داشتند که غربیها بدانند که ایران اسلامی کشوری نیست که به هر قیمتی در مقابل زیاده خواهی ها و زورگوییهاي آنان زانو بزند و به قول رهبر عزیز انقلاب خو و خصلت و ذات غربیها خباثت هست و این خباثت تاریخی تکلیف را بر ریاست محترم جمهور اقای روحانی روشن ساخته که محکم واستوار در مقابل زیاده گویی آنان ایستادگی نمایند.

پس از اتمام سخنان امير جاهدی، حجه الاسلام والمسلمین نوربخش امام جمعه شهرستان در ابتدا هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و در ادامه به قدمت ۱۲۰ ساله اقامه نماز جمعه در شهرستان لارستان اشاره نمود.

وي اضافه كرد: نماز جمعه قائم به شخص نیست؛ حضرت آیت اله آیت الهی به رحمت خدا رفتند؛ آیا نماز جمعه یک هفته تعطیل شد؟!  وي افزود: پس اقامه نماز جمعه در هر حال برگزار می شود و بجاست که بگویم برپایی نماز جمعه در زمان امام (ره) احیا گردید و اولین نماز توسط مرحوم آیت اله طالقانی برگزار گردید و در سراسر کشور اقامه این فریضه دینی شکل گرفت و در استان فارس در هر جمعه ۷۴ نماز جمعه برگزار می شود که این آمار غیر از اقامه نماز توسط برادران اهل سنت می باشد.

او گفت: تمام تلاش ستاد نماز جمعه باید بر این مهم استوار باشد که روز به روز بر تعداد شرکت کنندگان اضافه گردد. در حال حاضر جمعیت شهر لار حدودا  ۶۵ هزار نفر می باشد اما حداکثر جمعیت شرکت کننده در نماز ۵ هزار نفر است که نتیجه می گیریم اكثر اشخاصی که از لحاظ شرعی مکلف به حضور هستند نمي آيند. وي افزود: بعضي همشهریان عزیز هستند که حتی امام جمعه شهرشان را  نمی شناسند تا چه رسد به اینکه حضور نمایند و قطعا حضور حداکثری نیازمند تبلیغ موثر می باشد که باید ستاد، این مهم را همیشه سرلوحه برنامه های خود قرار دهد.

IMG_1293

در ادامه امام جمعه لارستان ضمن اظهار خرسندی از اينکه اکثریت مطلق مردم شریف لار ولایتمدار و مومن هستند گفت: خداوند را شاکر هستم که در مدت حضورم در لار موردی را مشاهده ننمودم که احدی ولو یک قدم علیه رهبری بردارد و تمام نیروهای نظامی و انتظامی اعم از نیروهای ناجا، سپاه پاسداران انقلاب، بسیج و همه پایگاههای مستقر در ادارات ومساجد بسیار قوی ومحکم عمل می کنند.

وي در خصوص آمریکا از قول رهبر انقلاب  فرمودند: که امریکا دشمن قسم خورده انقلاب اسلامی است و خباثت وخیانت از جمله نیات پلید و شوم همیشگی آنهاست و پس از مذاکرات اخیر معلوم شد که دشمن، دشمن است هر چند به ظاهر خود را دوست ملت ایران بدانند و در حال حاضر ایران اسلامی تقریبا در تمامی موارد علمی به پیشرفتهای بزرگی رسیده است که با پشکار همین جوانان و عنایات خاصه امام عصر (عج) می باشد و به امید خدا فروپاشی امریکا هم نزدیک هست انشالله.

وي همچنين گفت: تمام تلاشمان باید خالص باشد تا مورد قبول خداوند وامام زمان قرار بگیرد که قطعا فعالیت برای اسلام، دل امام زمان را خوشحال وخشنود می سازد و بدانید که ايشان بر همه کارهای ما نظارت دارند.

حجه الاسلام نوربخش در پایان براي مسئول ستاد نماز جمعه شهرستان که وظیفه بسیار خطیری را عهده دار هستند آرزوی تندرستی و موفقیت بیش از پیش نمود.

لازم به ذکر است که ساخت منزل و دفتر امام جمعه شهرستان در مساحت زياد، پیشرفت بسیار خوبی داشته است که تا بحال تمام بودجه ساخت آن از تهران اخذ گردیده و همه امکانات مسکونی ودفتری در آن پیش بینی شده است.

 عكسها: محمد رزاقيان

IMG_1294 IMG_1296 IMG_1299 IMG_1301 IMG_1302 IMG_1307 IMG_1306 IMG_1304 IMG_1308 IMG_1309 IMG_1310 IMG_1318 IMG_1317 IMG_1314


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خوب […] یا آقای […] کم کم داره جای بابا خبررسانش را می گیره . آفرین به […] جوان
  برادرت هم آمارش داریم تو شیراز

 2. س گفت:

  0

  0

  سلام…ببخشید،بهتره بجای معمار کبیر انقلاب…از لفظ بنیان گذار کبیر انقلاب استفاده کنید.

  لطفا اصلاحش کنید….دلیلش رو هم می تونید تو گوگل سرچ کنید

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  لازم به ذکر است که ساخت منزل و دفتر امام جمعه شهرستان در مساحت زياد، پیشرفت بسیار خوبی داشته است که تا بحال تمام بودجه ساخت آن از تهران اخذ گردیده و همه امکانات مسکونی ودفتری در آن پیش بینی شده است.

  ?????????????
  مطمئن هستنید تمام بودجه (تمام بودجه) از تهران اخذ گردیده؟

 4. دیده بان حقوق بشر گفت:

  0

  0

  این اعضا بر چه اساس وملاکی انتخاب شده اند!!! ستادی که حتی یک نفر از خانواده شهدا عضوش نیست !! در حالی که در اساسنامه ستاد نماز جمعه حضور حداقل یک نفر از خانواده شهدا در آن ذکر شده است. درضمن برخی از این افراد آیا […] در این ستاد مقدس دارند؟!!

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ستاد نماز جمعه چه نقشی در انعکاس مشکلات لارستان بزرگ داشته؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان