میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 مارس 2020 ساعت 9:39 ب.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 305 بازدید

شرایط مراقبت در منزل بيماران مبتلا به كرونا

شرایط مراقبت در منزل بيماران مبتلا به كرونا

دکتر اقبال سخاوتی*: هر چند در ارتباط با اکثر بیماران مبتلا به کرونا موضوع قرنطینه خانگی به دلیل داشتن شرایط ترخیص از بیمارستان مطرح می گردد، اما نادیده گرفتن برخی نکات از سوی مسئولین بهداشتی و درمانی مراقب سلامت و نیز از سوی خانواده بیماران می تواند موجب بالارفتن آمار میزان حمله ثانویه ([۱]SAR) گردد که عدم توجه به آن عاملی جهت افزایش آمار مبتلایان و نیز طولانی شدن این اپیدمی می باشد.

باید توجه داشت که می بایست قبل از اقدام به قرنطینه و توصیه آن به بیماران، ارزیابی دقیقی از شرایط آنها و همچنین امکان قرنطینه کردن آنها در مکان قرنطینه مد نظر قرار گیرد که مشخص شود که آيا محيط مسكوني در نظر گرفته شده براي مراقبت بیمار مناسب مي باشد يا خير…؟

در ذیل به برخی از این موارد اشاره می نماییم:

ارزيابي مناسب بودن محيط مسكوني به منظور مراقبت در منزل

  1. باید بررسی کرد که آيا بيمار وضعیت مناسبی براي دريافت مراقبت در منزل دارد يا خير؟
  2. باید مشخص شود که آيا مراقب مناسب و حائز شرایطی در منزل وجود دارد یا خیر؟
  3. آيا اتاق مجزا براي بيمار در طول سپری کردن دوره قرنطینه وجود دارد كه دوره درمان را بدون داشتن مواجهه با ديگران سپري كند؟
  4. آيا دسترسي به مواد غذایی و ديگر امکانات و تسهیلات برای خانواده به سهولت وجود دارد؟
  5. آيا بيمار و ديگر اعضاي خانواده ایشان دسترسي مناسب به وسایل حفاظت شخصي مانند ماسك و دستكش دارند؟
  6. آیا اعضای خانواده شرایط انجام مراقبت هاي توصيه شده مربوط به منزل يا شرایط ايزوله را دارند؟ به عنوان مثال آگاهي از اصول بهداشتی ارتباط افراد در منزل، بهداشت محیط ،اصول بهداشت فردی و …
  7. آیا در محل قرنطینه بیمار هر کدام از گروه های پرخطر نظیر افراد مسن، افراد دارای سابقه بيماري های مزمن مانند بيماري قلبي، تنفسي و ديابت زندگی می کنند و در معرض خطرات ناشي از عفونت هاي بيماري كرونا قرار دارند؟

 

انتظار می رود موارد بالا در برنامه های مرتبط با قرنطینه از سوی مسئولین و نیز بیماران به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و در صورت ناقص بودن شرایط به سرعت به دنبال مرتفع ساختن آن قبل از شروع قرنطینه بوده و تا آمادگی کامل شرایط محیط و افراد، دستور ترخیص داده نشود.

*MPH سیاستگذاری سلامت رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشکده علوم پزشکی لارستان

[۱] Secondary Attack Rate


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان