میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 مارس 2017 ساعت 1:18 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 15 دیدگاه 1,459 بازدید

سنگ تمام مسئولان لارستان و هرمزگان برای یکدیگر/ گزارش «ایسنا» از دومین همایش لارستانی‌های هرمزگان

سنگ تمام مسئولان لارستان و هرمزگان برای یکدیگر/ گزارش دومین همایش لارستانی‌های هرمزگان

دومین همایش بزرگ لارستانی‌های مقیم هرمزگان باهدف وحدت و همدلی و همگرایی دو منطقه هرمزگان و لارستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا – منطقه خلیج‌فارس، در این مراسم مسئولان عالی دو منطقه ازجمله نماينده و امام‌جمعه شهرستان لارستان، معاون استاندار و فرماندار ويژه لارستان، مسئولان اجرايي، علماي شيعه و سني، اقشار مختلف اين شهرستان در كنار استاندار هرمزگان، مجمع نمایندگان مردم هرمزگان، تشکل‌های مردم‌نهاد خصوصاً فعالان اقتصادی و…در سالن شرکت گاز بندرعباس گردهم آمدند تا با وحدت بیشتر به دنبال تقویت مناسبات و اشتراکات دو منطقه در عرصه‌های مختلف باشند.

نقش لاری‌ها در توسعه بندرعباس غیرقابل‌انکار است

استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: تجار بزرگ لارستان نه‌تنها در جنوب ایران و کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس که در کشور بزرگ هند هم نام‌آشنا و نام‌آورند و توانسته‌اند باکارهای بزرگ و ظرافت خاصی که در رفتار و کردار داشتند به دربار شاهان بزرگ نفوذ کنند و آن‌ها را تحت تأثیر اخلاق و منش خویش قرار دهند.

جاسم جادری تصریح کرد: امروزه لاری‌ها بافکر اقتصادی و برنامه‌های درستشان در بندرعباس زبانزد خاص و عام هستند، امروزه سرمایه‌های لاری‌ها و لارستانی‌های در رونق منطقه نقش داشته است، نقشی که غیرقابل‌انکار است.

وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم بر اساس روابط تاریخی در جهت تقویت این رابطه گام برداریم، خاطرنشان کرد: وظیفه اجرایی‌مان ایجاب می‌کند که تلاش کنیم اتصال بندرعباس و بندرلنگه را از طریق راه‌آهن و باند دوم جاده موجود توسعه دهیم.

جادری در پایان بابیان اینکه بندر شهید رجایی به‌عنوان یک بندر کنار دریا و لار به‌عنوان بندر خشک و پشتیبان برای بندرعباس قابل‌تعریف است، اضافه کرد: اگر بتوانیم این پیوند را که از سال‌های و قرن‌های پیش وجود داشته تقویت کنیم، یقیناً در جهت وحدت و انس و الفت بیشتر گام برداشته‌ایم.

بزرگراه لارستان به بندرعباس را به جد پیگیری می‌کنیم

همچنین نماینده مردم سه شهرستان جنوب فارس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه به برکت نخستین همایش لارستانی‌های مقیم هرمزگان که چند سال پیش برگزار شد نتایج خوبی به دست آمد، اظهار داشت: کانون همیاری لارستانی‌های مقیم هرمزگان در شرف تأسیس است .

جمشید جعفر پور هدف از تشکیل این همایش‌ها را درک مسائل جاری کشور با توجه به تحریم‌های موجود عنوان کرد و افزود: کشور ایران نیازمند یاری مردم درزمینهٔ اقتصادی است .

نماینده مردم سه شهرستان جنوب فارس در مجلس شورای اسلامی سیاست کشور در اصل ۴۴ قانون اساسی را سپردن کارهای به مردم دانست و تصریح کرد: اگر بتوان این کارها را در منطقه نهادینه کرد، می‌توان باعث رونق منطقه شد و این مهم نیازمند تشکیل کانون‌هایی توانمند در منطقه است تا بتوان کارها را از دوش دولت بردارند و باعث رشد منطقه شوند .

جعفر پور با اشاره به پیگیری‌ها در خصوص منطقه ویژه اقتصادی لارستان، ادامه داد: این مصوبه در آخرین مرحله کاری موافقت مهندس ترکان را اخذ کرده و در حال حاضر نیازمند تائید توسط شورای منطقه ویژه اقتصادی است و امید می‌رود با تشکیل جلسه این شورا و موافقت با طرح این مهم هم به سرانجام رسد .

وی با تأکید بر اهمیت موضوع راه در توسعه منطقه لارستان، خاطرنشان کرد: بزرگراه لارستان به بندرعباس را به جد پیگیری می‌کنیم تا حتی بتوان این مسیر را به آزادراه تبدیل کرد .

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری مسئولین هرمزگان انبارهای اقتصادی در لارستان به‌عنوان پشتیبانی ایجاد و از فعالیت‌های اقتصادی منطقه هرمزگان حمایت کرد .

جعفر پور گفت: ایجاد بندر خشک در لارستان است نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی است که به دنبال آن خواهیم بود .

وی با اشاره به اینکه دولت طرح‌های خوبی برای توسعه استان هرمزگان دارد، افزود: یکی از این طرح‌ها ایجاد بندر مروارید در بندرلنگه است که یک طرح بزرگ دولتی است و این شهرستان را به یک بندر درجه‌یک تبدیل می‌کند .

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بهترین پشتیبان برای بندرلنگه به‌عنوان یک پدآفندغیرعامل منطقه لارستان است، تصریح کرد: می‌بایست در جهت توسعه ریلی و راهی از این فرصت استفاده و باعث شکوفایی لارستان و هرمزگان شد .

وی در پایان اضافه کرد: در حال حاضر ما زمینه‌های زیادی به‌صورت مشترک جهت همکاری با استان هرمزگان داریم که قاعدتاً نفع آن به هر دو منطقه خواهد رسید.

راه‌اندازی خط راه‌آهن فارس-بندرعباس باید در اولویت قرار بگیرد

در ادامه عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه نقطه آغاز عزیمتی به سمت پیوند مستحکمی است که از گذشته بین لارستان و هرمزگان وجود داشته است.

محمد آشوری بابیان نیروهای لارستانی مقیم در بندرعباس در ساخت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و در مقاطع مختلف در دوران مبارزات انقلابی و دفاع مقدس نقش اساسی را در شکل دادن به این اتفاقات داشته‌اند، تصریح کرد: در توسعه انسانی و مناسبات سیاسی منطقه، از ۲۲ فرماندار بعد از انقلاب در شهرستان بندرعباس چهار فرماندار اصالتاً لاری بودند و سه تا هم وابستگان به لار بودند.

وی بابیان اینکه با این مؤلفه‌ها وقتی نام لارستان و بندرعباس را مطرح می‌کنیم یک پیوستگی اجتماعی مدنظر است، خاطرنشان کرد: طبیعی است در چارچوب این پیوستگی اجتماعی تأثیر متقابل شکل می‌گیرد و آثار و برکات بیشتر خود را نشان می‌دهد.

آشوری بابیان اینکه باید چند موضوع اولویت‌دار که مهم‌ترین آن راه‌آهن فارس-بندرعباس است، مدنظر قرار بگیرد و می‌تواند نقطه توسعه پایدار در منطقه باشد، عنوان کرد: در بحث پدافند غیرعامل نیز یک بحث جدی که مطرح است انتخاب منطقه لارستان به‌عنوان قطب پشتیبان بنادر هرمزگان است که با توجه به مختصات اقلیمی و شرایط سرزمینی است که می‌تواند موردبحث و تبادل‌نظر باشد.

استان لارستان حق مسلم مردم لار است

همچنین نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد پروژه آزاد راه مسیر لارستان تا بندرعباس در اسرع وقت اجرایی شود .

احمد مرادی با برشمردن نقاط اشتراک مردم لارستان و هرمزگان، افزود: مردم لارستان و هرمزگان با بهره‌گیری از یک‌زبان و فرهنگ مشترک توانسته‌اند وظیفه خود را در قبال انسان‌دوستی باوجود فرهنگ غنی خود انجام دهند .

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم لارستان مردمی دلسوز، سخت‌کوش، به دنبال روزی حلال و مردمی دارای فرهنگ غنی هستند که در استان فارس قرارگرفته‌اند اما درواقع در دل استان هرمزگان به جهت این اشتراکات قرار دارند .

وی بیان کرد: مردم لارستان انتظار دارند که بی‌توجهی نسبت به این شهرستان صورت نگیرد و استان لارستان که حق مسلم این مردم است اجرایی شود که این خود یک عدالت است و بنده نیز مثل مردم لارستان به‌عنوان یک شهروند این آرزوی دیرینه را دارم که شاهد رشد و توسعه منطقه باشیم .

مرادی در پایان بابیان اینکه در حوزه ارتباطات بین دو منطقه بخصوص در حوزه راه طی جلساتی که با حضور مسئولین دو شهرستان صورت پذیرفته است، ابراز امیدواری کرد پروژه آزاد راه مسیر لارستان تا بندرعباس در اسرع وقت اجرایی شود.


15 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  در حالیکه می توان به هر شهرستان یا بخشی امکانات داد بدون پیش شرط ارتقا به نظر می رسه نتیجه ی این پیش شرط فقط و فقط تفرقه اندازی بین مردم در سطح وسیع شهرستان ها و بخش هاست. عیب کار جای دیگریست، با ارتقا مشکل هیچ جایی حل نشده و نخواهد شد

 2. انصاف گفت:

  0

  0

  دعوت از عده ای خاص و هزینه کردن های بی نتیجه..
  واقعا یک گراشی از دبی مطلب جالب زده فقط شعار و حرف مسئولین و در عمل هیچ! ۵سال از نمایندگی جعفرپور میگذرد نتیجه شده شعار در حال پیگیری پیگیر هستیم پیگیری می کنیم و…دوره تمام می شود و شما می مانید و حوزه تان

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما از یک گراشیکه همیشه به فکر تضعیف لارستان ومردم لارستان بوده اند توقع داریدکه درجهت وحدت بین مردم لارستان حرف بزند این مطلب که گذاشته اند نیز جز تفرقه هدف دیگری نداشته اند

 3. باور گفت:

  0

  0

  اگه نماینده بندرعباس کاری برامون بکنه ……

 4. لارستانی گفت:

  0

  0

  متاسفانه یک نوع مرکز گرایی وتمامیت خواهی به صورت سنتی وتاریخی در بین لاریها وجود دارد که باعث ایجاد دوری سایر مناطق لارستان از شهر لار شده است تا جاییکه بسیاری از مردم لار وازه لارستان را با شهر لار یکسان می دانند لزا این افکار که امکانات را به نام لارستان به خواهیم ولی همه را برای شهر لار بخواهیم در این عصر وزمانه سبب مخالفت ودوری سایر مناطق همجوار شده است

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   متاسفانه افرادی هستند که عمدا ً دادن امکانات به شهرستا ها و بخش ها به استقلال آنها مشروط کرده اند و این بازی قدیمیی است موجب تفرقه میان همه ی شهرها و بخش های کشور شده کاملا طبیعی است که هر بخشی بخواهد جدا شود و بخش مرکزی هم بخواهد از این کار جلوگیری کند تا امتیازات خود را از دست ندهد این بازی خطر ناک تفرقه افکنی است که شما مردم متاسفانه فقط بازیگر هستید و کار گردان ها پشت صحنه نشسته اند و به ما می خندند چون مردم را به جان هم می اندازد و گرنه نه لاری ها مردم بدی هستند نه گراشی ها و نه لامردی و بیرمی

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  در جواب لار ستانی لطفا بفرما این امکاناتی که به نام لارستان گرفته شده اما در لار صرف شده کدام است؟ خواهشمندم یک مورد آن را بفرما تا ما هم از این به بعد ماننده شما به لار و لاری نگاه کنیم ممنون میشم اگه این لطف را داشته باشید

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  چیزی که مسلمه و من ازش اطمینان کامل و موثق دارم تو حداقل ۱۰ سال اخیر تمام بودجه های دولتی فرمانداری به بخش های لار رفته. راه حل فقط استان شدن لار هست و بس وگرنه این همه بخش و روستای بزرگ با این بودجه های محدود جواب نمی ده.

 7. لارستانی گفت:

  0

  0

  درایران برای رشد وتوسعه. فقط به واحد شهرستان بودجه وامکانات مستقل می دهند بنابرین بخشهای بزرگ وباسابقه حق دارند که برای پیشرفت مستقل. شوند وبنابرین حق انسانی واجتماعی مردمان بخشهاست که درخواست ارتقا داشته باشند نمونه بارز ان هم بخش اوز می باشد که سابقه بخش بودن واز هر نظر ودر طول تاریخ دومین شهر منطقه. لارستان بوده. اما چون. در بخش بودن در جا می زند. از هر نظر از. گراش. وخنج عقب افتاده است. واین مورد هر ادم منصف. وعادلی با چشم خود می بیند اوز در حال خاضر جمعیت وامکاناتش که بیشتر مردمی وبوسیله. خیران ایجاد شده از شهرستانهای تازه تاسیس فارس بیشتر است. چرا نباید شهرستان شود. گناه اوز اینستکه در منطقه. لارستان واقع شده است. انتظار میرود لارستانیها عادل از رشد وتوسعه متوازن برای همه مناطق استقبال نمایند شهرستان شدن اوز. کمک زیادی به توسعه سیاسی در اینده. لارستان خواهد کرد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   حرف شما کاملا درسته بخش مرکزی هم از ترس اینکه کوچک بشه و امتیازات خودش رو از دست بده حاضر نمیشه جدایی بخش ها ی خودش رو بپذیره در واقع باید همه ی مردم دست در دست هم از مسئولین بخواهند بدون اینکه دادن امکانات را مشروط به مستقل شدن بخش ها یا استان شدن شهرستانها نکنن و اینطور کینه ها ی تاریخی و اختلافات قدیمی را تازه نکنن مگر نمی توان دانشگاه علوم پزشکی را مثلا به اوز بدهند بدون اینکه اونجا شهرستان بشه ؟ مگر نمیشه لار و لامرد توسعه پیدا بکنند بدون اینکه استان بشن ؟ مسلما شیراز هم هر کاری می کنه تا این اتفاق نیفته و البته اونها هم مانند مردم اوز حق دارن این باز ی مسخره رو باید تموم کنن مگر مردم شیراز که الان مرکز استان هست الان خیلی راضی هستن ؟ نه استان شدن مشکل رو حل می کنه نه شهرستان شدن اگر دانشگاه پزشکی حق گراشه چرا باید مشروط بشه به شهرستان شدن اونجا ؟

 8. حرف حق گفت:

  0

  0

  به هر حال درست است که اینگونه همایشات هزینه بر است اما باید با تبلیغات گسترده به مسوولین محترم فارس و شیراز و هرمزگان نشان دهیم که وحدت بین لارستان بزرگ و هرمزگان ناگسستنی است .

 9. یک سوال گفت:

  0

  0

  واقعا کار خوبیست بنده یک سوال دارم همین الان با توجه به اینکه فارسیها و لامردیها میگویند باید به خلیج فارس وصل شویم، ایا میتوانند یک همایش همدلی بدین صورت برگزار کنند که مسوولین هرمزگانی و شهرستانی در ان شرکت کنند!؟

 10. علی بستکی گفت:

  0

  0

  باید مسوولین محترم فارسی بدانند اگر قراره بر اتصال فارس به دریا باشد بهترین گزینه لارستان بزرگ هست ، این را خود مسوولین محترم هرمزگانی نیز میگویند حرف مسوولین هرمزگانی حرف دل مردم هرمزگان هست ، بنابه گفته استاندار هرمزگان لار پشتوانه بندرشهیدرجایی است و ما لار را بندرخشک می نامیم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مگه الان فارس به خلیج فارس متصل نیست ؟ استان هرمزگان متعلق به کدام کشور است ؟

 11. محمود گفت:

  0

  0

  بنده اهل درزوسایبانم به نظر بنده هیچ تفاوتی در ریشه و زبان و فرهنگ لارستانی و هرمزگانی نیست ، ای کاش لار هم یا یک رادیوی مستق داشت با توجه به تفاوت فرهنگی فارس و لارستان ، و یا شبکه های صدا و سیمای استان هرمزگان نیز در لار و گراش و.. قابل مشاهده بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان