میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 نوامبر 2019 ساعت 5:22 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 190 بازدید

سه واحد متخلف «لیزر درمانی»، «تزریقات» و «زالو درمانی» در لارستان پلمپ شدند

سه واحد متخلف «لیزر درمانی»، «تزریقات» و «زالو درمانی» در لارستان پلمپ شدند

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، در ادامه فعالیت های جدی اداره نظارت بر درمان این دانشکده، با توجه به وصول گزارش های مردمی و بازرسی ماموران دانشکده علوم پزشکی، یک مرکز لیزر درمانی غیر مجاز، یک مرکز تزریقات و پانسمان غیربهداشتی و متخلف و یک واحد غیرمجاز طب سنتی و زالودرمانی در لارستان پلمپ شدند.

دکتر مبشری مدیر اداره نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان در این خصوص اظهارداشت: با همکاری اداره حقوقی و بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی و همچنین پشتیبانی و همراهی دادستانی و ماموران کلانتری شهرستان، یک واحد لیزر درمانی در منزل در شهرجدید لارستان پلمپ شد.

وی تصریح کرد: این مرکز بدون تخصص لازم و در محیطی نامناسب با قرار دادن دستگاه لیزر اقدام به لیزر درمانی می کرد که در یک تعامل بین ادارات مربوطه دانشکده و دادستانی و کلانتری این واحد پلمپ و فرد خاطی به قانون تحویل داده شد.

دکتر مبشری افزود: در زمینه لیزر و لیزر درمانی به خصوص در حوزه پوست و مو حکم دیوان عدالت اداری و نامه وزارت صریحا می‌گوید که انجام این امور صرفا توسط متخصص پوست، مو دوره دیده باید انجام شود.

وی با بیان اینکه پزشک عمومی در زمینه های مختلف می‌تواند وارد شود ولی نه بصورت تخصصی بیان کرد: لیزر درمانی یک امر تخصصی پوست است و انجام آن حتی در مطب پزشکان عمومی ممنوع و تنها پزشک متخصص که دوره لازم را دیده باشد می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه در کنار جمع آوری دستگاه ها، اقدامات نظارت بر تعرفه متخصصان پوست نیز انجام می‌شود خاطرنشان‌کرد: بسیاری از دستگاه‌های مورد استفاده برای لیزر که در منطقه وجود داشته دستگاه‌ ای پی ال است که مناسب برای پوست‌های روشن و متوسط شناخته شده و شاید با رنگ پوست غالب افراد منطقه ما مناسب نباشد.

همچنین به همت اداره نظارت بر درمان دانشکده و با همکاری اداره حقوقی و بهداشت محیط آن و همراهی دادستانی و کلانتری شهرستان، یک مرکز تزریقات و پانسمان غیربهداشتی و متخلف و یک واحد غیرمجاز طب سنتی و زالودرمانی پلمپ شد.

دکتر مبشری در این باره نیز اظهارداشت: با هماهنگی های انجام شده با دادستانی و کسب اجازه ورود، به همراه مامور نیروی انتظامی یک مرکز غیر مجاز زالو درمانی که در یکی از تکایا واقع در محله پیرغیب برپا شده بود پلمپ شد.

وی افزود: این عمل در یک مکان غیر بهداشتی و با لوازمی نامناسب انجام می شد که فرد خاطی که اصلا صلاحیت انجام طبابت سنتی را نداشت با همکاری بهداشت محیط و اداره حقوقی دانشکده تحویل قانون داده شد.

مدیر اداره نظارت بر درمان با گلایه از برخی مراکز آموزشی که بدون مجوز لازم و رعایت قوانین به آموزش این طب مشغولند بیان کرد: تنها افرادی می توانند بعنوان دستیار طب سنتی فعالیت داشته باشند که مدرک تحصیلی در یکی از شاخه های پیراپزشکی (پرستاری، مامایی و…) را داشته باشند که پس از گذراندن دوره آموزشی طب سنتی می توانند زیر نظر پزشک عمومی دوره دیده فعالیت کنند.

مدیر نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: هر فردی که بخواهد خارج از این موارد یادشده به انجام امور طب سنتی بپردازد قطعا خلاف قانون عمل کرده و با فرد خاطی برخورد لازم صورت می گیرد.

دکتر مبشری همچنین از تعطیلی یک واحد تزریقات و پانسمان نیز به علت عدم رعایت موارد بهداشتی و تخلفات خبر داد.


1 نظر

  1. عبداله ننه گفت:

    0

    0

    درود بر جناب دکتر مبشری . ان شااله که این روند نظارت و بازرسی از اماکن غیر بهداشتس که با بازی کردن و به خطر انداختن جان مردم کسب درامد میکنند برخورد قاطع شود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان