میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 ژوئن 2020 ساعت 6:00 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت 13 دیدگاه 806 بازدید

سخنی با جناب نماینده: «جاده مرگ» را دریابید!

سخنی با جناب نماینده: «جاده مرگ» را دریابید!

«هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده. مائده/۳۲»

مصطفی ملتفت/اوز: اگر گفت و گوها و سخنرانی‌های پیروز انتخابات مجلس یازدهم را پیگیری و رصد کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که جوانگرایی یکی از شعارهای انتخاباتی نماینده جوان خطه جنوب فارس (لارستان، گراش، اوز و خنج) بود. این جوانگرایی البته در سطوح مختلفی قابل توجه و پرداخت است از انتصابات و مدیریت گرفته تا ایده و پیشنهاد. به همین خاطر اینجانب به عنوان یکی از شهروندان جوان حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در راستای مطالبه گری که از ویژگی‌های جوانان است، این یادداشت پیشنهادی را به رشته تحریر در آورده‌ام.

موضوع این نوشتار، موضوعی ناشناخته و بدیع نیست بلکه مسئله‌ای قدیمی اما بسیار مهم است. محور لار-جهرم  که به گمان بسیاری نویسندگان و اهالی رسانه «جاده مرگ» لقب گرفته است یکی از مطالبات جدی مردم منطقه بوده و هست.

در این یادداشت کوتاه پس از توضیح مختصری از سابقه و اهمیت مسئله، رسیدگی هرچه سریعتر نماینده جوانمان به محور جهرم-لار-بندرعباس که به «جاده مرگ» معروف شده است را خواستاریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم: «مهرماه سال ۹۳ بود که کلنگ باند دوم محور لار_جهرم با حضور مسئولان وقت وزارت راه و اداره کل راه و شهرسازی لارستان به زمین زده شد اما از آن زمان تاکنون ۶ سال گذشته و این پروژه هنوز به سرانجام نرسیده است. در سال ۹۴ نیز به دستور آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی نیز مجوز و دستور دو بانده شدن ۲۰ کیلومتر از مسیر لار – بندرعباس داده شد اما پس از گذشت ۴ سال و اندی از آن زمان پروژه تقریبا هیچ پیشرفتی نداشته است».

پروژه شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس از پروژه‌هایی است که در ۲ استان (فارس و هرمزگان) و توسط ۳ اداره کل راه و شهرسازی پیگیری می‌شود و یک پروژه ملی به حساب می‌آید. محور لار ـ جهرم و لار – بندرعباس از پرترددترین مسیرهای جنوب کشور و یک جاده ترانزیتی بسیار مهم است که کوتاه‌ترین و بهترین مسیر برای دسترسی به بنادر جنوبی و جزایر مهم خلیج فارس از جمله کیش و قشم است. این مسیر تردد بسیار بالایی از خودروها به ویژه خودروهای سنگین را به خود اختصاص داده که سبب شده در جمع پرترددترین و مهمترین محورهای جنوبی کشور قرار گیرد. بنابراین می‌توان گفت که مورد توجه و در اولویت قرار دادن این جاده در وهله اول مسئولیتی ملی است که در منطقه ما واقع شده است. لذا در صورت انجام اقدامی در جهت پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه نیز خواهد بود.

متاسفامه در سالیان اخیر شاهد تصادفات زیادی در این محور بوده‌ایم که در بسیاری از آنها هموطنانی جان خود را از دست داده‌اند. برای مثال طبق آمار رسانه های محلی، تنها در نیم سال اول سال ۹۸ فقط در محور لار-جهرم بیش از ۱۵ فوتی داشته ایم‌. و اگر مجموع آمار محور جهرم-لار-بندرعباس را در سالیان گذشته نگاه کنیم به عددی شبیه به یک فاجعه می رسیم. به هر روی در سال های گذشته خانواده های زیادی داغدار شده اند و باز هم مرگ در این جاده ها به کمین عزیزانمان نشسته است.

نماینده محترم جناب مهندس حسین حسین زاده از آنجایی که وکیل مردم در مجلس هستید ‌و رسیدگی به مطالبه ملی و منطقه ای از وظایف شما می باشد از شما خواهشمندم که مجدانه این مطالبه را که نه صرفا منطقه ای، بلکه یک مطالبه ملی است پیگیری کنید.

به گمان نگارنده اگر شما حتی در طی این چهارسال پیش رو برای منطقه هیچ کاری هم انجام ندهید، به جز رسیدگی به این مورد حیاتی و خطیر یعنی دوبانده کردن محور جهرم-لار-بندرعباس، قطع به یقین از آزمون وکالت خود نزد مردم سربلند خواهید شد و تا سالیانی دراز دعای خیرمردم منطقه پشت سر شما خواهد بود.

چنان که در قرآن کریم آمده است «نجات جان یک انسان نجات تمام انسان‌هاست» پس هیچ چیز مهم تر و زیباتر از نجات جان انسان ها نیست. در سال های گذشته بنا به‌هر دلیلی مسئولین امر نتوانسته اند این خواسته ملی و منطقه ای را به سرانجام برسانند، اینک چشم مردم منطقه به اقدام شما نماینده جوان دوخته شده است. امید که بتوانید در این راستا گامی بزرگ و موثر بردارید.


13 نظر

 1. اصلی هِش گفت:

  0

  0

  درود بر جناب ملتفت، جوان اهل فرهنگ و امید آینده شهرستان اوز.
  حقیقتا باید به این معضل پرداخته شود، چه خانواده ها که عزیزانشان را در این قتلگاه از دست داده اند و داغدار شده اند.

 2. مهدی گفت:

  0

  0

  چزا دوران ۸ساله نماینده قبلی لار فقز در حد شعار ماند عجول نباشین بذارید شروع کار کنند با این همه مسکلات قبلی وفعلی جز باهمکاری و همدلی براحتی نمیتوان بر مشکلات فایق امد

 3. امین صمصامی گفت:

  0

  0

  احسنت و درود بر جوانان مطالبه گر،شجاعت نماینده محترم را در برخورد با مسولین برق استان ومنطقه در کورده خنج شنیدیم امید هست که همیشه اینگونه انقلابی از موکلان خود دفاع کنند و موفق وپیروز باشند .

 4. منتقد گفت:

  0

  0

  متخصص زبان شناسی به حوزه جاده و مجلس هم دخول کرده. زبان اچمی رو تصویب کرد حالا میخاد به جاده مرگ بپردازه. این پسر تکلیفش با خودش مشخص نیست

 5. شبنم گفت:

  0

  0

  عالی بود ??

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  حالا راه بهتری برای اعتراض جز قطع برق مسجد نبود به نظرم ارام تر هم میشود اقدام کرد ونتیجه گرفت

 7. ناشناس گفت:

  1

  0

  چقدر شیوا ومردمی وساده حرف دل هموطنان نگارش شده است.
  جاده هم باعث آبادانی می شود وهم باعث نجات هموطنان.
  اگر نماینده جدید بتواند این مقوله طی سال به مراتب برساند هیچ کار دیگر که نکند مطمئنا این عمل بزرگترین عمل محسوب می شود و نام نیکی از خود برجای می گذارد

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر جناب نماینده می تواند مثل قطع برق
  چند روز جاده را تعطیل کند و جلو بگیرد هنر کرده است
  برق خاموش وروشن کردن و دو یا سه ساعت گرما کشیدن که سخت نیست.
  اگر توانستید دو یا سه روز نه یک روز جاده را ببندی هنر کرده ای

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای ملتفت استاد زبان اچ م ی که در این راستا موفق نشد و تو دهنی خورد حالا به فکر جاده افتاده
  اینبار قصد دارد جاده مرگ را به جاده آرامش تبدیل کند.

 10. امیر علی گفت:

  0

  0

  آرزوی موفقیت برای نماینده و تشکر از مصطفی ملتفت اوزی برای طرح موضوع.
  واقعا جان انسان ها با ارزش‌تر از و مهمتر از هر چیزی است.

 11. به جناب ملتفت اوزی گفت:

  0

  0

  البته ارزو بر جوانان عیب نیست هر روزی در مطلبی خود را مطرح نمودن از جوانان جویای نام معمول ومرسوم است

 12. f.n گفت:

  0

  0

  امیدوارم تلنگر شما مثمر ثمر واقع بشود

 13. اوزی گفت:

  0

  0

  درود بر ملتفت عزیز
  جوان فعال ، مطالبه گر و باسواد شهرمون

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان