میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳ ب.ظ سرویس:شهر و شهروند 4 دیدگاه 967 بازدید

«سعید رزاقیان» مدیر کانال تلگرامی ۱۱ هزار نفری لارستان: مدیریت کانال خبری نیز همچون دیگر رسانه ها سخت و پراضطراب است

«سعید رزاقیان» مدیر کانال تلگرامی ۱۱ هزار نفری لارستان: مدیریت کانال خبری نیز همچون دیگر رسانه ها سخت و پراضطراب است

نشریه «خورشید لارستان» در ششمین شماره خود گفت و گویی با «سعید رزاقیان» مدیر پربیننده ترین کانال خبری تلگرامی منطقه لارستان با بیش از ۱۱هزار عضو انجام داده است. در ادامه می توانید این گفت و گو را بخوانید:

***

به عنوان فردی که کار خبرنگاری خود را خیلی وقت پیش تر از طریق عکاسی خبری برای وبسایت هایی چون آفتاب لارستان آغاز کرده اید، می توانم بپرسم تفاوت کار خبرنگاری در حوزه سایت های خبری و کانال های خبری را در چه می بینید؟

با سلام خدمت همه دست اندرکاران خورشید لارستان و مردم شهر خور. یکی از اصلی ترین تفاوت های سایت های خبری و کانال های تلگرامی در دسترس بودن کانال تلگرامی در هر ثانیه و دقیقه است که قبلا سایت های خبری این قابلیت را نداشته اند و به نظر بنده یکی از دلایلی که کانال های خبری رشد بسیار خوبی نسبت به سایت های خبری داشته همین بوده است. کار خبرنگاری در کانال ها نسبت به سایت های خبری از جهتی آسان تر است چون مردمی که به تلگرام مراجعه می کنند به دنبال اخبار کوتاه و مهم هستند و از این جهت کار خبرنگاران نیز راحت تر شده است و همانطور که مشاهده کرده اید کانال های خبری بزرگ کشوری نیز بیشتر به سوی خبرهای کوتاه رفته اند و مصاحبه و گزارش نسبت به گذشته کمتر شده است.

با توجه به محدودیت نیروی انسانی و بودجه، مسلما مشکلاتی برای تهیه خبر دارید. برای دریافت اخبار به روز شما چگونه عمل می کنید؟

حدودا بیش از ۵۰ کانال و گروه های مختلفی در واتساپ و تلگرام عضو هستم که بتوانم سریع ترین و مهم ترین اخبار های منطقه را پوشش بدهم و این کار سخت و پر استرس خبرنگاری است که فقط باید علاقه داشت و هرگز نباید به عنوان محلی برای کسب درآمد و شغل اول به آن فکر کرد.

بهترین و بدترین خبری که به زعم خودتان در کانال منتشر کردید کدام است؟!

من سوال تان را به سخت ترین و راحت ترین خبر تغییر می دهم. چون درج هر خبری در کانال به خصوص زمانی که مورد استقبال شهروندان قرار می گیرد خوشحالی خاصی دارد و نشان می دهد مردم از این کانال رضایت دارند. راحت ترین خبر اخبار های روابط عمومی ادارات هست و سخت ترین خبر مربوط به سال گذشته هنگام بارش باران سیل آسایی بود که حدودا ۵ روز زمانی که مردم در حال خوش گذرانی و تفریح بودند بنده لحظه به لحظه در حال درج تصاویر، اطلاعیه های ستاد بحران و… بودم که یکی از سخت ترین روزهای خبرنگاری طی این ۶ سال بود اما سرانجام پایانی شیرینی داشت چون حدودا ۶ هزار نفر به اعضای کانال اضافه شد!

آیا پیش آمده که پس از نشر یک خبر، با فشار از سوی افرادی مواجه شوید که آن خبر را حذف کنید؟!

بله چندین بار شده که خبری درج کرده ایم و با فشارهای ادارات و یا توسط مراجع قانونی مجبور به حذف خبر شده ایم.

بیشترین تماس یا درخواستی که توسط مردم از شما شده در چه حیطه ای بوده است؟

با توجه به اینکه چندین بار در کانال خودم را معرفی کرده ام اما همچنان مردم به دنبال اسم بنده هستند و بارها به روش های مختلف این را از من پرسیده اند. بیشترین درخواست های مردم هم از شهرداری لار بوده است و هر روز از مشکلات شهرداری برای ما ارسال می کنند که ما فقط به دلایل مختلف فقط مهم ترین آن ها را درج می کنیم.

آیا تلاش کرده اید که کانال فراجناحی باشد یا به هر صورت ایده های خاص خودتان نیز در نشر اخبار دخیل است؟!

تا اکنون که با شما صحبت می کنم سعی کرده ام فراجناحی باشد و فقط مهم ترین اخبار لارستان و منطقه را درج کنم و با توجه به سیاست کانال خبری مبنی بر اخبارهای مهم منطقه، بعضی دوستان ناراحت و یا دلگیر می شوند که چرا مثلا اطلاعیه درج نکردید که من از همین تریبون از همه دوستان عذرخواهی می کنم. این مساله دلیل جناحی ندارد و چون فقط اخبار مهم منطقه درج می شود به همین دلیل نیز مردم از این کانال خبری نسبت به بقیه کانال های خبری منطقه بیشتر استقبال کرده اند.

چه برنامه هایی برای آینده کانال دارید؟ همین رویه را ادامه می دهید یا ایده های تازه ای دارید؟

با توجه به اینکه خدمت سربازی در پیش دارم با یکی از دوستان صحبت شده است که در این مدت کانال را مدیریت کند و ان شاءالله بعد از خدمت سربازی خبرهای منطقه و مناطقی که از لارستان جدا شده اند نیز تحت پوشش قرار دهیم و درج کنیم.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  9

  2

  کجاش کانال خبریه؟؟!! بهتره بگیم خبر قاپی! یکبار ندیدیم خودش خبری تولید کنه و گزارشی بنویسه…فقط از منابع دیگه کپی میکنه و اغلب بدون ذکر منبع منعکس میکنه

 2. لار گفت:

  3

  1

  سایت افتاب هم دیگه نمیدونه چی در سایت بذاره.
  شایدم تیتر اقوام و دوستان میگذاره.
  اگر این سایت زیر نظر فرمانداری هست که باید گفت… بیخیال

 3. ناشناس گفت:

  4

  1

  الان این فرد رو به عنوان الگو معرفی کردید سایت وزین آفتاب لارستان…..واقعا از شما که ادعای روشن فکری دارید، بعیده…. کار شاقی که نکردن…مدیر یک کانال تلگرامی هستن نه مخترع و مبدع و کارآفرین و غیره و غیره….وقتی ضدارزش ، ارزش شه….همین میشه که میبینید……!

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  به هرحال زحمت می کشن دستشون درد نکنه!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان