میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 جولای 2014 ساعت 4:17 ق.ظ سرویس:آفتاب, برگزیده ها 2 دیدگاه 1,343 بازدید

شب حضور تمام قوالب شعري

گزارش اين هفته انجمن شعر آفتاب

شب حضور تمام قوالب شعري

aftabعبدالرضا مفتوحي: جلسه ساعت ۱۰/۵ شب ۱۷ تيرماه با خواندن غزلي از كاظم بهمني توسط خانم ناموران رسميت پيدا كرد سپس اسد گرامي بعد از دو سه هفته غيبت اين بار با خواندن شعري از سامان اصفهاني و توضيحاتي زيبا و خلاصه و ۱۲دقيقه اي حاضران را به وجد آورد.

منصور پدرام نفر بعدي بود كه با خواندن غزلي استخوان دار و با لحن هميشگي خود مورد تشويق حاضران و تعريف حسين طاهري قرار گرفت. اما اين هفته افسردير كه هنوز با موضوع فروغ مشكل داشت و به گفته ي خودش تفهيم نشده بود نوشته اش را تايپ شده در اختيار دوستان گذاشت تا شايد مفتوحي از رو برود. امري كه به عقيده ي حميد منشي كه البته در اين جلسه غايب بود، غير ممكن است!

در ادامه خداوند دوست، شعر انتظارش را با مشكلات وزني زيادي قرائت كرد كه خليل روئينا خواست شعرش را غير مستقيم بيان كند. سينا رياحي برخلاف هفته ي قبل يك شعر نو خواند كه حسين طاهري گفت: در سرودن شعر نو موفق تر هستيد. سپس صادق اخضري كه اين روزها تب رباعي دارد دو رباعي از فريبا زماني و بيژن ارژن انتخاب كرده بود و سه رباعي زيبا نيز از خودش خواند. طاهري روي يك رباعي ناتمام خود كار مي كرد كه خليل روئينا يك رباعي از طاهري را خواند.

در ادامه خوشه چرخ يك كار سپيد خواند كه در آن چند كلمه و واژه ي لاري نيز گنجانده شده بود تا در گرماي تابستان يادي از بهار زودگذر لارستان كرده باشد. هر چند فرزاد قناعت پور از او خواست كه از  تصويرهاي بكر تري استفاده كند كه كمتر گفته شده باشد چراكه توقع انجمن از او بسيار بالا تر رفته است.

دو سه هفته اي مي شود كه جعفر روئينا به سرودن ترانه روي آورده و عاشقانه هايش را به رخ جوان ترها مي كشد تا كمي اميدوارتر زندگي كنند و بنويسند. سپس خانمها نوبهار فرد و اكبري هر كدام كاري كوتاه خواندند تا پس از مدتها انجمن گوش خود را به غزل تازه اي از خليل روئينا دبير انجمن بسپارد و حال و هوايي تازه كند.

گرامي پس از آن نظر دكتر طاهري را درمورد اينكه آيا هر كلمه يا واژه اي مي تواند در غزل بيايد پرسيد و خلاصه جواب طاهري اين بود كه بعضي از غزل ها هستند كه مي توانند بعضي كلمات را در خود بپذيرند و مهم اين است كه آن واژه يا كلمه خوب سر جايش بنشيند. او سپس رباعي اش را كه تكميل كرده بود قرائت كرد. در ادامه جلسه اكبر زائري سه رباعي خواند و سپس خانم محسن پور شعري به قول خودش سوپر ماركتي خواند. هرچند شعرش را دست كم گرفته بود ولي گرامي و طاهري نوشته اش و نگاهش را تاييد و تشويق كردند.

پس از آن منيره جهان بين شعري از شاملو خواند و اعتراف كرد كه در حضور آقاي گرامي اعتماد به نفس زيادي مي خواهد از شاملو خواندن. در پايان جلسه نيز عبدالرضا مفتوحي پس از مدتها وقفه شعر جديد غلومش را با عنوان كاشت موي غلوم خواند كه مورد تشويق حاضران قرار گرفت. انجمن ۲۵ نفره اين هفته در حالي ساعت ۱۲:۲۰ به پايان رسيد كه اغلب اعضا مي خواستند به بازي تاريخي فوتبال برزيل-آلمان برسند.

عكس: آرشيو آفتاب


2 نظر

 1. میم گفت:

  0

  0

  خلاصه و پربار .. ممنون آقای مفنوحی .

 2. 0

  0

  گزارش انجمن آفتاب از گزارش فوتبال جام جهانی فردوسی پور هم شیرین تر بود جناب آقای مفتوحی عزیز مستدام باشید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان