میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 مارس 2015 ساعت 10:11 ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 32 دیدگاه 6,616 بازدید

سردار «غيب پرور»، دكتر «مريدي» را نه علمي دانست نه فرهنگي!

4r4rانتقاد تند فرمانده سپاه از مدير كل ارشاد فارس:

سردار «غيب پرور»، دكتر «مريدي» را نه علمي دانست نه فرهنگي!

سردار سرتيپ غلامحسين غيب پرور فرمانده سپاه فجر فارس به تازگي در اظهاراتي تند از عملكرد اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس و «بهزاد مريدي» مدير آن انتقاد كرده است. هرچند اين موضع گيري ها عليه فضاي فرهنگي كشور و استان فارس خصوصا بعد از روي كار آمدن دولت حسن روحاني تازگي ندارد اما انتقاد اخير فرمانده سپاه از ارشاد فارس لحن بي سابقه اي دارد به طوري كه در بخشي از سخنانش «مريدي» را به صراحت نه علمي مي داند و نه فرهنگي! در ادامه مي توانيد سخنان سردار غيب پرور را به نقل از ايسنا بخوانيد:

***

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بيان اينكه با موسيقي فاخر مخالفتي نداشته و ندارد،‌ گفت: امروز برخي آقايان مي‌خواهند با بعضي حرف‌ها و برگزاري كنسرت‌هاي موسيقي، مردم را سرگرم كنند، اما برگزاري هر كنسرتي در شان سومين حرم اهل بيت(ع) نيست.
به گزارش جنوب نیوز، سردارسرتيپ غلامحسين غيب‌پرور در جمع خبرنگاران در شيراز افزود: اگرچه شايد من فرهنگي نباشم، اما كار فرهنگي و فعاليت‌هاي فرهنگي را ديده‌ايم و مي‌شناسيم.
وي تصريح كرد: مجوز وزارت ارشاد را نمي‌توان به‌منزله قانون تلقي كرد، اينكه يك دستگاه مجوزي را صادر كند شايد در بعضي موارد حكم قانوني داشته باشد اما قانون نيست.
اين مقام نظامي با تصريح اينكه موسيقي و برگزاري كنسرت‌هاي موسيقي بايد متناسب با فضا و اقتضائات زماني و مكاني انجام شود، گفت: هيچكس با موسيقي فاخر مخالف نيست،‌ اما بعضي از كنسرت‌ها، موسيقي فاخر نيست،‌ مطرب‌گري است، عده‌اي كه در دوران گذشته تار و تنبك داشتند، حالا لباسشان و ظاهر را عوض كرده‌اند و با همان تار و تنبك آمده‌اند كه موسيقي برگزار كنند.
غيب‌پرور گفت: امروز و به بركت مديركل محترم ارشاد اسلامي فارس بسياري از كنسرت‌ها را در شيراز برگزار كرده‌ايم كه در شان سومين حرم اهل بيت(ع) نيست.
وي تصريح كرد: كدام عالم فرزانه اين رفتارها را تاييد كرده، ‌ما مريد علما هستيم، تاكنون يك نفر از علما رفتار وزارت ارشاد را تاييد نكرده‌اند، حالا با كدام حجت شرعي، آقايان سر مردم را با برگزاري كنسرت گرم مي‌كنند.
غيب‌پرور با انتقاد از سخنان مدير كل فرهنگ وارشاد اسلامي فارس در مراسم اختتاميه جشنواره موسيقي فجر در شيراز،‌ گفت: ايشان گفته‌اند نخبگان موسيقي را مي‌فهمند، مديركل محترم بايد كمي در مطالب و سخنراني‌هاي خود دقت كنند، يا به كسانيكه اين مطالب را براي سخنراني ايشان آماده مي‌كنند تذكر بدهند. به نظر من اين حرف توهين به همه نخبگان است.
فرمانده سپاه فجر فارس با بيان اينكه دل پردردي دارد و تاكنون تنها براي كمك به حفظ آرامش استان، سكوت كرده است،‌ گفت: البته من ايشان (مديركل فرهنگ و ارشاد فارس) را علمي و فرهنگي نديدم، البته منظور از علمي بودن داشتن مدرك نيست.
وي تصريح كرد: توصيه اين است كه مديركل محترم دقت كند، بزرگترهاي ايشان هم دقت كنند، گوش مردم را كر نكنند، مسئولان دلسوز هم با اين حرف‌ها نمي‌ترسند.
غيب‌پرور تاكيد كرد: برادرانه توصيه مي‌كنم، اقتضائات استاني را قبل از هر برنامه فرهنگي و هنر در نظر بگيرند، پيشنهاد هم داده‌ايم كه هر اقدامي را ابتدا تحليل كنند، اينطور نيست كه آقايان مطرب‌بازي راه بيندازند و بگويند كاري به مردم نداريم.
فرمانده ارشد سپاه فجر فارس، با تصريح اينكه فارس امروز بيش از هر زماني نيازمند آرامش است، گفت: والله قسم كه مخالفت‌هاي بنده بر مبناي مسائل سياسي نيست، اگر قبلا هم از وقوع چنين اتفاقي و برگزاري كنسرت موسيقي مبتذلي مطلع مي‌شديم، قطعا اين حرف‌ها را مي‌زديم.
غيب‌پرور گفت: اينجا ديار ۱۵ هزار شهيد است،‌ سومين حرم اهل بيت(ع)، امروز نماينده مقام معظم رهبري در استان، آيت‌الله ايماني، علما و خانواده شهدا، از رفتار ارشاد، ناراحت هستند.
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: ما پيشنهاد داديم كه براي برگزاري موسيقي يك تيم تعيين شود و تصميم‌گيري كند، تا براساس مصالح عمل شود.


32 نظر

 1. لاري گفت:

  0

  2

  جناب سردار سرتيپ لطفا با فرهنگ، سرهنگي برخورد نكنيد!

 2. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  بناپارتیسم یعنی اینکه نظامی ها در هر جایی خود را صاحب نظر می دانند و می خواهند اعمال نفوظ کنند .اقتصاد،فرهنگ،سیاست خارجه،صنعت،معدن،پیمانکاری،فناوری ارتباطات و …

  • ... گفت:

   0

   0

   سپاه پاسداران ذخیره انقلاب است/
   ضمنا ایشون مشاور فرهنگی هم دارن/

   البته من با نظر ایشون درمورد تار و تنبک مخالفم.
   ولی این عمل ارشاد که به هرنوع کنسرتی مجوز بده هم قبول ندارم… .

 3. جمعی از اهالی لارستان بزرگ پشتیبان دکتر بهزاد مریدی گفت:

  0

  0

  جناب سردار بهتر است به کار نظامی بپردازید. جناب دکتر بهزاد مریدی شخصی مذهبی و ایران دوست و لاری دوست می باشد. همچنین جناب دکتر بهزاد مریدی پشتیبان ولایت فقیه بوده و خواهد بود. این بیانات جنابعالی باعث می شود افرادی سود جو فرهنگ کشور عزیزمان را طوری دیگر جلوه دهند.

 4. خانواده مذهی و ولایی لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  ما لارستانی های شهید پرور بر این واقفیم که جناب دکتر بهزاد مریدی شخصی ولایت مدار و مذهبی می باشد و این صحبت ها در افکار عمومی از جناب سردار بعید است. اگر در جامعه ای فرهنگی رشد می کند به پشتیبانه نظام و ولایت فقیه می باشد. جناب دکتر بهزاد مریدی شخصی متشخص می باشد. بهتر است این صحبت ها در افکار عمومی بیان نشود.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   از اون جوابهاست . کی گفته ضد ولایت فقیه که شما ایشونو ولایتمدار توصیف میکنید . ضمنا خانواده مذهبی لارستان ینی چی ؟

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جناب سرهنگ
  بقول آقای الهی قمشه ای موسیقی بد و خوب داریم ، وقتی موسیقی اصیل ایرانی را به بهانه تار و تنک و… فتوای حرام میدهید ، همین میشه جوانها جذب موسیقی و چرندیات رپ و…غربی می شوند. چشم را باید شست جوردیگر باید دید ….

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  بله مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قانون نیست، سلیقه آقایان قانون است!

 7. فرهنگی گفت:

  0

  0

  کار فرهنگی داخلی جنگ رسانه ای درونی نمی خواهد.
  کار فرهنگی باید در بطن جامعه و روند وسبک زندگی مردم تاثیر گذار باشد.

 8. محمد گفت:

  0

  0

  معقول نیست بخوان بدای هر کاری گروهی تشکیل بدن،کشور قانون داره و مسیول مجوز موسیقی ارشاد هست.

 9. لار88 گفت:

  0

  0

  صحبتهای غیب پرور را تایید نمی کنم اما یک مدیر فرهنگی باید به گونه ای سیاستگذاری کند که با توجه به فشارهایی که هست و جناح بندیها و محدودیتها فرهنگ و هنر له نشود . مدیر و قدرت مدیریت زمانی مشخص می شود که در اوج خفقان هم بتوان کار فرهنگی کرد و صدای مخالفی بلند نشود کاری که امثال آرین ها می کردند . مریدی الان بخاطر خواهد آورد زمانی که آرین با دست خالی بهترین عملکرد را داشت و او همیشه منتقدش بود و حالا باید انتقادها را بشنود و بداند کار هر کس نیست خرمن کوفتن

 10. ... گفت:

  0

  0

  امیدوارم اون پیشنهادی که آقای غیب پرور دادن در مورد برگزار موسیقی” خط آخر” مورد توجه آقای مریدی و دوستان قرار بگیره

 11. خانواده شهید.... گفت:

  0

  0

  آقای سپاهی .ما خانواده های شهدا و ایثارگران به وکالت حضرتعالی نیازی نداریم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خانواده های شهید ترسو نیستند . اگه واقعا نام و نشان واقعی داری اسمتو بذار .

 12. لارستانی گفت:

  0

  0

  پدر این سیاست بسوزه که کار سرداران شجاعی که نماد ایثار و افتخار این مرز و بومند و بنده به این افراد افتخار میکنم را به کجا کشانده . سردار عزیز ، ایران دیروز به جنگ نیاز داشت و ایران امروز به همدلی و وحدت . لطفا خودتان را در دید و افکار مردم خراب نکنید.دوست دار شما و دکتر مریدی

 13. لاري گفت:

  0

  0

  خيلي جالب شد. بايد ببينيم واكنش دكتر جعفرپور چيست؟ ايشان كه با اوامر […] سپاه سريعا دور همه خط قرمز مي كشد ببينيم اينجا هم همين رويه را دارند. از ياد نبرده اين كه […] كه يكي از نخبگان لارستاني است با اعمال فشار […] در […] كه عنوان كردند خط قرمز ماست كنار گذاشته شد.

 14. مشت حسین آقا گفت:

  0

  0

  اقای خانواده شهید …افکار پوچ خودت ر و به پای شهید نذار تو از کجا میدونی اگه این وقت شهید رزنده بود چه تصمیم میگرفت.

 15. مشت حسین آقا گفت:

  0

  0

  مردم شریف لار شاید این حرفی که از زبان سردا ر عزیز بیان شده خاطر مردم لار و از اون جهت که اقای دکتر بهزاد مریدی لاری هستن مکدر بشه.ولی کار اشتباه اشتباهه من شخصا یک روز توی اداره فرهنگ استان بودم .وضع بسیار عصف باری بود.اگر یک انسان که یه کم مقید به دین و دیانت باشه براش سخته اونجا وایسه)البته اون روز که ما اونجا بودیم مسابقه کنسرت بود و ….
  با کمال احترامی که برای آقای دکتر قائل هستیم اینجا حق رو باید داد به سردار عزیز
  چون این صحبت ها فقط دلیلش امر به معروف و نهی از منکر و بس
  اگه جلو این کارها گرفته نشود بی شک وضع بدتر از این خواهد شد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   «اسف بار نه عصف بار» شما اگه واقعا تاسف خورده بودی درست می نوشتی

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  این حزف سرداز دقیق است مریدی نه علمی است نه هنرمند .گنده گویی دارد . ان قدر نسبت به مسایل فرهنگی بیگانه است که کافی است بخواهد مصداق بدهد ان وقت معلوم میشود . حالا لاری باشد یا شیرازی و یا …. چه تفاوت دارد. ولایت مدار هم که چه عرض شود . هنرش تنها استفاده از موقعیت برای خودش است .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   وضع بسیار عصف باری بود( که احتمالا منظو ر تان اسف بار می باشد) بهتر است کمی به اطراف خویش نگاه کنید تا ببینید که فساد وبی بند وباری در سومین حرم اهل بیت چقد ر اسف بار می باشد

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  امروز به دکتر مریدی زنگ زدم و گفتم سردار غیب پرور گفته شما نه علمی و نه فرهنگی…آقا بهزاد گفت بنده ادعایی ندارم ،دانسته هام قطره هست و ندانسته هام دریا..با خود فکر کردم که جناب غیب پرور چقدر عالم و فرهنگی هستند!!!

 18. x گفت:

  0

  0

  سردار جون
  اسلحه که داری
  سرباز که داری
  پول که داری
  رسانه هم که داری
  یا علی .حمله کنید اداره ارشاد رو […] خلاص !

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  علم و فرهنگ اقای مریدی بر همگان ثابت است در نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه کسر شان برادر مسلمان جایز نیست بسیاری از منکرها در شیراز وجود دارد که در شان سومین حرم اهل بیت نیست ولی سالهاست که وجود دارد وکسی به فکر جلو گیری از ان نیست ضمن احترام به برادر ارجمند وفهیم سرد ار بزرگوار جناب اقای غیب پرور از ان جناب بعید است که اینگونه به قضاوت نشینند

 20. یحیی گفت:

  0

  0

  آفتاب تو ام جلب کتسش
  این خبرو سایت شیرازه ام زده ولی خدایی یه کم پیاز داغشو زیاد کردی اااا

 21. لارستانی گفت:

  0

  0

  سرهنگ چه نسبتی با فرهنگ دارد ؟؟؟ تازه بخواهد بگوید یک نفر علم و فرهنگ دارد یا نه!!!کاش به جایگاه خود راضی بودند آقای غیب پرور

 22. مرجان گفت:

  0

  0

  بی حجابی و فساد و فحشا و ….. در ملاء عام در سومین حرم اهل بیت مشکلی نداره اما برگزاری کنسرت مشکل داره !!!!!
  جالبه
  مردمان رنگین کمانی در شان سومین حرم اهل بیت هست کار فرهنگی در شان سومین حرم اهل بیت نیست !!!!!

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  جامعه شناسی و درک موقعیت زمانی از وضعیت جامعه یکی از وجوه یک مدیر توانمند است . مطمئنا کسی که در سیستم اداری سابقه ای نداشته نمی داند که اقتضاعات کی ایجاب می کند کاری انجام دهد . در ایامی که وزرات ارشاد تحت فشار است و چندین کنسرت در تهران و مشهد و… لغو شده و مدیرکل فارس هم در اوج مخالفتها بر مسند نشسته ، صحبت کردن جناب مریدی در باب موسیقی و حمله به منتقدان در مورد عدم فهم از موسیقی در این برهه زمانی یک ناشی گری بیشتر نبوده و نشان می دهد که ایشان زمان و مکان را درک نمی کند .

 24. لارستانی گفت:

  0

  0

  اضهار نظر در خصوص موسیقی را وزیر کرده اند نه دکتر مریدی،ای کاش آقای غیب پرور و شما اول سخنرانی ایشان را میخواندید بعد نظر میدادید.

 25. رزمنده گفت:

  0

  0

  ا گرچه شايد من فرهنگي نباشم، اما كار فرهنگي و فعاليت‌هاي فرهنگي را ديده‌ايم و مي‌شناسيم.[…] می گویت اگر کار فرهنگی را می شناخت اینگونه با بنده فرهنگی رفتار نمی کرد .اورا واگذار کرده اهم به خدا

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان