میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 آگوست 2020 ساعت 10:54 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 2 دیدگاه 273 بازدید

شاهد کاهش موج ابتلا به کرونا در لارستان هستیم/ مواظب ایام «محرم» باشیم

در نشست اعضای شورای شهر لار با مدیران درمان لارستان مطرح شد:

شاهد کاهش موج ابتلا به کرونا در لارستان هستیم/ مواظب ایام «محرم» باشیم

به دعوت شورای اسلامی شهر لار دکتر وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و دکتر بهزاد رضایی رئیس بیمارستان امام رضا(ع) در نشست شورا حضور یافتند.

سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای شهر لار با قدردانی از تلاش کلیه کارکنان و تلاشگران حوزه درمان و سلامت، درخصوص اختصاص جلسات اخیر شورا به موضوع بهداشت و درمان باتوجه به افزایش آمار کرونا؛ تشکر از حضور فوق تخصص ریه در بیمارستان و استفاده از داروهای به روز طبق پروتکل وزارت بهداشت و درمان و اختلاف هزینه های تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی با بیمارستان، موضوع شروع سال تحصیلی و نگرانی خانواده ها باتوجه به اعلام سرایت ویروس از افراد ناقل یا مبتلا مطالبی مطرح کرد.

در ادامه دکتر یگانه ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی که از شروع بیماری کرونا با مجموعه دانشکده علوم پزشکی و همچنین ارائه خدمات به شهروندان همراه بوده تقدیر و تشکر کرد.

وی دلیل افزایش آمار بیماران و مرگ و میر را برگزاری مراسم جشن و عزاداری در سطح شهرستان دانست و ابراز کرد باتوجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار هستیم که امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد.

معاون بهداشتی دانشکده همچنین توجه به پیش رو بودن عید غدیر خم و ماه محرم و صفر برگزاری جلسات و اتخاذ تصمیم مناسب قبل از رسیدن به این ایام به منظور مدیریت بهتر و استفاده از پتانسیل سرمایه گذاران و خیرین را در تولید ماسک صنعتی در شهرستان با توجه به موج بعدی این ویروس در شهریور و مهرماه را مهم دانست.

در ادامه دکتر رضایی رئیس بیمارستان لار نیز افزایش آمار شهر لار را همجواری با استان هرمزگان و ورود مسافران از فرودگاه لارستان که باتوجه به عدم رعایت پروتکل بهداشتی منجر به فوت آنان و مبتلا شدن نزدیکان آنان شده بود بیان کرد.

وی همچنین از ضد عفونی محیط بیمارستان و بخش های فعال در بیمارستان، پشتیبانی کادر درمان و استفاده از نیروهای ۸۹ روزه با مجوز بهداشت و درمان، تهیه پلاسما از بیماران بهبود یافته و نگهداری از آن برای درمان کرونا توضیحاتی ارائه داد.

دکتر رضایی با بیان اینکه در بیمارستان امام رضا(ع) کارکنان ICU دارای مدرک بین المللی مراقبت های ویژه هستند و از حیث تامین تجهیزات نیز موفق عمل کرده است، این مرکز درمانی را جزو برترین بیمارستان های کشور دانست.

وی همچنین از حمایتهای بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان در دیالیز بیماران کرونایی که دارای ریسک بالا می باشد در بخش کرونا خبر داد.

در ادامه اعضای شورای شهر لار نیز ضمن تشکر از زحمات کادر بهداشت و درمان و حوزه سلامت، لزوم فرهنگ سازی بیشتر را بهترین اقدام در کنترل این ویروس برشمردند. اعضای شورا همچنین با تاکید بر اینکه موضوع ماه محرم را باید جدی گرفت با توجه به تفاوت برگزاری مراسم در لار درخواست اتخاذ تصمیمات جدی و مدیریت مطلوب را خوستار شدند.

موضوع عدم مراجعه خانواده هایی که به خاطر هزینه های درمان و ترس از هزینه بالای بیماری کرونا در حال «خود درمانی» هستند نیز بخش دیگری از صحبتهای اعضای شورا بود که مقرر شد این اقشار به بیمارستان معرفی گردند تا از آنها حمایت شود.

سپس عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان نیز ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و تلاش های مسئولین در حوزه درمان و بهداشت از دغدغه بالای این عزیزان باتوجه به قرار گرفتن در کانون بحران این بیماری و تلاش این عزیزان گفت.

مقیمی با بیان اینکه سخت‌کوشی کار درمان و بزرگی آنان در این دوران سخت به وضوح دیده شد تاکید کرد این اقدامات ارزشمند باید به جامعه انتقال پیدا کند. وی همچنین از لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در تلاش برای کاهش آمار؛ لزوم توجه ائمه جمعه و جامعه روحانیت برای تبیین عزداداری ماه محرم و برنامه ریزی برای آن را ضروری دانست.


2 نظر

 1. مدینه صابری گفت:

  1

  0

  جناب آقای مقیمی ریاست محترم شورای اسلامی شهرستان لارستان مثل همیشه با جملات کوتاه و نقیض و پر محتوای خود، در یک کلام ، جان کلام را بیان نموده اند و این نشان از توان بالای ایشان در انتقال مفاهیم به جامعه هدف دارد.ایشان در چند جمله کوتاه همه موارد مشمول جامعه درگیر کرونا را تفهیم کرده اند و همین موضوع جای بسی خوشحالی دارد که این انسان فهیم دارای قوه خلاقه تعاملی است.تشکر

 2. مریم گفت:

  0

  0

  😀😂…

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان