میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۶ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 486 بازدید

سرعت گرفتن فعالیت‌ها برای تکمیل ۳ تونل مهم منطقه

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان: با کار جهادی، این اداره کل راه به کارگاه سازندگی مبدل می‌کنیم

سرعت گرفتن فعالیت‌ها برای تکمیل ۳ تونل مهم منطقه

با احداث و تکمیل ۳ تونل مهم و شریانی در منطقه لارستان، عبور و مرور وسایل نقلیه و مسافران به‌ویژه در گردنه ها آسانتر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مهندس محمدرضا باقری فرد مدیرکل در نشستی اقدامات حاصل از احداث ۳ تونل که به طور همزمان در حوزه ی استحفاظی این اداره کل در حال اجراست را تشریح و گزارشی از روند پیشرفت هریک را به طور جداگانه بیان کرد.

تونل شهدای خلیج فارس (بالنگستان)

باقری فرد با بیان اینکه همواره یکی از اهداف اداره کل راه و شهرسازی لارستان حذف نقاط حادثه خیز و خطرناک در محورهای مختلف بوده، احداث تونل شهدای خلیج فارس را یکی ازهمین اقدامات مهم در این راستا عنوان کرد.

وی با اشاره به نامناسب بودن محور ارد – فداغ در مسیر گردنه بالنگستان، افزود: به همین دلیل پس از بررسی‌های کارشناسانه اولویت در توسعه این محور قرار گرفت و با همه این تفاسیر اقدامات لازم نسبت به ساخت و ایجاد تونل ‌شهدای خلیج فارس در فضای زیر سطحی جهت تغییر مسیر، در حال انجام است.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان ادامه داد: با احداث این تونل به طول ۸۴۰ متر در محور ارد به فداغ، گردنه صعب العبور بالنگستان حذف می شود و ماحصل آن ۱۲ کیلومتر کاهش مسیر در این محور است.

وی با تأکید بر لزوم تسریع بخشی در تکمیل تونل شهدای خلیج فارس اظهار داشت: بحمدالله با افزایش یک شیفت کاری از سوی پیمانکار مستقر، مراحل ساخت این تونل سرعت بیشتری به خود گرفته است و عملیات انفجار جهت پیشروی در حفاری تونل روزانه در حال انجام است و عملیات حفاری ۲۴۰ متر از این تونل تاکنون تحقق یافته است.

تونل شهید باقری لامرد، بزرگترین تونل جنوب کشور

باقری فرد در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: تونل شهید باقری با طول ۲۶۵۰ متر، بلندترین تونل جنوب کشور محسوب می شود و تاکنون اقدامات خوبی نسبت به تکمیل آن توسط پیمانکار صورت گرفته است. وی یادآور شد: این تونل افزون بر حذف نقاط سخت‌گذر و پیچ‌های خطرناک، کاهش قابل توجهی در زمان و مسافت را برای محور لامرد – خنج به وجود می آورد.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی تونل شهید باقری تصریح کرد: عملیات ۴۵۸ متر لاینینگ اصلی (پوشش یکپارچه بتنی مسلح سقف و دیواره ها) تکمیل شده و برای ۲۲۰۰ متر دیگر تونل از لاینینگ شاتکریت الیافی استفاده خواهد شد.

وی اجرای لاینینگ شاتکریت الیافی در این تونل را در کشور کم نظیر دانست و گفت: سرعت بالا که روزانه می تواند ۷ متر از طول تونل را از این طریق پوشش دهد و نیز استحکام و دوام خوب از مزایای استفاده از این تکنولوژی روز است.

باقری فرد در ادامه با اشاره به تأثیرات مثبت حاصل از اجرای این پروژه عنوان داشت: این تونل اثرات خوبی را در محور خنج به لامرد به همراه خواهد داشت، و با احداث آن، طول مسیر لامرد به شیراز نیز ۴۵ کیلومتر کاهش می یابد.

تونل وحدت (بزن)

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان تأکید کرد: یکی از گام های مهم ديگر در توسعه شريان‌های ارتباطی عملیاتی شدن احداث تونل وحدت در محور لار – جهرم است و پس از تونل شهید باقری لامرد، و تونل شهدای خلیج فارس شاهد روند رو به جلو در این تونل هستیم.

وی دو بانده شدن محور لار – جهرم را کاری اساسی برای کاهش بار ترافیکی سنگین مسیر و تقسیم بخشی آن عنوان کرد و ادامه داد: بر همين اساس در راستای دو بانده شدن محور، اولویت را در بخش هایی لحاظ کرده ایم که ازنظر ماهیت فیزیکی جاده، احداث آن ها زمان بر و هزینه آن ها بیشتر می باشد و امیدواریم پس از مرتفع شدن گلوگاه های محور لار – جهرم، دیگر بخش های باقی مانده که عملا از لحاظ جغرافیایی نیز شرایط مناسب تری را دارند بتوانند تسهیل در روند دوبانده شدن و موجبات تحقق پیشرفت راه های مواصلاتی منطقه را فراهم نمایند.

باقری فرد خاطرنشان کرد: طول این تونل ۷۳۰ متر است که البته می بایست یک کیلومتر و ۳۰۰ متر راهسازی نیز در این پروژه انجام شود که دسترسی به ورودی و خروجی تونل را در برگیرد. به گفته این مقام مسئول در حوزه راه، هم اکنون بیش از ۸۵ متر حفاری از سمت ورودی و خروجی تونل وحدت انجام شده و امیدواریم با آغاز عملیات انفجار در این تونل معادلات عددی پیشروی آن سرعت بیشتری به خود بگیرد.

مدیرکل راه وشهرسازی لارستان در پایان تأکید کرد: در لباس سربازان جبهه های سازندگی شهر و کشورمان در افق خدمت به مردم و جامعه نوین مهدوی از پای نمی نشینیم و با القای فضای جهادی در حوزه ساخت راه ان شاء الله اداره کل راه و شهرسازی لارستان را به کارگاه سازندگی مبدل خواهیم کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان