میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 آگوست 2018 ساعت 5:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت 5 دیدگاه 1,888 بازدید

سرّ توفیق در ممالک توسعه نایافته!

یادداشتی به بهانه اجرای سوم «آیت بی غم» در برنامه «خنداننده شو»

سرّ توفیق در ممالک توسعه نایافته!

آفتاب لارستان: شب گذشته «آیت بی غم» هنرمند لاری، اجرای سوم استندآپ کمدی خود را در برنامه پرمخاطب «خنداننده شو» شبکه نسیم ارائه کرد که بلافاصله در شبکه های اجتماعی بازتاب پیدا کرد و کاربران زیادی خصوصا در صفحه او در اینستاگرام که حالا دنبال کننده هایش به بالای ۳۹ هزار نفر رسیده است نظرات بسیار زیاد و متفاوتی نوشتند.

بهروز بیغرض به بهانه اجرای دیشب «آیت» یادداشتی نوشته است که در ادامه می خوانید:

***

بهروز بیغرض: اجرای بی غم در خندوانه فارغ از نتیجه، درس های بسیاری برایم داشت. مرور نظرات کاربران و کسانی که با فحاشی به او، از بی ادبی اش نسبت به جناب آییش شکایت داشتند و کسانی که عدم توفیق کمدین مورد علاقه شان(وحید رحیمیان) را به همه عوامل بیرونی، جز ضعف های خود کمدین و کم کاری اش نسبت می‌دادند. همه و همه، حاکی از ویژگی های ملتی است که بارها در طول تاریخ رخنمون شده و سرنوشت خود و اقلیتی که از آن ویژگی مبرا بوده اند را به فلاکت کشانده..

برای آنکه در مملکتی توسعه نایافته، به بالاترین مقام اجرایی، مثلا ریاست جمهور برسید، لازم نیست برنامه های اجتماعی و اقتصادی خود را شفاف و دقیق ارائه کنید، و حتی لازم نیست برنامه ای داشته باشید! کافی است تنبانی بپوشید و فیلمی از تربچه کاشتنتان را توی باغچه ی حیاط خانه، در رسانه ملی و شبکه های اجتماعی پخش کنید و بعد همان تنبان و تربچه ها را حجتی بر پاکدستی و بی آلایشی خود بگیرید و دیگر رقبا را دزد و تجملگرا معرفی کنید!  پرداختن به ضعف ها و نقاط سیاه کارنامه دیگران، بجای پرداختن به خود و توانایی ها و برنامه های خود شگردی است که حاصلی جز پیروزی در چنین ممالکی ببار نخواهد آورد.

ما نشان داده ایم که هیچگاه بر سر دو راهی اندیشه و احساس، گیر نکرده و تردیدی بخود راه نداده ایم و اندیشه را در دم و فی الفور، بپای احساس قلع و قمع کرده ایم.. فاصله زنده و مرده “باد” گفتنمان هم، درست مثل همان “باد”ی که میگوییم، بی ثبات و دمدمی است و از سر دل! چه بسیار کسان را نفی کردیم، بی آنکه سخنشان را بشنویم و چه بسیار کسان را که بالا بردیم بی آنکه از سخنانشان سر در بیاوریم.. و آیت بی غم، حتی اگر حذف شود، هدفی که نشانه گرفته بود را بدرستی زد و برای آنها که قدر هنر را میفهمیدند، مفهوم جدیدی از استنداپ کمدی را بروی صحنه آورد.

از این نویسنده بخوانید:

کمدی فاخر، کمدی مبتذل


5 نظر

 1. ببننده گفت:

  7

  0

  آفرین بر آیت ولی در حقش ظلم شد نباید قانون رو زیر پا میزاشتن با اجرای مجدد رقیبش حقش ضایع شد

 2. ناشناس گفت:

  7

  1

  آفرین، خوب و صحیح نوشتی

 3. ناشناس گفت:

  3

  2

  احسنت .شباهت عجیب طرفداران رحیمیان با طرفداران روحانی.همه عوامل در عدم موفقیت ما سهیمند از رهبر گرفته تا سپاه و بسیج و ارتش و کسبه محل تا چشم زخم و رژیم قبلی و رییس جمهور قبلی و کوروش کبیر و آدم و حوا.فقط خودمون خوبیم و بی تقصیر

 4. باب اندرسون گفت:

  2

  1

  یه سر دیگه هم هست که شما اشاره نکردید اون هم این است که با دروغ و تهمت و البته با ژست عالمانه دیگران رو له کنی و وقتی با یک جنگ روانی پیروز انتخابات شدی همان خطاها را مرتکب بشی. بعد ببینی ضایع کردی فرافکنی کنی و همه از زمین و زمان را مقصر بدانی جز خودت.
  آره داداش ح ر هم یکی مثل م ا فقط ظاهر و ژستشون فرق داشت.
  تعجب می کنم رئیس جمهور محبوبشون زده اقتصاد را به لجن کشیده از م ا هم بدتر اینها باز پررو پررو به م ا گیر می دن. رو که نیست سنگ پای قزوینه

 5. ناشناس گفت:

  0

  1

  آقا شما به تخصص مربوطه ات برس…لزومی نداره توی هر کاری سرک بکشی…ضمنا هر کی هم بیشتر وعده دروغ بده و بره توچال و ملت رو چیز فرض کن و راست راست دروغ بگه که همه چی آرومه هم رای میاره!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان