میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 دسامبر 2016 ساعت 12:58 ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها یک دیدگاه 1,076 بازدید

سخنان فرماندار در دومین کنگره «خانه کارگر»/تأکید ویژه بر احداث ورزشگاه و مجتمع فرهنگی تفریحی کارگران لارستان

????????????????????????????????????

در مراسم دومین کنگره «خانه کارگر» لارستان با حضور معاون دبیر کل تشکیلات

فرماندار بر ضرورت ساخت ورزشگاه کارگری در لارستان تأکید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ساخت ورزشگاه کارگری و احداث مجتمع فرهنگی و تفریحی برای کارگران را از ضروریات شهرستان دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم دومین کنگره «خانه کارگر» لارستان در سخنانی اظهار داشت: بین تشکیلات کارگری و تشکل‌های دانشجویی یک پیوند ناگسستنی وجود دارد که امیدواریم این همکاری  و این حس مشارکت‌جویی که بین تشکل‌های صنفی و سیاسی در سطح کشور و بخصوص در لارستان وجود دارد، منجر به رونق، توسعه، ارتقا و سربلندی ایران اسلامی و این منطقه بشود و عزت اسلامی را در پی داشته باشد.

وی ضمن تمجید از غنای فرهنگی لارستان در بهره‌گیری از سرمایه‌های اقتصادی در راه عمران و آبادانی افزود: کمتر شهری درکشور وجود دارد که در آن خیران پابه‌پای دولت به دنبال آبادی شهر خود باشند.

فرماندار ویژه لارستان خاطرنشان کرد: مردم لارستان افرادی هستند که حاصل زحمات و دسترنج خود را براساس آن عرق ملی و دینی و علاقه‌ای که به شهر و دیار خود دارند، در راه خدمت به آبادانی شهر و روستا و زادگاه خودشان هزینه می‌کنند، بنا براین بیش از آنکه به سرمایه‌های این مردم بنازیم باید به غنای فرهنگی و به آن عرق دینی و ملی و همت چنین مردمی افتخار کنیم.

معاون استاندار فارس با اشاره به وجود اقشار کارگر و آسیب‌پذیر در لارستان و تأکید بر ضرورت توانمندسازی آنان، گفت: یقیناً این اقشار اگر توانمند شوند همیار و کمک کار دولت می شوند و سرمایه ها و توانمندی خودشان را در خدمت همین مردم قرار خواهند داد. وی خطاب به مسئولان خانه کارگر، توجه به تقاضاهای خانه کارگر شهرستان و همچنین اقشار مختلف جامعه کارگری را ضروری دانست و از دست‌اندرکاران خانه کارگر لارستان خواست موارد گوناگون و مشکلات را منعکس کنید و  آنها را پیگیری کنید.

وی خانه کارگر را یک تشکل سیاسی و اجتماعی در کشور دانست و تصریح کرد: این سازمان می‌تواند نقش بسزایی در کشور داشته باشد و از طرفی با پیگیری‌ها و حمایت مسئولان در زمینه خدمات‌دهی به شهرستان لارستان نقش خوبی در آبادانی آن ایفا کند.

حسنی با ابراز تأسف نسبت به نبود یک ورزشگاه کارگری علی‌رغم گستردگی اقشار جامعه کارگری در لارستان، تأکید کرد: باید متناسب با نیازها و خواسته‌های این کارگران زحمت کش و نیز برای ارتقای سطح معیشتی کارگران، یک مجتمع فرهنگی، تفریحی و چند منظوره برای شهرستان در نظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در لارستان با بیان اینکه خانه کارگر با حمایت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود می‌تواند باعث آبادانی و ارتقای همه‌جانبه شهرستان شود، افزود: امید می‌رود با پیگیری‌های معاون دبیرکل این تشکل پروژه ورزشگاه کارگری و همچنین مجتمع فرهنگی، تفریحی لارستان در آینده نزدیک به بهره‌‌برداری برسد.

13940827000401_photoaحسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر کشور هم در سخنانی تعداد افراد عضو خانه کارگر جنوب استان فارس را ۱۲ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: تعداد فعلی افراد عضو خانه کارگر کشور بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که باعث شده دولتمردان بر روی این قشر جامعه حساب ویژه‌ای باز کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه خانه کارگر از طریق ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی در شهرهای مختلف، ایجاد دانشگاه اسلامی کارگر و دانشگاه علمی کاربردی برای آموزش کارگران و خانواده‌های آنان، تأسیس دارالقرآن و مجتمع‌های ورزشی در سراسر کشور سعی در ایجاد امکانات رفاهی برای کارگران داشته است، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها از طریق بودجه دولتی یا بانک‌ها بلکه از طریق پولی که به‌عنوان حق عضویت خود کارگران پرداخت می‌کنند، به وجود آمده است.

وی عملکرد خصوصی‌سازی را در ایران ضعیف دانست و یادآور شد: اقتصادی که متکی به دولت است را نمی‌توان به‌راحتی خصوصی و مردمی کرد، زیرا با خصوصی‌سازی اقتصاد ایران به‌هم می‌ریزد.

صادقی با تمجید از نقش ویژه خیران در آبادانی زادگاهشان، تصریح کرد: خیران لارستانی که از دل کارگران بیرون آمده‌اند با تلاش در کشورهای خارج سرمایه خود را دوباره به شهرشان بازمی‌گردانند و باعث خیر و برکت در شهر خود می‌شوند که این حرکت در کشور باید نهادینه شود.


1 نظر

  1. کارگر گفت:

    0

    0

    احسنت..درود بر فرماندار

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان