میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 ژوئن 2015 ساعت 6:43 ب.ظ سرویس:یادداشت 16 دیدگاه 2,522 بازدید

سياست، سلامت و داروغه ناتينگهام!

سياست، سلامت و داروغه ناتينگهام!

rahiminejadدكتر كاظم رحيمي نژاد: ۱) وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به استان فارس از لامرد، مُهر، خنج، گراش، لار، اوز و جهرم بازدید کرد. وی در بازدید از لامرد ضمن اختصاص بودجه ۱۰ میلیاردی به مراکز درمانی این شهر گفت: «از روز اول در جریان مشکلات لامرد قرار گرفتم و تصویری که از این شهرستان در ذهن خودم ساخته بودم، تصویری مشابه بشاگرد بود.»

وی سپس در لارستان ضمن انتقاد از وضعیت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهر لار هیچ اعتبار قابل ذکری به اوز، گراش و لار اختصاص نداد.

در اینکه انتقاد شدید وزیر بهداشت به مسئولان لارستان و نماینده مجلس وارد بوده تردید نیست اما در سخن وزیر بهداشت در لامرد دو نکته مهم وجود دارد که دقت در آنها می تواند کلید درک نوع تعامل برخی افراد با وزرا باشد: «روز اول» و «بشاگرد!».

مسلما افرادي که از روز اولِ وزارت دکتر قاضی زاده روی ذهنیت ایشان در مورد لامرد کار کرده اند بیش از حوزه سلامت به حوزه سیاست تعلق داشته اند چرا که در سفر هیئت دولت به استان فارس بیشترین اعتبارات به لامرد اختصاص یافت و مقایسه این شهرستان با منطقه محرومی چون بشاگرد نشان از بی اطلاعی وزیر محترم بهداشت از توجه ویژه دولت به لامرد در همه حوزه ها بوده است.

این است که باید گفت وزیر محترم بهداشت به همان اندازه که در حوزه سلامت تسلط دارند در حوزه سیاست هوشمندی از خود نشان نمی دهند و تحت تاثیر سیاست مدارانی خاص دچار ذهنیت اشتباه در مورد جنوب فارس شده اند.

اما دور از انصاف است اگر مشکلات داخلی حوزه سلامت در لارستان، خنج و گراش را یکباره به گردن وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیندازیم. چند ماه پیش در مصاحبه ای با دکتر فرامزی (رئیس مستعفی دانشکده علوم پزشکی لارستان) خبر از تلاش زیاد نماینده مجلس برای عزل ایشان داده بودیم. در آن مصاحبه از قول وزیر بهداشت آمده بود: «در لار چه خبر است که نماینده مجلس برای برداشتن شما فشار می آورد؟» از آن روزها هشت ماه گذشت و وضعیت نابسامان حوزه بهداشت و درمان لارستان همچنان تا سفر وزیر بهداشت ادامه پیدا کرد و به جای تلاش برای اخذ اعتبارات، اهم فعالیت های نماینده به برداشتن رئیس دانشکده علوم پزشکی معطوف شد تا در سفر وزیر بهداشت به لارستان شاهد انتقاد شدید وی از مسئولان لارستان باشیم.

۲) از مسایل مهم دیگر این سفر تقاضای طیف طرفداران لامرد در استان فارس برای الحاق این شهرستان به دریا بود که به دلایل مختلف از جمله به هم خوردن تعادل اجتماعی در جنوب فارس و هرمزگان عملی نشد. این موضوع موجب خشم پیگیران شد و حتی آنها مخالفان خود را «غضنفر» نامیدند! عنوانی که به برخی نمایندگان و فعالان اجتماعی استان فارس اطلاق شد. ذکر نام «غضنفر» در مورد منتقدان این طرح، نگارنده را برای توصیف اشتهای سیری ناپذیر برخی افراد در مصادره همه چیز در استان فارس به یاد «داروغه ناتینگهام» انداخت که در داستان معروف «رابین هود» شغل شریفش مصادره اموال و اعتبارات فقیر و غنی برای خود و اطرافیانش بود.

از مزاح گذشته طرح الحاق لامرد به دریا به دلایل متعدد و از جمله وجود طرح های مشابه برای مناطق به مراتب مهم تر و نیز نارضایی عمومی در هرمزگان امکان اجرا ندارد. تنها راه، تهیه طرحی جامع است که در آن حقوق کلیه مناطق جنوب فارس و هرمزگان دیده شده باشد.

*اين يادداشت پيش از اين به عنوان سرمقاله شماره نهم نشريه «بشارت نو» منتشر شده است.


16 نظر

 1. شریعتی گفت:

  0

  0

  عجب تحلیل های مغرضانه ای.[…]

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این چه نوع حرف و نظریه آقای رحیمی نژاد این اختلاف افکنی ها بجایی نمیرسه.بجاش نماینده لاری رو بدای دوره بعد تقویت کنید.اگه لاری رای نیاره مقصر امثال شماهستید.

 3. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  جواب شما آقای رستم پور داده یه سر بزن به یادداشت های قبلی اون بنده خدا

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالب بود همین .گذشت که با قول وقرار سر مردم کلاه بگذارند مردم لارستان بیدار هستند

 5. حسین گفت:

  0

  0

  لامردیها دارن با سیاست کاراشون و دنبال می کنند ما فقط نشستیم داریم فرافکنی می کنیم اقای رحیمی نژاد آیا می دانید الان بخشهای لارستان لارگریز شده اند وهرجا می روی می گویند ما دیگه به لاری رای نمی دیم بقول اون آقای ناشناس اینبار مطمئن باش که غیر لاری رای میاره وتقصیرش یه گردن شما ناواردهای سیاسی است .

 6. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  همین لامردیها هرجا هستن پشت همدیگه رو سخت میگیرن
  هوای همدیگه رو حسابی دارن
  اما ما لاریها بیشترمون نسبت به همدیگه حسادت داریم دائم زیراب همدیگه رو داریم می زنیم
  چشم دیدن رسیدن به سمتی برای لاریها رو نداریم!!!!!!!!!!
  با این وضع هیچوقت نباید منتظر پیشرفت شهرمون باشیم

 7. علیرضا گفت:

  0

  0

  دکتر, ما طرفدارتیم به خدا.
  چون حرف حق میزنی همه باهات لج شدند. این کامنتها که برات گذاشتند رو ببین.
  خیلیا نمیتونن ببینن شما بیای تو صحنه ولی ما پشتت هستیم.
  توکلت علی الله

 8. گلستان گفت:

  0

  0

  دکتر, شما برو جلو, ما جوونا پشتت هستیم.
  شما دشمن داری چون داری حرف حق میزنی و حرف حق به مذاق خیلیا خوش نمیاد.
  ولی باید رفت و به مقصد رسید.
  پس پیش به سوی آینده ای روشن برای لارستان بزرگ

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا تبدیل به یک تحلیل گر سخیف شدی دکتر

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  عنوان تحلیل سخیف به نوشته فوق درست نیست کافی است با الف بای نوشتن آشنا بود ان وقت چه به لحاظ استدلال چه به لحاظ ظرایف ادبی و سیاسی به ارزش نوشته اقای دکتر پی می بریم . سخنی هم با اقای دکتر :
  موقع آن نرسیده در حال خود نظر کنید؟ کامنت ها گویا نیستند ؟ اگه این سال ها در حوزه تخصصی خود انرژی گذاشته بودید ان هم در مرکز کشور یا استان حد اقل به لار که می امدید صلواتی نصیبتان می شد و فرزند برومند لارستان بزرگ که می شدید.
  خوب بخوابید و خواب های طلایی برای سرزمین مادری ببینی . خوابش برای شما و ما طلایش برای ان ها که در حال خویش پیش نظر کردند.
  اری برادر بدین نمط که خوانیم همین چارتا و نصفه هم می کوچند.!

  • علی گفت:

   0

   0

   مگه اینهمه مسول که سر کارند
   واقعا همشون در حوزه تخضی خودشون دارن کار میکنند!؟
   حالا جای دوری نریم
   همین نماینده خودمون مگه دکترای حقوق نیست
   تا حالا چند تا کار مفید برای لارستان انجام داده!؟

  • بستانی گفت:

   0

   0

   دوست ارجمند که این اندازه خوب مینویسید
   چرا ناشناس؟

 11. بستانی گفت:

  0

  0

  جناب اقای دکتر کاظم رحیمی نژاد
  زیبا و مستدل واقعیت و مشکل قدیمی شهرمان را بیان فرمودید
  اختلاف مسئولان لاری (در سطوح بالا حتی )تنها محرومیت را برای لار به ارمغان اورده است
  از یکی از نزدیکان مرحوم نخبه شنیدم وقتی جناب ایت اللهی خدمت رهبر انقلاب میرسیدند برای ادای احترام و تقدیم وجوهات منطقه لارستان بابت الفتی که با اقا داشتند ساعتها به گفتگو با ایشان میگذشت
  مرحوم نخبه گفته بودند به اقا عرض کردم در حال گفتگو با رهبر از مشکلات لارستان، نداشتن اب اشامیدنی، وضعیت جاده ها و …. هم برای ایشان بفرمایید تا به مسئولین گوشزد کنند
  بابت همین خواسته مرحوم نخبه از جانب اطرافیان کلی عتاب شده بودند که اینها وظیفه نماینده هست

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب بستانی پرسیده اید چرا ناشناس
  واما ماکان فصار کاسمه والسلام

  • بستانی گفت:

   0

   0

   قربان
   ماکان به شجاعت معروف بود…
   اما خارج از شوخی اگر باعنوان ناشناس حرف محکم تری زده شود بهتر است که بابت ملاحظات نام از وزن سخن کاسته شود.

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب رحیم نژاد،بجای ایجاد تنش یک راه کار پیشنهاد کنید،یا از متخصصان بپرسید،من تعجبم چرا به کار خودتون و فال حافظ نمیرسید،اشوب گراش و لار بس نبود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان