میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 ژوئن 2015 ساعت 9:26 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 2,745 بازدید

سرپرست جدید اداره بهزیستی لارستان معرفی شد

سرپرست جدید اداره بهزیستی لارستان معرفی شد

با حضور فرماندار و معاون بهزیستی فارس، سرپرست جدید اداره بهزیستی لارستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، امراله احمدی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی سازمان بهزیستی فارس، تنی چند از مسئولین ادارات و سازمان های مردم نهاد شهرستان، «علیرضا بال افکن» بعنوان سرپرست جدید اداره بهزیستی لارستان معرفی شد.

Neew-Image

در این مراسم ابتدا «الهام بدیعی» سرپرست سابق بهزیستی لارستان در سخنانی به ارائه عملکرد خود در دوران ریاست این اداره پرداخت. وی گفت: با توجه به وسعت زیاد شهرستان و پراکندگی فراوان، خدمت رسانی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی کمی سخت بود اما با راه اندازی نمایندگی بهزیستی در بعضی از بخش ها، خدمات رسانی سهل و‌ آسان و بهتر صورت می پذیرد. وی افود: ‌تا آنجايی که توانستم در این مدت یکساله فعالیت های قابل قبولی را انجام دادم.

بدیعی اهم این کارها را آموزش های پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی در محله ها، مهد کودکها، مدارس، خوابگاههای دانشجویی، بعضی از ادارات و موسسات و شرکت ها، راه اندازی کمپ ترک اعتیاد در روستای دنگز، راه اندازی موسسه همیار سلامت روان، راه اندازی مرکز مشاوره عمومی غیر دولتی و دادن مجوز روستا مهد غیردولتی و راه اندازی نمایندگی بهزیستی در بخش بیرم را بیان کرد.

وی در پایان خواستار احداث نمایندگی در بخش صحرای باغ و احداث ساختمان جدید اداره بهزیستی لارستان شد.

در ادامه امرالله احمدی معاون سازمان بهزیستی فارس هم گفت: سازمان بهزیستی نهادی تخصصی، حمایتی، پرسشگر و مطالبه گر است و وظیفه آن خدمات رسانی به کسانی است که صدایشان به گوش کسی نمی رسد.

وی گفت: نگهداری معلولین و سالمندان کار بسیار سختی است و کسانی که در مکان های نگهداری این عزیزان مشغول به فعالیت هستند دارای ایمان قوی و راسخ هستند.

احمدی تصریح کرد: خدمات رسانی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی از صفر تا صد انجام می گیرد، همچنین بهزیستی در زمینه آموزش های مهارت های زندگی، آموزش به زوجین، شنوایی سنجی و غربالگری و دیگر برنامه های اجتماعی نیز فعال است.

معاون بهزیستی فارس ادامه داد: خدمات رسانی بهزیستی به بهترین و عزیزترین قشر جامعه هست و در حوزه توانبخشی بیش از ۹۰ هزار معلول در استان شناسایی شده اند که بهزیستی می بایست به آنها خدمات ارائه کند و این یک وظیفه است که به فکر سلامت جامعه باشیم. البته برای پیشگیری از معلولیت افراد نیز با آموزش های لازم تدابیری اندیشیده شده است.

احمدی خاطر نشان کرد: البته یک اراده همگانی نیز می طلبد و باید همه به بهزیستی کمک کنند تا جامعه ای سالم داشته باشیم.

وی به قانون اشتغال معلولین در دستگاه های اداری هم اشاره کرد و افزود: ادارات دولتی طبق قانون مجوز استخدام معلولین با مدرک تحصیلی را دارند، لذا از ادارات می خواهیم که طبق قانون این افراد را مشغول به کار نمایند.

وی در پایان سخنانش ایمن کردن شهرستان را خواستار شد و گفت: چتر حمایتی سازمان بهزیستی گسترده است و هر جا لازم می باشد معلول نیازمند را تحت پوشش بهزیستی قرار خواهیم داد و این وظیفه ماست.

در ادامه فرماندار ویژه لارستان هم در سخنانی اظهار داشت: حدود یک ماه هست که خانم بدیعی به دلایل مختلف اصرار داشت که استعفا بدهد و در نهایت اداره کل بهزیستی فارس با استعفای وی موافقت نمود.

وی ادامه داد: در این یکسال اخیر به حمدالله بهزیستی لارستان یک تکانی خورد و فعالیت های خوب و مثمر ثمری صورت پذیرفت.

نجیب زاده از وضعیت بد ساختمان اداره بهزیستی لارستان که دارای قدمت زیادی می باشد؛ گله کرد و گفت: تاریخ تاسیس اداره بهزیستی لارستان زیاد است و ساختمان فعلی نیز در شان مردم عزیزاین شهرستان نیست.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: انتظار می رود مدیرکل بهزیستی فارس در خصوص تأمین اعتبار به بهزیستی لارستان توجه بیشتری نماید. همچنین در خصوص تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نیز این اداره را تأمین کند.

وی حمایت از معلولین را از وظایف خود و اداره بهزیستی دانست و گفت: اداره بهزیستی می بایست معلولین را شناسایی و سریعاً به آن ها خدمات رسانی کند. وی آمادگی کامل فرمانداری را جهت حمایت از جامعه معلولین اعلام کرد.

فرماندار لارستان در ادامه سخنانش از خدمات ارزنده خانم بدیعی در طول این یکسال قدردانی کرد و برای علیرضا  بال افکن رئیس جدید اداره بهزیستی لارستان هم آرزوی موفقیت کرد.

رییس شورای اداری لارستان از رئیس جدید خواست که در راستای خدمات رسانی مطلوب، بهتر و سریعتر به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و ساخت ساختمان جدید تلاش نماید.

سپس علیرضا بال افکن رییس جدید اداره بهزیستی لارستان هم به ایراد سخن پرداخت و اهداف خود را تشریح کرد.

در پایان با اهداي لوح سپاس و هدایایی از الهام بدیعی تشکر و قدردانی شد و حکم انتصاب آقای علیرضا بال افکن بعنوان سرپرست جدید اداره بهزیستی لارستان به وی تقدیم شد.

گفتنی است علیرضا بال افکن دارای کارشناسی روانشناسی و اهل بخش ارد می باشد و پیش از این نیز کارمند اداره بهزیستی لارستان و رئیس اداره بهزیستی گراش بوده است.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان