میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 می 2014 ساعت 4:50 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,233 بازدید

سرمایه گذاری، زمینه ساز توسعه اقتصادی روستاهاست

فرماندار خنج در جمع دهياران و اعضاي شوراهاي روستايي:

سرمایه گذاری، زمینه ساز توسعه اقتصادی روستاهاست

روابط عمومی فرمانداری خنج: فرماندار خنج در جلسه روز شوراها، ضمن گرامی داشت روز شوراها و با تأکید بر تسهیل حضور سرمایه گذاران و انجام سرمایه گذاری، این امر را از جمله عوامل زمینه ساز توسعه اقتصادی روستاها برشمرد و اظهار داشت: امروز دولت همه تلاش خود را بکار می گیرد تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را سامان داده و همه مسائل را در چارچوب قانون اساسی و تدابیر رهبری و مصلحت نظام به پیش ببرد و جامعه اسلامی را به گونه ای اداره کند که معمار انقلاب آن را طراحی کرده است. ما نیز باید تمام تلاش خود را بکار ببریم تا فعالیت های تولیدی، صنعتی را در روستاها افزایش داده و زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم تا بالا رفتن سطح درآمد، مردم زندگی بهتری داشته باشند.

2

عباسي با اشاره به اهمیت تعاونی ها در توسعه اشتغال پایدار روستایی گفت: تعاونی از جمله ابعاد توسعه روستایی است که توجه به آن سبب اشتغال پایدار و توسعه همه جانبه روستایی می شود. وي افزود: نگرش مثبت به تعاونی ها سبب تجمیع سرمایه های کوچک برای ایجاد فعالیت های تولیدی و صنعتی می شود و توجه به این نکته ضروری است که برای شروع نیاز به سرمایه های کلان نداریم.

فرماندار خنج با تأکید بر این مطلب که تشکیل تعاونی دهیاریها، موجب تلفیق امکانات و تجمیع تجهیزات و انباشت سرمایه های اندک شده و می تواند در عرصه های مختلف اقتصادی اعم از تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت نماید، افزود: از جمله نتایج تشکیل و فعال نمودن تعاونی های روستایی و تعاونی دهیاران ایجاد مشارکت های بیشتر مردم در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و کمک به عمران و آبادانی و رشد اقتصادی روستاها، کمک به اجرای برنامه های عمرانی و خدماتی دولت در مناطق روستایی و جلوگیری مهاجرت روستاییان به شهرها است.

1

گفتنی است در این جلسه که با حضور بخشداران و تنی چند از مسئولین شهرستان برگزار شد، مسائل و مشکلات روستاها از جمله قطعی و نوسانات برق روستاها و روشنایی معابر، امکانات و پروژه های نیمه تمام در روستاها، واگذاری اراضی مسکونی واسناد مالکیت روستایی، فرسودگی شبکه های آب رسانی، اینترنت و شبکه های مخابراتی در روستاها و غیره مورد بررسی قرار گرفت.

3


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان