میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 سپتامبر 2014 ساعت 1:02 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 966 بازدید

سرشماري كشاورزي امسال به صورت الكترونيكي است

فرماندار لارستان خبر داد:

سرشماري كشاورزي امسال به صورت الكترونيكي است

مأموران سرشماری کشاورزی ۹۳ به صورت الکترونیکی اطلاعات مربوطه را جمع آوری می کنند. معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: مأموران سرشماری کشاورزی سال ۹۳ به صورت الکترونیکی اطلاعات مربوط به بهره برداران زراعی، باغی، زنبورداران، پرورش دهندگان دام وطیور و گلخانه داران را جمع آوری می کنند.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ گردهمایی مطلعین محلی سرشماری کشاورزی سال ۹۳ لارستان به ریاست علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار، فرماندار و مدیر اجرایی سرشماری لارستان در محل سالن اجتماعات شهید مهندس امامی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

sarshomari

 در این گردهمایی که ائمه جمعه، بخشداران، دهیاران، روسای شوراهای اسلامی سراسر شهرستان، بهورزان خانه های بهداشت روستایی و مروجان بخش کشاورزی شهرستان حضور داشتند؛ علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار، فرماندار و مدیر اجرایی سرشماری لارستان در ابتدای سخنانش به معرفی چارت تشکیلاتی ستاد سرشماری شهرستان پرداخت و مهندس حسن هوشمند معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی لارستان را بعنوان قائم مقام مدیر اجرایی شهرستان و مهندس محمد ابراهیم ایزدی را بعنوان معاون فنی وآموزشی این ستاد معرفی نمود.

 وی ضمن قدردانی از مسئول روابط عمومی ستاد سرشماری شهرستان در برگزاری این گردهمایی پیرامون اهمیت سرشماری و نتایج آن در برنامه ریزیهای مدیریتی، به نقش معتمدین و مطلعین محلی، شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران و مروجان و مبلغان بخش کشاورزی در اطلاع رسانی و تشویق مردم برای همکاری با مأموران آمارگیر اشاره کرد و از آنان خواست درخصوص مشارکت و همدلی مردم بویژه روستائیان ، کشاورزان و دامداران و همکاری آنان با مأموران آمارگیر  در ارائه آمار صحیح و دقیق و قابل اتکاء تلاش نمایند.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه سخنانش گفت:  با توجه به بحران کمبود آب و محدودیت در ذخائر؛ این سرشماری برای حفظ و تقویت وتوسعه منابع موجود بخش کشاورزی حائز اهمیت بوده و شکوفایی و رونق کشاورزی و استمرار آن منوط به شناسایی و رفع نیازها در این بخش است.

 نجیب زاده با اشاره به این نکته که سرشماری کشاورزی در ایران هر ۱۰ سال یکبار صورت می گیرد؛ تصریح نمود:از مهمترین مزایای اجرای طرح سرشماری کشاورزی سال ۹۳ نسبت به سرشماری های دوره های قبل، رایانه ای بودن آن است که مأموران سرشماری به صورت الکترونیکی اطلاعات مربوط به بهره برداران زراعی، باغی، زنبورداران، پرورش دهندگان دام وطیور،گلخانه داران را جمع آوری می کنند.

مدیر اجرایی سرشماری کشاورزی لارستان تاکید کرد:  اهمیت سرشماری و آمار متقن تا به آنجا حائز اهمیت است که از سوی سازمان ملل سال ۲۰۱۳ به نام سال جهانی آمار نام گذاری شد.

 وی افزود: تهیه، دسته بندی درست و دقیق داده های  آماری و اطلاعات بخش کشاورزی و به روز رسانی بانک جامع اطلاعاتی این بخش نقش کلیدی در برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت ایفا می کند.

  سپس مهند س حسن هوشمند قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری کشاورزی لارستان با بیان اهمیت و ضرورت اجرای این طرح ملی به تشریح اهداف سرشماری کشاورزی و شیوه اجرای ان پرداخت.

وی نقش و همکاری مردم بویژه روستائیان در موفقیت اجرای سرشماری کشاورزی را اصلی انکار ناپذیر و مهم دانست و افزود: با توجه به پایگاه اجتماعی و اعتمادی که اهلی روستاها  به بهورزان زحمت کش خانه های بهداشت روستایی، دهیاران و شوراهای اسلامی دارند،تشویق و ترغیب آنان توسط این افراد برای همکاری با مأموران آمارگیر حائز اهمیت است.

اضافه می گردد که «عکسها  و خاطره ها » عنوان کلیپی بود که در خلال این گردهمایی از سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ توسط روابط عمومی سرشماری تهیه شده بود؛ پخش گردید.


1 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  سخنی از روی دلسوزی با مدیرکل فرودگاه لارستان:
  جناب آقای انصاری فرد در خبرها آمده بود که حضرتعالی یا ایرعربیا برای پرواز پنجم و ششم خود درخواست داشته اند.این درحالیست که شرکت آسمان با این همه مشکلات و کادر اداری و عملیاتی الان با مسافر کمتری پرواز میکند.جدای از امنیت شغلی کارکنان آیا جای شک و شبهه نیست که حضرتعالی بعد از مسافرتتان به دعوت عربیه به شارجه و […] پیگیر اضافه نمودن پروازها شده اید؟
  آیا شما جوابی دارید؟درسته که آسمان حقیقتا در این چندساله اخلاق را باخت ولی به چه قیمت مجوزهای جدید برای کشور عربی ثروتمند درخواست میکنید.؟به چه قیمت؟من از نماینده محترم شهرستان جناب دکتر جعفرپور خواهش میکنم به این موضوع ورود کرده و ممانعت کنند.ایرلاینی که در سال گذشته بالغ بر ۱۵ میلیارد درهم سود دهی داشته ابایی ندارد با کمترین نرخ و کمترین مسافر پرواز کند و این در آینده به ضرر ایرلاینهای داخلی است.اگر آسمان این بار قطعا تهدید خود را عملی کند و از لار رخت بربندد چه میکنید؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان