میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۷ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,108 بازدید

سقف خانه ای در «اوز» که توجه شبکه ABC آمریکا را جلب کرد!

سقف خانه ای در «اوز» که توجه شبکه ABC آمریکا را جلب کرد!

آفتاب لارستان: چند وقت پیش مقاله ای به قلم مهندسان فائزه اردشیری و بهزاد بی غرض درباره انواع سقف در خانه های قدیمی لارستان در همین سایت درج شد(اینجا).

این مقاله گویا دکتر سعید محمودیان، پزشک لارستانی (اوزی) ساکن آمریکا را به خاطرات گذشته خود برده و دست به قلم کرده است. دکتر محمودیان با درج عکسی از پشت بام خانه پدری خود در اوز و ذکر این نکته که این تصویر و توضیحات آن در شبکه معروف ABC آمریکا پخش شده است توضیح کوتاهی درباره این سبک سقف سازی داده است.

یادداشت دکتر محمودیان را طبق معمول با دست خط زیبایش در ادامه بخوانید:


3 نظر

 1. لاری گفت:

  1

  0

  درود بر شما فرهنگ دوست …. اصولا همه ی اوزی ها اهل فرهنگ و هنر هستند هر چند سالها در خارج از کشور زندگی کنند

 2. مهدي.و گفت:

  1

  0

  من به داشتن دوستي مثل مهندس بي غرض افتخار ميكنم.
  دست نوشته دكتر محموديان نيز بسيار جالب بود.احسنت

 3. محمد رضا . ح گفت:

  1

  0

  درود خدا بر دكتر سعيد محموديان دكتر فرهيخته و گرانقدر اوزي ساكن آمريكا كه قلبش براي زادگاهش لارستان مي تپد . از ايشان به لحاظ ارسال اين مطلب شيوا و بسيار جالب در خصوص معماري سنتي لاري تشكر و سپاسگزاري مينمايم . استدعا دارم اگر ايشان فيلم پخش شده تلويزيون آمريكا رو دارند در تلگرام قرار بدن تا لارستانيهاي عزيز اون فيلم رو ببينند . ضمنا عكس آقاي دكتر هم بزاريد تا لارستانيها با چهره اين عزيز دور از وطن آشنا بشن . همچنين از دو محقق و نويسنده عزيز كه در خصوص معماري سنتي لار مينگارند صميمانه تشكر و سپاسگزاري ميكنم و انشاالله كه در اين راه موفق باشند . اگر بتونيد نمايشگاهي در اين زمينه در لار و همه بخش ها برپا كنيد بسيار خوب است .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان