میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۹ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 731 بازدید

شاد کردن مردم لیاقت می خواهد

گفت و گو با «موسی قاصدی» هنرمند فعال نمایش در شهر لطیفی:

شاد کردن مردم لیاقت می خواهد

سایت آفتاب لارستان در راستای معرفی و تشویق هنرمندان این شهرستان همواره به گفت و گو با هنرمندان نام آشنا یا کمتر شناخته شده پرداخته است.

موسی قاصدی از هنرمندان هنر نمایش و اهل شهر لطیفی است که هرچند غالب اجرای های خود را به نمایش و جُنگ های شادی پرداخته اما در کارنامه اش نمایش های جدی تری نیز دیده می شود. وی به تازگی با آریا جعفرزاده خبرنگار این سایت گفت و گو کرده است. خلاصه این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

***

برای شروع گفت و گو بفرمایید در چه سالی و از چند سالگی وارد عرصه تئاتر شدید؟

ازسال۱۳۷۴ در دوران ابتدایی که ده ساله بودم، شروع به کار تئاتر و سرود در مدارس و همچنین اجرای تئاتر عمومی در شهر به کارگردانی آقای آرش حیدری و زیر نظر پایگاه مقاومت شهید یعقوب مرادی کردم و پا به عرصه تئاتر نهادم.

می دانیم که شما به عنوان کارگردان، نویسنده، گریمور و… فعالیت می کنید، این موارد را چطور یاد گرفتید؟ استاد یا اساتیدی داشتید؟

بله، کارگردانی را نزد آرش حیدری و نویسندگی را به صورت تجربی که سعی داشتم اکثر نمایشنامه ها را برحسب واقعیت اطرافم بنویسم. درمورد گریم که تخصص بنده در زمینه های گریم و پیرایش است، دراستان فارس و تهران آموزش دیده و درکارهایم به کار می برم.

لطفا از سوابق خود بگویید و آثاری که تاکنون اجرا کرده اید؟

در دوران مدرسه و در سال ۱۳۷۴ تئاتر سرخ پوست، سال۱۳۷۶خلبانان و سال ۱۳۷۷پهلوانان. اما تئاترهایی که در سطح شهر و با گروه های مختلفی از جمله کانون فرهنگی جوادالائمه و یا زیر نظر آرش حیدری و همچنین دوست خوبم مرحوم محمود مبشری که خود یکی از فعالان این عرصه بود، همکاری داشتم نیز در سال های ۱۳۸۰و ۱۳۸۳ با آن مرحوم و زیر نظر کانون جوادالائمه و آرش حیدری که عنوان کارها را به یاد ندارم، کار کردم. سال ۱۳۸۶ اجرای جومونگ در لطیفی، سال ۱۳۸۹ اجرای فاصله ها، سال ۱۳۹۰ اجرای اخراجی ها و کارهایی را که وظیفه کارگردانی آن بر عهده داشتم نیز شامل نمایش فاصله ها در سال ۱۳۸۹، اجرای اخراجی های در سال ۱۳۹۰ (البته این مورد به عنوان کمک کارگردان درکنار یوسف مرادی و آرش حیدری بوده ام)، نمایش گپ گُتْ در سال ۱۳۹۶ و نمایش لِتِرِک در سال ۱۳۹۷.

معمولا در اجراهای طنزتان از کمدی اجتماعی یا رویکردی انقادی و اعتراضی استفاده می کنید.

بله! غالب اجراها به صورت انتقادی و در قالب کمدی است. سعی می کنم مشکلات و انتقادهای مردم نسبت به مسئولین یا کمبودهای مردم را مطرح کنم و به نوعی تلاش کرده ام صدای مردم باشم. البته در این اجراهای طنز و انتقادی همواره سعی کرده ام از دایره انصاف هم خارج نشوم و بدون توهین به افراد یا نهادها گِله ها و نارضایتی ها را هم مطرح کنم لذا تاکنون نه تنها ناراحتی پیش نیامده بلکه مورد استقبال گرم مردم نیز قرار گرفته ایم.

از طرف مسئولان هم استقبال دیده اید؟(با خنده)

بله!(با خنده)

درچندسال اخیر با هنرمندانی فعالیت داشته اید که حال هریک برای خود گروهی جدا در لطیفی تدارک دیده اند.

بله، عضو چند گروه بودم و همچنان هستم.گروه تئاترآزاد چرخاب لطیفی به کارگردانی آقای یوسف مرادی و سعید اکبرپور. همچنین جا دارد یادی از گروه تئاتر میکائیل این شهر به دلیل فعال بودن در زمینه هنری کنم. بنده هم همین جا آمادگی همکاری خود را با تمام گروه های شهر لطیفی اعلام می کنم.

درحال حاضر زیر نظر کدام نهاد یا گروه فعالیت می کنید؟

پایگاه مقاومت شهیدیعقوب مرادی به فرماندهی جناب عباس ساجدی.

با این مجموعه چه کارهایی تاکنون اجرا کرده اید؟

دو تئاتر به نام های گپِ گُتْ و لِتِرِک که به روی صحنه رفت و بیش از ده سرود و مولودی که الحمدالله با موفقیت تمام نه تنها در شهر لطیفی بلکه در شهرهای اطراف و ایضا لارستان اجرا شده که مورد استقبال مناسب مردم قرارگرفته است.

در آینده برنامه ای متفاوت تر از قبل خواهید داشت؟

بله، کار جدیدی درحال تمرین کردن هستیم و ان شاالله به زودی به اجرا خواهد رسید که سعی کردیم متفاوت تر از قبل درخدمت همشهریان باشیم.

در اجرای این کارها با مشکل یا مانع تراشی اداری از قبیل مجوز و غیره هم مواجه شده اید؟

خیر! از طرف همه نهادهای شهر لطیفی مورد استقبال قرار گرفته ایم. ارگان هایی مثل شورا و شهرداری لطیفی، کلانتری، نیروی انتظامی ۱۳شهر با فرماندهی جناب محسنی نصب و… همگی همکاری بسیار خوبی کرده اند.

جای چه افرادی را در گروه خود و یا کارهای هنری خالی می کنید؟

همه دوستانی که تا به حال درعرصه هنری و کارهای فرهنگی حضور داشتند و اکنون به هر دلیلی نیستند، جایشان خالی است و برایشان آرزوی موفقیت دارم. تعداد بسیار زیاد است و از آنجایی که ممکن است اسمی از قلم بیفتد، قادر به نام بردن خیلی از هنرمندان شهر نیستم. فقط دست همه آنان را می بوسم و می گویم خدمت به خلق و شادکردن دل مردم لیاقت می خواهد. امیدوارم خداوند این توفیق و نعمت را از ما نگیرد.

با سپاس از وقتی که اختصاص دادید. در پایان اگر موردی مانده است بفرمایید.

اول از همه از خداوند منان سپاس گذارم که این توفیق را به من داده تا در شاد کردن دل مردم سهیم باشم. دوم از همشهریان عزیزم تشکر می کنم که با استقبال گرم خود باعث تشویق بنده وگروه فرهنگی پایگاه شهید مرادی بودند که همیشه برای انجام‌کارهای فرهنگی ذوق داشته باشیم. سوم تشکر می کنم از فرماندهی محترم  پایگاه، آقای عباس ساجدی که همیشه همراه و همگام گروه بوده اند. چهارم از اعضای گروه تئاتر تشکر می کنم که با علاقه و اشتیاق به تمرین آمده و باعث دلگرمی بنده بوده اند و در آخر از تمام دوستان و هنرمندان شهر تقاضا دارم که با کار فرهنگی و هنری باکیفیت باعث رضایت مردم و شادی آنها شویم.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خوش ذوق ترین و یکی از حرفه ای ترین کارگردانان و ایده پردازان شهر لطیفی…. ❤️❤️❤️
  موسی جان امیدوارم همیشه اته کاریات موفق بش و مدام با اجراهای جذابت امو خوشحال و سوپرایز موبکنش

 2. علیمیرزا زمانی گفت:

  0

  0

  درود بر اقای قاصدی و دوستان همراه امیدوارم در کارشان موفق باشند و تشکر از اقای جعفرزاده که این مصاحبه رو انجام دادند

  • آریا جعفرزاده گفت:

   0

   0

   خواهش میکنم آقای زمانی، بالاخره وظیفه و دینی برگردن ما است در این راه❤️?

 3. عاشق تئاتر. لطیفی. گفت:

  0

  0

  یکی از جذابترین کار ها جومونگ در لطیفی و یکی از پر مفهوم ترین و منتقد ترین کارهاشون بنظرم لترک هستش…
  امیدم ک موفق باشن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان