میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 فوریه 2020 ساعت 6:31 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 28 دیدگاه 755 بازدید

سه هدفم ایجاد «اشتغال»، «راه آهن» و «بزرگراه» است/ در پنج دوره ای که در مجلس بودم به نمایندگان لارستان کمک می کردم

نشستِ داغ پرسش و پاسخ «بروجردی» در دهکویه:

سه هدفم ایجاد «اشتغال»، «راه آهن» و «بزرگراه» است/ در پنج دوره ای که در مجلس بودم به نمایندگان لارستان کمک می کردم

به گزارش «آفتاب لارستان»، همایش «انتخاب اصلح، تکلیف الهی» همراه با جلسه ی پرسش و پاسخ پنج شنبه شب، ۲۴ بهمن، با حضور طرفداران، اعضای ستاد آقای بروجردی و قشرهای مختلف مردم در سالن «شادروان حاج اله یار بستگان» دهکویه برگزار شد.

در این مراسم، پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد ملاک ها و معیارهای انتخاب نمایندگان و مسئولان آینده پخش شد.

زین العابدین رنجبری که اجرای این برنامه را بر عهده داشت گفت که برای هر یک از نامزدهای انتخاباتی مدت زمان پنج دقیقه برای معرفی خود و ارائه رزومه کاری و سه دقیقه نیز برای پاسخ به هر سوال، اختصاص داده شده است و پس از پایان وقت قانونی، نامزد مورد نظر نمی تواند صحبتش را در مورد آن سوال ادامه دهد.

قبل و بعد از انقلاب هیچ کسی به این میزان ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را نداشته است

علاالدین بروجردی ضمن معرفی خود با اشاره به اینکه به مدت ۱۴ سال رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بوده است اظهار کرد: با توجه به تجربیاتی که از قبل در وزارت خارجه داشتم، این مسئولیت را در مجلس شورای اسلامی هم بر عهده گرفتم. اما این مسئولیت منحصر به فرد است چون قبل و بعد از انقلاب هیچ کسی به این میزان ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را بر عهده نداشته است.

وی در مورد کمیسیون انتخاباتی خود در مجلس آینده گفت: با توجه به تجربه و دانشی که در وزارت امور خارجه داشته ام، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را انتخاب می کنم چون کمیسیون بسیار مهمی است و مسائل امنیتی کشور به این کمیسیون مرتبط است و مسئولیت کل نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و همچنین چهار وزارت خانه کشور، اطلاعات، وزارت خارجه و دفاع هم با این کمیسیون است.

بخشی از کارمان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دیپلماسی پارلمانی بود

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: بخشی از کارمان در این کمیسیون، تحرکات برون مرزی بود که می توان آن را «دیپلماسی پارلمانی» عنوان کرد به ویژه در دورانی که دولت قبل و دولت کنونی نمی توانستند در آن شرایط بحرانی به سوریه بروند.

علاالدین بروجردی افزود: در آن زمان نظر مقام معظم رهبری، تقویت جبهه ی مقاومت و حفظ ساختار سیاسی حاکم بر سوریه بود.

وی خاطرنشان کرد: در همان زمان که دمشق در آستانه سقوط بود و در چند قدمی سفارت ایران، داعش حضور داشت، شرایط بسیار سختی بود اما وظیفه ی ملی و انقلابی ما این بود که ماموریت ها را انجام دهیم و به همین دلیل به صورت مکرر به سوریه می رفتم و متاسفانه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران در آن مقطع علاقه ای به انجام این سفرها نداشتند.

با مشورت بزرگان و بنابر درخواست مردم پا به عرصه ی انتخابات گذاشتم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه دلایلی باعث شد که فکر کنید حضورتان در مجلس می تواند موثر باشد گفت: آن چیزی که بالاتر از علم است، تجربه است؛ تجربه ی این مدت طولانی حضور در مجلس باعث شد که با کسانی که در جایگاه مشورت بودند مشورت کنم و احساس خودم نیز این بود که این حضور می تواند برای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران مفید باشد؛ به همین دلیل، با توجه به درخواست همشهریان لاری به ویژه در دوره قبلی و دینی که نسبت به این درخواست داشتیم به خصوص زمانی که حضرت آیت اللهی در قید حیات و زنده بودند وارد عرصه شدم.

برخی از پروژه ها باید با جدیت پیگیری شوند تا نتیجه بدهند

بروجردی با اشاره به بازدید از پنج شهرک و دو ناحیه صنعتی لار تصریح کرد: در این مجموعه، صنعت بزرگ و قابل توجهی را ندیدم در صورتی که مجموعه ی سرمایه های هنگفتی که لارستانی ها در داخل منطقه و در خارج از مرزها به ویژه در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دارند، ظرفیت بسیار عظیمی است؛ ضمن اینکه برخی از پروژه ها همچون پروژه راه ها وظیفه ی دولت اما نیازمند پیگیری است.

وی افزود: اینکه نماینده بتواند به خوبی دفاع کند و پروژه های زمین مانده را پیگیری کند بسیار مهم است؛ در واقع، اگر کارها در جمهوری اسلامی ایران با جدیت دنبال شود نتیجه خواهد داد اگر نه هم نتیجه نخواهد داد یعنی به همین راحتی شاهد رکود و عدم انجام پروژه ها خواهیم بود.

وظیفه ی نماینده دو امر «تقنین» و «نظارت بر اجرای قانون» است

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: معتقدم که باید این عقب ماندگی ها را جبران کرد گرچه برخی به درستی می گویند وظیفه ی نماینده دو امر «تقنین» و «نظارت بر اجرای قانون» است.

بروجردی اضافه کرد: تقنین به معنی قانون گذاری و نظارت به معنای نگاه کردن نیست بلکه به این معناست که وقتی در قانون بودجه پروژه های متعدد همچون ساخت سد و جاده را تصویب می کنیم، برای پروژه ها مبلغی مشخص می شود، اگر دنبال نشود به راحتی انجام نخواهد شد.

مذاکرات هسته ای بر مبنای نرمش قهرمانانه شکل گرفت

وی در مورد برجام گفت: در مقطعی که توانمندی هسته ای در جمهوری اسلامی ایران نداشتیم و با وزرای خارجه سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان مذاکره می کردیم با برخورد تندی از جانب آن ها مواجه بودیم به عنوان نمونه وزیر خارجه ی آن موقع انگلیس گفت که ما اجازه نمی دهیم که حتی ۲۰ دستگاه سانتریفیوژ داشته باشید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: از این مرحله عبور کردیم و ده سال گذشت، بر این دانش مسلط شدیم و هزینه هم پرداخت کردیم یعنی شش قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شد و ما را تحریم جهانی کردند.

علاالدین بروجردی خاطرنشان کرد: باید از این مرحله عبور می کردیم، مقام معظم رهبری تعبیر «نرمش قهرمانانه» را مطرح کردند، مذاکرات بر همین اساس شکل گرفت، توافق حاصل شد اما آمریکایی ها در زمان ترامپ وقتی دیدند برجام به نفع شان نیست بازی را به هم زدند.

وی تصریح کرد: تفاوت آن زمان و این زمان این است که امروز، آمریکا در عرصه بین المللی متهم است که یک توافق مهم بین المللی را نقض کرده است.

در شرایط فعلی، کشور در تحریم جهانی نیست

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز اضافه کرد: دیگر تحریم علیه ما جهانی نیست، با چین، روسیه و کشورهای منطقه کار می کنیم و با وجود اینکه آمریکایی ها فشار می آورند و تحریم می کنند اما کشور ما در تحریم جهانی نیست.

با برجام، صف متحد دشمن از بین رفت و در آن مقطع توانستیم تحریم ها را بشکنیم

بروجردی خاطرنشان کرد: یک هدف این بود که تحریم ها برداشته شوند و هدف دوم این بود که آرایش جدی ای که علیه ما به لحاظ سیاسی شکل گرفته بود و همه کشورها علیه ما بودند، منطق حکم می کرد که صف دشمن بشکند که شکست به طوری که روسیه را در بحران سوریه در کنار خود داشتیم و اتاق جنگ مشترک در دمشق و بغداد تشکیل دادیم و با چین روابط راهبردی داریم؛ بنابراین، یک صف متحد از بین رفت، توانستیم در آن مقطع تحریم ها را بشکنیم.

برجام در آن مقطع یک ضرورت بود

وی افزود: برجام در آن مقطع یک ضرورت بود و مجموعه ی موضع گیری های مقام معظم رهبری به ویژه در پایان کار که تقدیر مفصلی از دست اندرکاران مذاکرات هسته ای انجام دادند گواه این موضوع است؛ البته در مجلس برای برجام ۹ شرط گذاشتیم و رهبری نیز در ادامه شرایطی را ذکر کردند.

FATF به صورت مشروط در مجلس تصویب شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد FATF گفت: در کنوانسیون های بین المللی تعریف شده است که کشورهایی که به پیمان ها می پیوندند حق دارند شرط بگذارند.

علاالدین بروجردی افزود: ما در بسیاری از کنوانسیون های مهم بین المللی عضو هستیم اما برخی از مفاد آن را قبول نداریم و در آنجا به صورت مشروط می پذیریم که به عنوان نمونه این چند بند را نمی پذیریم اما بخش هایی که به نفع منافع ملی مان باشد را قبول می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: FATF ای که از مجلس خارج شد و الآن در فیلتر مجمع تشخیص مصلحت نظام است مشروط به حق شرط تصویب شد و هر تصمیمی که مجمع تشخیص بگیرد ملاک عمل خواهد بود.

در قضیه گرانی بنزین به نظر رهبری تمکین کردیم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد گرانی بنزین گفت: با تصمیمی که دولت بدون توجه به شرایط و بدون اطلاع حتی خود دولتی ها اتخاذ کرد، در مجلس طرحی سه فوریتی آماده کردیم که مصوبه افزایش قیمت بنزین را لغو کنیم اما وقتی مطلع شدیم که نظر مقام معظم رهبری، به عنوان یک مصلحت در نظام، غیر از این است، ما هم تمکین کردیم، همه ی کسانی که طرح سه فوریتی را امضا کرده بودند امضایشان را پس گرفتند و ما همیشه تابع نظر مقام معظم رهبری هستیم.

مهم ترین اولویت دولت در بودجه سال ۹۹ این است که حقوق کارمندانش را بدهد و بتواند کشور را بچرخاند

بروجردی در مورد لایحه ی بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: در مقطع فعلی، مشکل اساسی مان این است که میزان صادرات نفت خیلی کمتر از سهمیه خودمان است و به دلیل تحریم هایی که وجود دارد مقدار آن کاهش پیدا می کند.

باید از اقتصاد وابسته به نفت رها شویم

وی افزود: وقتی صادرات نفت کاهش می یابد، بودجه ها هم اولویت بندی می شوند و برای دولت مهم ترین اولویت این است که حقوق کارمندانش را بدهد و بتواند کشور را بچرخاند و به همین میزان از سهم کارهای عمرانی کاسته می شود. در چنین شرایطی استفاده از سرمایه های ملی و حتی سرمایه های برون مرزی یکی از راه های مقابله با تحریم است و سیاست کلی نظام این است که از اقتصاد وابسته به نفت رهایی پیدا کنیم. در حال حاضر نیز در حال کم شدن است اما اینکه بخواهد به صفر برسد زمان بیشتری را خواهد گرفت.

جزو امضا کنندگان طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس بودم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس تصریح کرد: جزو امضا کنندگان این طرح بودم اما در زمانی که رای گیری صورت گرفت در ماموریت خارج از کشور بودم و برای رای دادن در مجلس نبودم.

علاالدین بروجردی افزود: این طرح از این نظر که مردم مطلع باشند که نمایندگان شان در مجلس نسبت به مسائل مختلف چه رایی می دهند قطعا مثبت و حق ملت است اما این کار روی دومی دارد و آن هم این است که نمایندگان تابعی از فضای خارج از مجلس می شوند چون فرض بر این است که نماینده با استقلال، فکر و دانش خودش اگر فراکسیونی نخواهد رای گیری کند نسبت به مسائل مختلف در قالب طرح یا لایحه ای که دولت ارائه می کند در آن شرایط مطمئنا فضاسازی برونی مجلس در رای نمایندگان تاثیر گذار خواهد بود.

فصل الخطاب «رهبری» است

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه سه نفر از فعالان سیاسی شناخته شده ی کشور که مشی ایشان بیش از دیگران مورد تایید شماست چه کسانی هستند اظهار کرد: طبق قانون اساسی یک خط مشی بیشتر در کشور نداریم و مسئولیت سیاست گذاری نظام با مقام معظم رهبری است و به نظر من فصل الخطاب هم با ایشان است.

مذاکرات «سردار سلیمانی» با پوتین نقش بسیار مهمی در وارد کردن روسیه به معادله ی سوریه داشت

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز افزود: حاج قاسم سلیمانی یک نظامی بود، در عین حال یک شخص سیاسی نیز بود؛ مذاکرات ایشان با پوتین نقش بسیار مهمی در وارد کردن روسیه به معادله ی سوریه داشت که تاثیر بسیار بالایی در شکست داعش داشت.

«علی اکبر ولایتی» جزو شخصیت های مهم و تاثیر گذار در عرصه سیاست خارجی بود

بروجردی با اشاره به اینکه علی اکبر ولایتی جزو شخصیت های مهم و تاثیر گذار در عرصه سیاست خارجی بود اظهار کرد: دکتر ولایتی در زمان جنگ کار بزرگی را انجام داد چون به مدت دو سال با عراقی ها مذاکره کردیم و آن ها مصر بودند که «اروند» جزو خاک عراق است حتی در مقطعی برخی از افراد می گفتند که با توجه به دیوانه بودن صدام کنار بیاییم که آن زمان آقای ولایتی می گفتند که حاضر نیستند پای چنین سندی را امضا کنند و وقتی این موضوع به سمت حضرت امام کشیده شد ایشان فرمودند کاری که آقای ولایتی انجام می دهد کاری اصولی و منطقی است و باید محکم ایستاد که این کار هم صورت گرفت و بالاخره آن قرارداد پاره کرده ی ۷۵ توسط صدام سر جایش آمد و هیچ تغییری در مرزهایمان در دوران جنگ اتفاق نیفتاد.

چهره ی موفقی در عرصه ی اقتصادی وجود ندارد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سه نفر از کارشناسان اقتصادی ای که مشی شان به شما نزدیک است و آن ها را تایید می کنید را نام ببرید گفت: رئیس کل فعلی بانک مرکزی یعنی آقای همتی نسبت به اصناف موفق تر عمل کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همیشه منتقد وضع اقتصادی کنونی بودم اما معتقدم در مجموعه ی کسانی که در اقتصاد نقش داشتند و با رضایت بتوان گفت فلان شخصیت چهره ی موفقی در عرصه اقتصاد بوده است شخصی را به خاطر نمی آورم.

«حاجی بابایی»، «پورابراهیمی» و «جلالی» از نمایندگان موفق مجلس شورای اسلامی بودند

علاالدین بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام یک از نمایندگان مجلس به شما نزدیک تر است و آن ها را تایید می کنید اظهار کرد: در کمیسیون های مختلف و با توجه به کارهایی که نمایندگان انجام می دادند آقای دکتر حاجی بابایی با توجه به سوابق شان در عرصه ی فرهنگ به عنوان وزیر آموزش و پرورش از نمایندگان فعال بود.

وی افزود: آقای پورابراهیمی نیز زمانی که ریاست کمیسیون اقتصاد را بر عهده داشتند موفق بودند و همچنین آقای جلالی در مسئولیت مرکز پژوهش های مجلس از نمایندگانی بود که این قابلیت را داشت و مجلس برای ریاست مرکز پژوهش ها به وی رای داد.

وزرای اقتصادی دولت و وزیر آموزش و پرورش عملکرد ضعیفی دارند

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دو نفر از ضعیف ترین و دو نفر از قوی ترین وزرای دولت کنونی را نام ببرید گفت: با توجه به اینکه معضل اساسی کشور در حوزه ی اقتصاد است، چهره ی شاخص موفقی را نمی توان در عرصه ی اقتصاد معرفی کرد و وزرای ما در عرصه ی اقتصادی و همچنین وزیر آموزش و پرورش وزرای موفقی نبودند و ضعیف عمل کردند.

«ظریف» جزو وزرای موفق دولت است

بروجردی تصریح کرد: با همه ی نقدهایی که نسبت به آقای ظریف وجود دارد و من هم نسبت به برخی از مواضع ایشان نقد داشتم اما در مجموع در عرصه ی سخت فعلی سیاست خارجی جزو وزرای موفق بودند به همین دلیل هم بارها مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان یک فرد مومن، انقلابی و مورد اعتماد یاد کردند، در واقع، رهبری هیچ وزیر دیگری را اینقدر تعریف و تمجید نکردند. با توجه به سختی های عرصه سیاست خارجی آقای ظریف موفقیت خوبی را داشتند.

مهم ترین مسئله، «اشتغال» است

وی در مورد مهم ترین برنامه هایی که قصد پیگیری آن ها را دارد اظهار کرد: مهم ترین مسئله ی ملی در حال حاضر، اشتغال است یعنی ایجاد فرصت های شغلی و پروژه های مهم در لارستان که مرتبط با دولت است به عنوان نمونه دولت در برخی از استان ها برای پالایشگاه یا پروژه های پتروشیمی میلیاردی هزینه می کند؛ البته بخش خصوصی نیز به کمک دولت می آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خط لوله ی نفتی که می خواهد به دریای عمان وصل شود از لارستان عبور می کند، بنابراین در این مسیر می شود پالایشگاه زد.

علاالدین بروجردی تصریح کرد: میزان کشته های جاده ای بسیار تاسف بار است و به میزان دوران جنگ در جاده ها کشته می دهیم و کاملا غیرقابل قبول است.

ایجاد «خط آهن»، اولویت دوم است

وی با اشاره به اینکه خط آهن، ایمن ترین راه برای حمل و نقل است افزود: خط آهن شیراز-جهرم-لار-بندرعباس سال هاست که تعطیل شده است؛ بنابراین پیگیری این مسئله برای اینکه خط آهن اجرا شود اولویت مهم دوم است.

«چهار بانده کردن جاده ها» اولویت سوم است

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: با توجه به حجم عظیم خودروها به ویژه تریلی های حاوی سوخت که از بندر به طرف مرکز کشور می روند، چهار بانده کردن جاده ها اولویت سوم است که باید پیگیری شود.

بسیج نقش مهمی در تربیت نسل جدید داشته است

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شبیخون و ناتوی فرهنگی بسیار مهم است اظهار کرد: دشمنان به دنبال این هستند که انقلاب و نسل جدید آن را از محتوا تهی کنند اما بسیج نقش مهمی در اینکه بتواند این نسل را همچنان متدین و انقلابی نگه دارد داشته است.

رهبری فرمودند هر وقت آقای بروجردی به افغانستان می رود ما اینجا برایش قربانی می کنیم

وی در مورد فعالیت ها و ماموریت های ویژه ای که در طول زندگی اجتماعی خود داشته است گفت: یکی از ماموریت های ویژه ام، «بحران افغانستان» بود که یکی از ماموریت های نظام نیز به شمار می رفت چون دشمن طراحی گسترده ای را انجام داده بود و در آن شرایط حساس بارها با غسل شهادت به افغانستان می رفتیم که یک بار وقتی با آقای ولایتی و یکی از دوستان در خدمت مقام معظم رهبری بودیم حضرت آقا فرمودند که هر وقت آقای بروجردی به افغانستان می رود ما اینجا قربانی می کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد ماموریتش برای حل بحران داخلی سوریه نیز تصریح کرد: اگر ایستادگی و تاکید مقام معظم رهبری نبود قطعا ساختار سیاسی حاکم بر سوریه به ضرر ما تغییر می کرد، در آن صورت لبنان و عراق سقوط می کردند و داعش همسایه ی ما می شد و بحران و چالش جدی امنیتی در آن مقطع پیدا می کردیم.

در دوره های قبل، ستاد انتخاباتی را با تغییر نام به «ستاد اجرایی» تبدیل می کردیم

علاالدین بروجردی در مورد مشورت با بزرگان شهر و صاحب نظران برای پیشبرد امور نمایندگی اظهار کرد: موجودیت مجلس بر مبنای اصل قرآنی «و شاورهم فی الامر و امرهم شوری بینهم» است و باید از این ظرفیت استفاده کرد تا مبنای پیگیری کارها باشد به همین دلیل در دوره های قبل، ستاد انتخاباتی را با تغییر نام به «ستاد اجرایی» تبدیل می کردیم یعنی کمیته های تخصصی کارشان را برای چهار سال ادامه می دادند نه برای چهار ماه قبل از انتخابات و هر کدام از متخصصان این کمیته ها فکر می کردند و به نماینده کمک فکری و ایده برای پیگیری می دادند.

لیست دارایی هایم را ده سال پیش اعلام کردم

وی در مورد اعلام دارایی های خود گفت: ما دارایی هایمان را ده سال پیش اعلام کردیم؛ زمانی که شخصی اتهاماتی را به من زد و چون دروغ محض بود شکایت کردیم و آن فرد به شش ماه زندان محکوم شد و دادگاه تجدید نظر هم تایید کرد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز افزود: در آن زمان طی نامه ای به مقام معظم رهبری مجموعه ی دارایی هایم را اعلام کردم و اخیرا هم که مصوب شد طی فرمی که از طرف قوه قضائیه مشخص شده بود، ریز دارایی هایم که ۲۲۴ متر زمین در تهران است که در سال ۱۳۷۵ خریداری کردم و یک واحد در آن ساختم و همچنین ریز حساب های بانکی را به قوه قضائیه اعلام کرده ایم و با توجه به مصوبه ای که خودمان در مجلس داشتیم شماره حساب انتخاباتی مان را نیز اعلام کرده ایم که فرمانداری از مجموع تراکنش آن مطلع است و به مراجع ذی ربط حتما اعلام خواهد شد.

هزینه ی تبلیغات انتخاباتی ام متکی به کمک های مردمی است

بروجردی در مورد نحوه ی تامین هزینه های تبلیغات انتخاباتی اظهار کرد: در هر پنج دوره، متکی به کمک های مردمی بودیم و من شخص ثروتمندی نیستم که بخواهم هزینه کنم اما دوستان و طرفداران خودشان مشارکت می کردند؛ در این دوره هم دوستان خودشان مشارکت می کنند.

جوان گرایی یک ضرورت است

وی در مورد جوان گرایی گفت: جوان گرایی یک ضرورت است و باید در مسئولیت ها از خلاقیت فکری جوانان تحصیل کرده مان استفاده شود به همین دلیل مجلس قانون اجباری بودن بازنشستگی را تصویب کرد.

لارستان، زادگاه من است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه با توجه به اینکه پنج دوره در مجلس حضور داشتید چه حمایتی از نماینده های ادوار لارستان کردید و اکنون بنابر چه ضرورتی می خواهید از لار به مجلس بروید اظهار کرد: اول از همه لارستان، زادگاه من است و سپس جد ما سید عبدالحسین لاری است که مقام معظم رهبری در دو خطبه ای که در نماز جمعه در مورد این شخصیت بیان کردند گفتند که «عالم نه کم نظیر بلکه بی نظیر تاریخ معاصر بود.»

علاالدین بروجردی افزود: مرحوم آیت اللهی به گردن مردم منطقه حق دارند، مشی و سنت حسنه ایشان در ایجاد وحدت میان برادران اهل سنت و شیعیان مثال زدنی است که مقام معظم رهبری در سخنرانی خودشان در لار به آن اشاره کردند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون هر کسی می تواند هر جا که خواست نامزد انتخابات شود خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه لارستان زادگاه من است، مطالبه ی مردمی نیز بوده و مدیونیم که دین مان را نسبت به شهرمان ادا کنیم.

در پنج دوره ای که در مجلس بودم، به نماینده های لارستان نیز کمک می کردم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز اضافه کرد: در پنج دوره ای که در مجلس حضور داشتم بسیاری از نامه های مهم را نماینده لارستان با توجه به ارتباط ما با سرزمین مادری پیش ما می آوردند، یا دو نفری امضا می کردیم یا به صورت حضوری برای پیگیری کارها می رفتیم.

به مذاکره با آمریکای ترامپ معتقد نیستم

علاالدین بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در شرایط کنونی، مذاکره با آمریکا و اروپا مشکل تحریم را حل خواهد کرد گفت: به هیچ وجه به مذاکره با آمریکای ترامپ معتقد نیستم چون مدت ها برای توافق هسته ای مذاکره کردیم اما ترامپ نقض عهد کرد.

مذاکرات در دوره های قبل به اذن رهبری بود

وی افزود: در دوره های گذشته که وزیر خارجه یا معاونش با آمریکایی ها مذاکره می کردند حتما به اذن مقام معظم رهبری نیاز بود بنابراین در مقطع کنونی با زیاده خواهی های آمریکا، مذاکره نه سودمند است و نه به نفع منافع ملی ماست البته رابطه با دنیا برای ما مهم است و با کشورهای همسایه منطقه و کشورهای اسلامی مبنای رابطه مان مذاکره با خط قرمزهایی که گفتم است.

خط قرمزها تا جایی که می شد در مذاکرات رعایت شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خط قرمزهایی که رهبری و مجلس تعیین کردند در مذاکرات رعایت شد اظهار کرد: تا آن جایی که زورشان رسید انجام دادند.

بروجردی افزود: هیچ گاه در هیچ دوره ای از مذاکرات، نماینده ای از مجلس حضور نداشت و به طور کامل در اختیار شورای عالی امنیت ملی بود که مجری آن وزیر خارجه یا معاونش بودند اما در نهایت به دلیل اهمیت موضوع، مقام معظم رهبری گفتند که مجلس هم ورود پیدا کند منتها اصل کار با سیستم سیاست خارجه بود که مذاکرات در آن مقطع انجام می شد.

بداخلاقی های انتخاباتی، غیر اسلامی است

وی در مورد بداخلاقی هایی که نامزدها در جریان تبلیغات انتخاباتی به یکدیگر نسبت می دهند گفت: این بداخلاقی ها غیر اسلامی است و اینکه مقام معظم رهبری نخستین ویژگی یک نماینده را مومن بودن عنوان می کنند به این دلیل است که وارد فضای تهمت زنی نشود و اگر هنری دارد هنر خودش را عرضه کند.

پلیس فتا با هتاکان فضای مجازی برخورد جدی کند

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز با اشاره به اینکه مسائلی را که خلاف واقع و برای تخریب در فضای مجازی مطرح می کنند غیر اصولی و غیر اسلامی است خاطرنشان کرد: وظیفه ی پلیس فتا رصد کردن فضای مجازی است و جواب آن ها هم این است که فرد باید شکایت کند اما با توجه به اینکه زمان تبلیغات انتخابات یک هفته است تا شما شکایت تان را بنویسید، وکیل بگیرید و در قوه قضائیه مطرح شود یک هفته که هیچ ده هفته هم می گذرد.

علاالدین بروجردی افزود: هنر این است که پیشگیری کنید و به راحتی می توان با یافتن شماره تلفن متوجه شد که چه کسی هتاکی می کند و در حال مسموم کردن فضای مجازی است و با آن ها برخورد شود.

در بخش کشاورزی، تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم

وی در مورد مشکلات بخش کشاورزی منطقه گفت: ایران، در مجموع، کشور کم آبی است؛ در لارستان، رودخانه ی دائمی هم داریم و تنها آب های سطحی نیست و از این آبی که عبور می کند سدی در مجموعه ی لارستان نداریم، باید آب را مهار و از آن استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشاورزی ما تا رسیدن به کشاورزی مطلوب خیلی فاصله دارد افزود: در دنیا به سمت کشاورزی ارگانیک می روند یعنی بدون کود و سم شیمیایی کشاورزی می کنند؛ در ایران هم گام های زیادی در این زمینه برداشته شده اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب به ویژه در مدیریت بهینه آب فاصله داریم.

علاالدین بروجردی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چقدر به تشکیل مجلس جوان و انقلابی با ترکیب باتجربه ها امیدوارید گفت: مجلس را ملت تشکیل می دهند و نماینده ها خودشان منتخب اند و به هر میزانی که مردم به نمایندگان جوان رای دهند مجلس جوان تر می شود.

منظور رهبری از جوانی فقط ملاک سنی نیست

وی افزود: منظور رهبری از جوانی فقط ملاک سنی نیست بلکه جوان یعنی داشتن روحیه ای شاداب، انقلابی و توانمند؛ مگرنه در مالزی، ماهاتیر محمد در سن ۹۲ سالگی نخست وزیر مالزی است، کشور را هم می چرخاند و از کشورهای موفق است. مجلس هم ترکیبی از افرادی باشد که تجربه داشته باشند اما در کل مدیریت کشور، جوان گرایی اصلی منطقی و مورد عنایت مقام معظم رهبری است که باید رویکردمان به این سمت باشد.


28 نظر

 1. لار گفت:

  0

  0

  چرا عکس بنده خدا بروجردی رو میکنین

 2. ناشناس گفت:

  3

  1

  سراسر سخنرانیش دید امنیتی و تهدید مردم و منتقدین.جاده و راه آهن که مدام دنبالش هستید هم جزو اولویت های چندمش هست. منت هم میزاره که مردم مدیون آغای لار هستن.محض اطلاع مردم لار آغا رو آغا کردن و بهش پر و بال دادن.ضمنا چه مشاور و کمکی برای نماینده های قبلی لار بودی که نتیجه اش عقب ماندگی منطقه بوده.از رهبر و سردار سلیمانی هم مایه نزار.ننگ نامه فرجام هم امثال تو و لاریجانی به رهبر و کشور تحمیل کردید.منظور رهبر از جوانگرایی هم قطعا انتخاب فرد جوان بوده وگرنه اسمی از جوانگرایی نمیبرد.پس الکی تفسیر به رای نکن.دیپلماسی امثال تو داعش رو شکست نداد.نبرد تن به تن شکست داد.مردم لارستان توجه کنید حجت بر شما تمام شد.با انتخاب احتمالی این آدم چهار سال باید خفت و ذلالت رو تحمل کنید.حتی یکبار هم نمی تونید برید ملاقاتش چون ممکنه مشکل امنیتی برای حاج آقا پیش بیاد.البته اینها دست خودشون نیست.اینجوری زندگی کردن

  • ناشناس گفت:

   2

   0

   سلام تمام سخنان علا الدین […] باورنکنید چون ۲۰سال پیش همین حرف هارو توبروجرد میزد راه آهن میارم نیورد

 3. لارستانی گفت:

  4

  0

  کاش،این بزرگوار راه آهن بروجرد را تموم کرده بود بعد تشریف آورده بودند لارستان

 4. ژن برتر گفت:

  4

  0

  فقط لارستانی
  نه به لرستانی

  اقای بروجردی سلام
  این روزها هرجا سخن از انتخابات شود نام شما هم مطرح میشود. البته خوشخیال نباشید که به طرفداری است . خیر
  خیلی ها از منظر و مرآئی دیگر ، سوالاتی مطرح میکنند .
  مثلا
  اول ، علت عدم حضور از بروجرد ؟
  دوم ، علت عدم حضور از تهران؟
  سوم ، عملکرد بیست ساله در بروجرد؟
  چهارم ، نمره مردم بروجرد به کارنامه شما؟
  پنجم ، دوره قبل با چند در صد از آراء مردم بروجرد و اشترینان به مجلس رفتید؟
  ششم، چرا نتوانستید به ریاست کمسیون امنیت برسید؟
  هفتم ، در قضیه ارتقا گراش ، شما بعنوان رییس کمسیون امنیت از ابتدا در جریان بودید یا خیر؟
  هشتم، اگر در جریان ارتقا گراش بودید برای ارتقا همزمان لار چه کردید؟
  نهم ، اگر در جریان نبودید ، آیا در کمسیون تحت اشرافتان و نحوه روابط با وزارت کشور بعنوان وزارت اصلی مرتبط با کمسیون امنیت ، موفق بوده اید یا خیر؟
  دهم ، پس از اعتراض مردم لار ، شما به درخواست چه کسی و به چه هدفی به لار آمده و نتیجه حضورتان چه بود و چه شد؟
  یازدهم به فرض موفقیت تان ، با توجه به هفتاد ساله شدنتان ، آیا توانایی سرکشی به چهار شهرستان حوزه انتخابیه لار و خنج و گراش و اوز با بیش از ۱۲ بخش و سیزده شهر و یکصد و پنجاه روستا را دارید؟
  دوازدهم ، به فرض کسب آرا ا توجه به عدم ثبت نام دوست و همفکرتان یعنی دکتر علی لاریجانی و عدم حضورش در مجلس آینده ، دقیقا شما در کجای مجلس آینده قرار خواهید گرفت؟
  سیزدهم ، آیا استفاده ابزاری از بیت مرحوم ایت اللهی که همیشه متعلق به همه بود را فقط برای خودتان صحیح میدانید؟
  چهاردهم ، در قضیه امیرمنصور آریا ،[…]. علتش را میفرمایید،؟
  پانزدهم ، به فرض موفقیت ، اطرافیان فعلی شما ، اطرافیان آینده اتان خواهند بود؟
  شانزدهم، به فرض کسب اعتماد ، چند درصد از روستاهای منطقه لارستان بزرگ را رفته و میشناسید؟
  هفدهم ، مدرک دکترای شما از کجا و کی و در چه رشته ای اخذ شده ؟ آیا آزمون تافل را گذرانیده اید؟
  هجدهم ، به خِلآ پس از رحلت ابوالزوجه اتان اشاره کرده اید .مگر قرار بوده چه اتفاق شومی برای اخ الزوجه بیفتد که دست پاچه خود را به لار رسانده اید؟
  جایگاه حجت الاسلام نسابه در منزل ابوالزوجه و بین فرزندان ذکور مرحوم اقا کجاست؟
  نوزدهم ، ظاهرا برای تشکر از حضور مردم روستاها در مراسم ختم مادرعیالتان و بهمین بهانه به روستاها سرکشی ( تبلیغات زودهنگام) میکنید.
  آیا پس از رحلت اقا هم برای تشکر به روستاها رفتید؟
  بیستم ، شما دقیقا اصولگرا یید یا اصلاح طلب؟
  هواداران فعلی شما بجز چند فرد متمول نظیر اقایان راستی و استوار و پاسیار ، از گروه های سیاسی ، دقیقا کدام گروه هستند؟ اصولگرایان یا اصلاح طلبان؟

  بیست و یکم، به امید جذب آرای سنتی و غیر سیاسی ، در […] کاندیداهای جوان لار ، ایا نقشی دارید یا خیر؟

  بیست و دوم ، در این سالها و در زمان حیات اقا ، برای توسعه لارستان چه کردید؟
  مثلا در زمان دکتر کشفی یا زمان مرحوم اقای نخبه ، چه همکاری با آنان داشتید؟ مثلا تا چه اندازه مثل آقای جباری نماینده بستک و بندرلنگه و پارسیان ، بدنبال منافع لارستان یا خدمت به لارستان بوده اید؟
  بیست و سوم ، ظاهرا در رفت و آمد به منازل بعضی از شهروندان لار ، تراول ۵۰ هزار تومان را به بچه ها هدیه میدهید . ضمن تشکر از لطف شما در این وانفسای گرانی ، ممکن است بفرمایید از چه محل این مبالغ تامین میشود؟

  بیست و چهارم ، شما یا مبلغین شما، جنابعالی را مشاور مقام معظم رهبری معرفی میکنند . آیا شما مشاور معظم له هستید یا خیر؟

  بیست و پنجم ، با توجه به اقبال مردم به اصولگرایان در انتخابات آینده ریاست جمهوری و با عنایت به عدم پذیرش شما توسط اصولگرایان تهران برای این انتخابات ،در صورت کسب آرای مردم، به چه امید و ظرفیتی میتوانید در دولت آینده با لابی گری یا روابط صحیح ، برای این منطقه وسیع که دارای چهارشهرستان است بودجه بگیرید؟

  بیست و ششم ، در سفر به جویم و دیدار با ثروتمندان جویمی (خوانین روستای کلون) قول ارتقا جویم به شهرستان با الحاق بنارویه به جویم داده اید.
  بنظرتان چقدر میتوان به رضایت اهالی بنارویه نسبت به پیوستن به جویم امیدوار بود؟

  بیست و هفتم ، در سفرتان به سلطان آباد گراش به ساکنین بیست خانواری شهرک سلطان آباد قول گازکشی داده اید.
  آیا مطلع هستید شهرک سلطان آباد بدون مجوز از شهرداری یا بخشداری یا بنیاد مسکن ساخته شده ؟

  بیست و هشتم ، اگر رای نیاورید تکلیف اعتبار اسم و رسم آقا چه میشود؟ و اگر رای آوردید و نتوانستید انتظارات مردم را برآورده کنید تکلیف بازماندگان اقا با مردم چه خواهد شد؟

 5. ناشناس گفت:

  0

  3

  درودبر مرد جهاندیده احسنت لذت بردم از این اندیشه های تابناک حالا طرف مقابل نسشته تمام عملکرد ادارات را به اسم خودش زده حتی ازیه نامه برای شرکتی نوشته هم اسم برده اونم کاش کارش شده بود که نشده

 6. امین گفت:

  0

  3

  خدا قوت برای شما در ادامه راه آرزوی موفقیت میکنم

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  دروغ دروغ دروغ

  • فضل اله گفت:

   0

   2

   میزان رای ملت است حالت شما بیایید با سوالات تکراری او را تخریب کنید.مردی با سواد وقوی میباشد و اشراف به همه ی امور دارد.ان شاالله که رای میاورد.

 8. ناشناس گفت:

  3

  0

  فقط لارستان
  نه به لرستان

 9. مصدق گفت:

  0

  3

  احسنت بر آقای بروجردی
  انشالله با انتخاب شما لارستان از این رخوت ۸ ساله خارج میشود…

 10. لارستانی گفت:

  0

  2

  به مرد با اعتبار وقدرتمند در سطح ملی اقای بروجردی رای میدهیم خیلی برای لارستان کار ساز میشود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بشینید تا بشه بیست سال نماینده و سناتور بروجرد در مجلس بیست سال وعده راه آهن و فرودکاه بیست سال برا بروجرد چه کرد؟ازش بپرسید پروژه سلیس بروجرد به کجا کشید بپرسید چرا از بروجرد کاندیدا نشد چون دیگ مقبولیتی در بروجرد ندارد

 11. ناساگ.انصاری گفت:

  1

  1

  مجلس جای افراد پیر و سالخورده نیست بیایید به نیروهای جوان فرصت بدهیم .آنان که در مجلس بوده اند فقط به دنبال ادامه راهکار تکراری خودشان هستند و طعم آنجا هنوز زیر زبانشان هست .وقتی مهر پالایشگاه شهرش از محمله خنج تغذیه می شود و خنج در قسمت باغان اش منطقه مثل عسلویه کشف می شود پس سهم لار و گراش و اوز و خنج کجاست .آیا نباید یک پتروشیمی در منطقه باشد .به نظرم مهندس حسین زاده که یک فرد نام آشنایی در صنعت حفاری و نفت می باشد می تواند کمبود و عقب ماندگی منطقه لار نسبت به لامرد را جبران کند و باعث تسکین منطقه لارستان در مقابل لامرد باشد .وقتی هزینه روزانه یک پالایشگاه ۲۰۰میلیارد باشد در ظرف یک ماه می شود جاده و راه آهن کشید .اقتصاد ایران روی نفت می چرخد و تنها یه مهندس نفت که در قسمت ارشد بوده می تواند بودجه خوب بگیرد . نباید اشتباه فکر کنید ایشان کاندید بی تعصب در منطقه می باشند و فکر و ذکرش آبادانی است .حداقل من به لارستان و اوز و خنج و حتی گراش پیشنهاد می کنم نمیخواد به ایشان رای دهید حداقل دو کلمه از حرف حساب ایشان را بشنوید و درک کنید حداقل حرف حسابش چیه .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   من از بروجرد هستم بروجردی فقط یک اسمه هیچی نیست از نزدیک میشناسمش جزو ستادش بودم در بروجرد از اعضای اصلی ستادش

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  علا جان اگر قضیه سن مطرح باشد چرا رئیس جمهور مالزی پس باید رهبری با این همه بصیرت باید گوشه ای بنشیند ویک جوان بیاید وهمه چیز راخراب کند وکشور را دودستی به ترامپ قمار باز بدهد.

 13. عصر بیداری گفت:

  0

  3

  به بروجردی به عنوان یک لارستانی اصیل رای می دهیم نه به آنان که مرام و معرفت لارستانی ندارند

 14. ناشناس گفت:

  2

  0

  حیف که زاهدی دست راست جناب آقای بروجردی هست .حیف شخصیت ایشان که این […] آقای بروجردی را همراهی میکنه.موندیم به کی رای بدیم…

  • ناشناس گفت:

   2

   0

   دوست عزیز خودتون جواب سوال خودتون را دادید.از خودتون بپرسید بروجردی دقیقا چه خصلتهایی داره که اینهمه آدم نچسب و منفی از تفکرات مختلف اطرافش جمع شدن

 15. ناشناس گفت:

  5

  0

  لارستان بزرگ بای به هوش باشد.رای به بروجردی یعنی واگرایی و تیر خلاص به لارستان از سوی بدخواهان و ساده لوحان به لارستان به وسیله یک غیر لارستانی

 16. ناشناس گفت:

  0

  1

  حتما به ایشان رای بدید ایشان حتما بنزین لیتر سه هزار تومن رو می کنه لیتری هزار تومن البته اگر لیتری هزار و پانصد تومن هم بکنه من بهش رای میدم خوب دوهزار تومن هم راضی هستم البته حالا که فکر می کنم اگر ایشون بتونه لیتری دو هزار و نهصد هم بکنه برای نمایندگی مناسبه

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  فقط یوسف محبی مردی دلسوز وکاری ولاری الاصل دنبال هیچکس نگردید. […]

 18. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب آقای بروجردی.واقعا اگر به فکر اتحاد و پیشرفت لارستان هستید همین امروز به نفع مردم لارستان از ادامه رقابتها کناره گیری کنید.در هیچ دوره ای از انتخابات به اندازه این دوره تنش در منطقه لارستان بالا نگرفته که صرفا بخاطر حضور شما و اطرافیان منفعت طلبتان میباشد.محبوب که نیستید لااقل نقش مثبتی از خود به جا بگزارید

  • لار گفت:

   0

   0

   فکر کنم تنش رو شما شروع کردید . حالا شما چرا تشنه قدرتید؟
   اگر جاش بود اینجا اسامی رو حذف نمی کردند هم اطرافیان جعفرپور که به منفعت رسیدن می گفتم هم محتاجی هم محبی … شخص بنده در چند استخدامی به سد حامیان این افراد برخورد کردم و در خود دتهران و شیراز به اسم گفتند از طرف این آقایان سفارش شده و پیگیری نکن … دقیقا در زمان مسئولیت نمایندگی و فرمانداریشان….
   .
   حالا راست یا دروغش با خودشون جواب من اینو دادن ……
   .
   برگردیم سر قضیه قبل از روز ثبت نام بروجردی عملیات روانی شما آغاز شد . بعد در دعوت از آخون درخشان بعد پاپی نژاد بعد کلیپ های تاریخ گذشته اثبات نشده حتی تا استناد به صدای آمریکا و … همه اخلاق شما را می داند قراره از این به بعد اگر بروجردی نماینده شد در تمام مراسم ها اون رو بهم بزنید
   .
   مومن مثل آدم تبلیغ می کردی . مثل آدم تو یه جلسه سخرانی جواب می گرفتی ولی اگر قراره حرف حرف شما یا حزب شما باشه خوب تعارف نکنید بگید پادشاهی اسلامی
   .
   مومن در تکثر نظرات هست که تصمیم درست گرفته میشه اگه قراره واسه فقط حرف یک نفر باشه مطمئن باشید اشتباه می کنید و شکست می خورید .
   اگر باب کنید که هر کس خلاف شما نظر داد دور بعد ایشان نباشد و همه به دلیل این ترس حرف های حزب شما بزنند بالاخره در دام آمریکای مکار گرفتار میشید و شکست تلخی خواهید خورد .

 19. فضل اله گفت:

  0

  0

  سلام
  چرا میفرمایید افراد نچسب.آیا جناب حاج حسن راستی و جاج مسعود راستی که منشا خیر و برکت در امور خیر در کل منطقه میباشد افرادی نچسب میباشند.بی انصاف نباشید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان