میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 می 2014 ساعت 12:28 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 5 دیدگاه 1,989 بازدید

شاهکار خداوند

شاهکار خداوند

درباره بعثت پيامبر مكرم اسلام (ص)

behzad-(1)بهزاد قناعت پيشه: داغ محبت بر دلها نشسته/ رشته جانمان به عشق پيوسته/ واميدمان به شفاعت تو بسته
«يا رسول‌ ا… بعثت مبارك»
ظلمتي كه جهان را در سياهچال جهالت سقوط داده بود، حراميان شب را فرصت غارت بخشيده بود. سياهي آن چنان چتر خود را بر مغزها كشيده بود كه زنده به گوركردن دختران معصوم را نشانه وحدانيت مي‌ديد و هر فرياد حق طلبي را درمغاك سفاهت خود خفه مي‌كرد. جهان در چرخش وحركت خود به دنبال خورشيدي بود تا در آغوش گرمش به شب سرد تاريكي‌ها پايان دهد و با نورش طريق جاودانگي و رستگاري را پيدا كند و اينگونه بود كه خدا شاهکاری ابدی آفرید و محمد(ص) را برانگيخت.
خدا محمد(ص) را برنینگيخت كه برانگيخته بود حجاب از سيرت روحاني او برگرفت و صورت جسماني به او بخشيد تا انسان‌ها ظرفيت پذيرش پيامبري او را پيدا كنند. چراكه آغاز آفرينش بشري با نام محمد (ص)  واهل بيت او است. لولاك لما خلقت الافلاك: اي پيامبر اگر تو نبودي زمين و آسمان را خلق نمي‌كردم.
و اينچنين بود كه حجاز افتخار حيات محمدي را در خود ديد. و حراء اولين شاهدی كه در دل ظلمت، چشم خود را به  سوي خورشيد حقيقت گشود و نداي خداپرستي را فرياد كرد: اقراء باسم ربك الذي خلق.
دريچه اي كه خدا در ۲۷ رجب از مكه به سوي آسمان گشود انوار قدسي كلمات الهي را به ميهماني زمين آورد و براي نخستين بار اين كلام الهي در حراء ترجمه شد و تا حد فهم بشري نزول كرد تا حجت بر آدم و عالم تمام شود و پرونده روز جزا بي شاهد نماند.
نزول قرآن كريم كه متمم كتب آسماني است با صعود محمد مصطفي(ص) به هم گره خورده است. محمد صعود كرد تا بر بام انديشه بشري واسطه بين خاك و افلاك باشد و گذرگاه شفاعت انسان هايي كه توان پرواز ندارند و قرآن كتابي كه كاملترين راه پرواز در ملكوت را به انسان نشان مي‌دهد واهل بيت الگويي كه اين طريق را پيمودند و درسلك مجردان راه حقيقت درآمدند و از اشراقات رباني سيراب شدند.
و از آن روز سال‌ها مي‌گذرد و تنها نشانه بر اين مدعا همين كتاب سترگي است كه به امانت در دستان من و توست. و موعود تنها میراث دارش كه نجات بخش انسان‌ها در عصر ظلمت آخرالزماني است.
قنديل محبت به محمد(ص) كه از دلهاي مومنين آويخته است ريشه در حسن خلق محمدي دارد. امروز آن چه جهان را در سراشيب سقوط قرار داده است نبود معنويت و اخلاق  حسنه در بين انسان‌هاست. امروز جهان در انتظار محمدي امين چشم به راه است تا به  ستم‌ها و ظلم‌هايي كه در طول تاريخ  متحمل شده است پايان دهد.
خيزش‌هاي معنوي دهه های اخير كه آغازش با انقلاب اسلامي ايران است جهان را اميدي مجدد بخشيده است تا شايد يكبار ديگر بوسه بر قدوم محمدي زند و زنجير اسارت مكتب‌هاي بشري را بشكند و لياقت ديدار ملكوت را پيدا كند. فريادي كه امروز از گوشه و كنار دنيا پژواك مي‌شود نويد بخش صبح آزادي است. امروز اگر فرياد حق طلبي جوانان فلسطين، رژیم صهیونیستی را به لرزه درمي‌آورد، اگر صداي مظلوميت لبنان شهيد از گلوي حزب‌ا… به گوش مي‌رسد، اگر سياهان آمريكا جرأت حضور ميليوني در برابر خانه شيطان پيدا مي‌كنند، اگر امت مسلمان عرب آغوش خود را به سوي اسلام واقعی مي‌گشايد همه و همه ريشه در انقلاب خميني دارد.
همان خميني كه درس شهامت و شجاعت را از جدش محمد به ارث برد و انعكاس سيماي محمدي در عصر كنوني بود. همان خميني كه عظمت قرآن را به جهانيان يادآور شد و چونان كوهي پولادين در برابر قدرتمندان روزگار ايستاد و يگانه اسطوره جهان اسلام پس از قيام محمدي شد. درود خدا بر او که شاه راه حقيقت را به انسان‌ها نشان داد و اسلام مظلوم را از مهجوريت نجات بخشيد. بعثت خميني در ۲۲ بهمن انقلاب اسلامي انعكاس بعثت محمدي در ۲۷ رجب است. خميني برانگيخته عشق محمدي است. اسطوره‌اي است كه از عمق فرهنگ نبوي برخاسته است و آيينه‌اي است كه مي‌توان تصوير جهان در عصر بعثت را از مقايسه دوران زندگاني او با زندگاني پيامبر، به خوبي ديد.
آري محمد(ص)  كه به پيامبري برانگيخته شد معماي روز ازل حل شد: برتري خاك بر آتش. و امروز اين گنجينه بي پايان در اختيار ماست. اما دريغ كه ما مسلمانان با وجود چنين سرمايه اي همواره در طول تاريخ دستهايمان به سوي بيگانگان دراز بوده است. هر چند انقلاب اسلامي ايران و درخشش تفكر امام خميني دربين مسلمانان تا حد زيادي زنجير وابستگي‌ها را گسست اما همچنان سران ممالك اسلامي دور از چشم مردمشان رو به انديشه منحط غربي به سجده مي روند و دور نيست زماني كه جوانان كشورهاي اسلامي آنان را در سجده بر بت‌هاي پوشالین غافلگير كنند.
سرانجام تاريخ از آن محرومين و مستضعفين است و اين يك وعده الهي است و تحقق اين وعده را در تاريخ انقلاب اسلامي به خوبي ديديم. ديديم كه پس از ۱۴ قرن چگونه شعاع قدرت نبوي از تارك پير جماران چون خورشيدي درخشيد و تمام قدرت‌ها را به تعظیم كشانيد. يك دهه گذشت و همسان با غروب جسماني خميني خورشيد روحاني خامنه‌اي طلوع كرد تا دين خدا بي‌ولي نماند .
خط سير ولايت كه آغازش در غدير است به مهدي موعود(عج) ختم می شود. امروز وظيفه ما نورگيري از اين خورشيد و نورافشاني است.
خامنه‌اي عزيز براي ما نشانه است تا راه را گم نكنيم و در دامان فتنه های سياسي نيفتيم. پرچم ولايت فقيه كه با دستان امام خميني بر قله رفيع ايران زمين برافراشته شد امروز نگاهباني من و تو را مي‌طلبد. باشد تا پاسداري امين براي آن باشيم. ان‌شاءالله.
۶ خردادماه ۹۳-زنجان


5 نظر

 1. محمد حسین گفت:

  0

  0

  احسنت
  بسیار زیبا بود آقای قناعت پیشه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  لبیک یا خامنه ای

 3. م.ح گفت:

  0

  0

  مطالبتون واقعا زیباست
  مخصوصا همین مطلب فوق
  آقای قناعت پیشه عزیز، من هم تاسف میخورم از این آزادی بیانی که فقط ادعایش در سایت آفتاب و همفکرانشان است…
  حتما شما هم متوجه شدید قضیه رو !!!!

  • بهزاد قناعت پیشه گفت:

   0

   0

   سلام
   متوجه منظور شما نشدم .اگر واضحتر عرض کنید ممنون میشم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان