میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۱۵ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 362 بازدید

شبی با «چهل خورشید»/ تجلیل از جوانان نخبه روستایی در آغاز پنجمین دهه از انقلاب+ گزارش تصویری

شبی با «چهل خورشید»/ تجلیل از جوانان نخبه روستایی در آغاز پنجمین دهه از انقلاب+ گزارش تصویری

«چهل خورشید» را بیش از همه، جوانان روستاهای بخش مرکزی لارستان به خاطر خواهند سپرد. مراسمی در مرکز شهر لار اما برای جوانان روستاهای پیرامون. نکته ای که فرماندار نیز در سخنان خود به آن توجه کرد و ضمن اشاره به روستایی بودن خود، اصل انقلاب اسلامی را هم معطوف به همین روستاها دانست و تلاشی که در این چهل سال برای محرومیت زدایی از آنها شده است.

این مراسم شامگاه دوشنبه ۲۲ بهمن ماه و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت بخشداری مرکزی لارستان با هدف تقدیر از جوانان نخبه و نویسنده روستاهای این بخش برگزار شد.

بخشدار مرکزی لارستان: امید که این باران آغاز برکت و رحمت باشد

هرچند ردیف اول این مراسم را همچون همیشه مسئولان ارشد شهرستان تشکیل دادند اما برخلاف غالب برنامه های مشابه، تنها دو سخنران یعنی فرماندار و بخشدار آن هم با سخنانی کوتاه این ویژه برنامه را آغاز کردند.

بخشدار مرکزی لارستان ضمن تشکر از حضور میهمانان مراسم از تمام نقاط لارستان در روزی بارانی گفت: امید آنکه این باران رحمت، آغاز برکت و رحمت، ارزانی و فراوانی برای این وطن خصوصا زادگاه مان باشد.

علی پیروز سپس از همکاران خود و دیگر مسئولان شهرستان با این عبارت ها تشکر کرد:

خسته نباشیدی هم بگویم به محضر همه همکارانم که حدود دو ماه در تدارک برنامه های دهه فجر و این همایش بودند و سپاسگزار جناب فرماندار و کلیه روسای ادارات و نهادها و دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای بخش مرکزی لارستان بزرگ که در طول تصدی حقیر هر هفته ده به ده، شهر به شهر، دیار به دیار و نقطه به نقطه در جهت خدمت بی منت به محرومین، بخشداری مرکزی را یاری نمودند و شور و حالی در منطقه آفریده اند و خورشیدهای امید و پرچم های خدمت برافراشته اند.

وی در پایان بار دیگر از حضور فرماندار ویژه لارستان و معاونان او، دکتر سیدعلی اصغر موسوی لاری فرزند مرحوم آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری، معاون حوزه علمیه لارستان، رئیس شورای شهرستان و اعضای دفتر نماینده مردم در مجلس و بقیه حاضرین قدردانی کرد.

توجه به «زبان لارستانی» در سرود و شعر هنرمندان

در ادامه مراسم محمد زارع که اجرای مراسم را برعهده داشت از خلیل روئینا شاعر شناخته شده لارستان و فارس دعوت کرد تا شعرخوانی کند. روئینا هم با صدای گرفته خود دو شعر یکی برای معمار انقلاب و دیگری از زبان شهید و سراسر گله و شکایت از وضع موجود قرائت کرد تا بطور مرتب زمزمه «احسنت، احسنت» را از مخاطبان خود بگیرد!

پس از روئینا نوبت به عبدالرضا مفتوحی دیگر شاعر لارستان رسید تا شعری با زبان لارستانی درباره بارانِِ رحمت بخواند و حال و هوای بارانی مراسم را تکمیل کند.

دو اجرا از گروه بزرگ سرود مصباح الهدی و اتفاقا با زبان لارستانی و با شعر حبیب مفتوحی از بخش های دیدنی و شنیدنی دیگر این ویژه برنامه بود.

فرماندار ویژه لارستان: مدیریت های کلان کشور در دست نخبگان روستایی خواهد بود

فرماندار ويژه لارستان در ادامه مراسم به دعوت مجری پشت تریبون رفت و ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی صبح به حضور جوانان روستایی در این مراسم اشاره کرد و گفت: خدا را شکر امروز جوانان و نخبگان زیادی بخصوص جوانان روستایی در عرصه های مختلف می درخشند و این جوانان برومند در آینده نیز نقش بسزایی در مدیریت جامعه و در وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خواهند داشت.

وی سپس گفت: امروز شاهد حضور نخبگان و جوانان برومند روستایی در عرصه های مدیریتی کلان کشور هستیم که عمر خود را در روستاها گذرانده‌اند و در آینده هم همین طور خواهد بود و مدیریت های کلان کشوری در دست نخبگانی از مناطق روستایی است.

حسنی در پایان سخنان خود از ضرورت تبیین اهداف و آرمان های انقلاب گفت و تاکید کرد: گرچه هنر سخنوری یکی از محورهای آگاهی بخشی در جامعه است و در پیروزی انقلاب هم نقش بسزایی داشت، اما امروزه به تنهایی جوابگو نبوده و کافی نیست، بلکه باید برای انتقال ارزشهای اسلامی، انسانی و آرمان های انقلاب از قالب های هنری متنوع استفاده نمود. شعر، عکس، سرود، نمایش، فیلم و همه و همه قالب هایی هستند که می توانند این ارزشها و مفاهیم را به نسل های بعد منتقل و در جامعه نهادینه کنند.

تقدیر از جوانان نخبه و نویسنده

پس از سخنان فرماندار نوبت به بخش اول تقدیرها رسید که به گفته مجری مراسم شامل جوانان خادم به مردم، ایثارگر، متدین و باایمان و بینش و به انتخاب دهیاران و شهرداران انجام شده بود.

بخش پایانی تقدیرها نیز شامل برگزیدگان مسابقه کتاب اصول شهروندی و ۱۸ نویسنده بخش مرکزی لارستان بود که شهر خور بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده بود.

در این مراسم همچنین از کتاب شعر جعفر ملت خواه، جوان اهل درز و سایبان با نام «رویای سفر صبح» رونمایی و شاعر مجموعه یکی از اشعار خود را قرائت کرد.

پایان این مراسم اما همراه با سه آغاز بود: آغاز پنجمین دهه از انقلاب اسلامی، آغاز مجدد بارندگی در لارستان و آغاز امیدی که جوانان نخبه این مراسم همراه با تندیسی به خانه بردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان