میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 جولای 2014 ساعت 1:13 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 7 دیدگاه 2,165 بازدید

شكوائيه هنرمندان بيرم/ با بي تدبيري مسئولان، سرانجام خانه فرهنگ بيرم چه مي شود؟!

شكوائيه هنرمندان بيرم/ با بي تدبيري مسئولان، سرانجام خانه فرهنگ بيرم چه مي شود؟!

تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-4-1024x768بيرم كبير: در پی استعفای مسئول خانه فرهنگ بیرم، برخی افراد از جمله بخشدار بیرم و بعضی از اعضای شورای شهر فرصت را مغتنم شمردند که با تعطیلی مکان فعلی خانه فرهنگ و انتقال دارائی ها و اموال آن که با تلاش شبانه روزی اعضاء و بصورت خودگردان در مدت ۶ سال فراهم شده بود را به بخشداری و موجبات تحت سلطه قرار دادن تنها پایگاه و پناهگاه دلسوزان و برخی تشکل های فرهنگی را در منطقه فراهم کند و با چینش جدید و حذف نیروهای فعال و باتجربه در این عرصه، این نهاد را که گه گاه اقدامات آن با سلیقه بخشدار و رئیس شورای شهر همخوانی نداشت به نهادی خنثی با روحیه ای مجیزگو تبدیل کند و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) سال فرهنگ نامیده شده و از جوانان خواسته شده که با روحیه ای انقلابی و جهادی و جنب و جوش، نشاط و تحرک را در جامعه موجب شوند و در حالیکه ریاست محترم جمهوری بارها بر نیاز کشور به پویایی جوانان در قالب امور فرهنگی و تقویت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و در نهایت تزریق روحیه ی امید به جامعه و تثبیت روحیه ی نقادی، و روا داری و نقد پذیر بودن و صداقت را از سوی مسئولین مورد تأکید قرار داده اند، چگونه است که بخشدار بیرم که عالی ترین نماینده دولت در سطح بخش می باشد به بهانه های واهی با زاویه ای ۱۸۰ درجه نسبت به تأکیدات رئیس دولت سعی در بستن خانه فرهنگ و انبار کردن دارائی های آن می کند مبادا که یک دانشجو از ایشان انتقادی کند، علاوه بر این، انتخاب مسئول جدید خانه فرهنگ در بیرم بطور فزاینده ای بر ابهامات می افزاید؛ اولا این تغییر و تحول کاملا در سکوت خبری و بدون اطلاع اعضای با سابقه ی خانه فرهنگ و پیشنهاد انان و دیگر فرهنگ دوستان بومی انجام شد؛ ثانیا مطابق گزارش های موجود انتخاب سرکار خانم زیبا فرجام یکی از کارشناسان اداره آموزش و پرورش که از قضا و بصورت اتفاقی مسئول مستقیم ایشان در اداره آموزش و پرورش رئیس شورای شهر بیرم است ضمن احترام به سرکار خانم فرجام سوالاتی را به ذهن متبادر می کند:

۱)  خانم فرجام که نیروئی غیر بومی است چه میزان جو فرهنگی منطقه را می شناسد؟ آیا ایشان هنجارها، معیارهای بومی و فعالان فرهنگی منطقه را می شناسد یا نه؟

۲)  آیا ایشان مأمور بخدمت در خانه فرهنگ خواهد شد؟

۳)  ایشان کارمند تمام وقت اداره آموزش و پرورش می باشد و مطابق قانون اداری کشور باید از ساعت ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ در محل کار خود حاضر باشد، آیا می تواند همزمان در دو محل کار کند یا اینکه اولویت بندی خواهد کرد و بعدازظهر ها امور خانه فرهنگ را انجام خواهد داد؟ (با عنایت به اینکه طبق خواست بخشدار خانه فرهنگ در بخشداری مستقر خواهد بود و ساعات کار بخشداری نیز همانند آموزش و پرورش می باشد) یا اینکه ایشان نیمی از وقت خود را مرخصی خواهد گرفتو یا شاید آنقدر در اداره اموزش و پرورش بیکار می باشد که وقت کافی برای پرداختن به امور گسترده ی خانه فرهنگ را نیز دارد.

از آنجائیکه خانم فرجام را فردی متشرع و مقید می دانیم این احتمال را رد می کنیم که بخواهند از امکانات آموزش و پرورش برق، تلفن و مکان جلسه و مهمتر از همه زمان و وقتی را که باید در اختیار سازمان باشد برای غیر از آن مصروف کند.

۴) آیا بیرم با داشتن آمار بالای تحصیل کردگان و هنرمندان در زمینه های مختلف که بعضی از آنان در تماس دائمی با خانه فرهنگ بوده اند و روند اداری و مدیریت فرهنگی آن را بخوبی می شناسند حتی یک نیروی کارآمد برای مسئولیت مذکور ندارد که باید برای هر پستی در این شهر به نیروهای غیر بومی متوسل شویم یا اینکه بخشدار بیرم و شورای شهر به جوانان و هنرمندان این خطه به دیده ی تحقیر می نگرند؟!

با توجه به انچه ذکر شد ما جمعی از دغدغه مندان بیـــرم دارالاولیاء لارستان خواهانیم که:

– امام جمعه محترم که همیشه برای ارتقاء زادبوم خود تلاش کرده اند، تقاضای کمک به فعالان فرهنگی و اجتماعی منطقه را که همیشه می کوشند فارغ از دغدغه های قومی، محله ای و سیاسی به ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و کاهش آسیب های اجتماعی بپردازند پاسخ درخور داده و سبب خیر و برکت برای منطقه باشند.

– از فرمانداری ویژه لارستان خواهانیم که نسبت به مسائل مذکور بجد پیگیری نمایند.

– در دولت تدبیر و امید، بخشدار محترم و شورای شهر بیرم به این بی تدبیری و امید کشی جوانان پایان داده و این نظریه غیر کارشناسی و کاملا سیاسی را هرچه زودتر ملغی اعلام و با انتصاب فردی جایگزین از بدنه خانه فرهنگ که آگاه ترین افراد به امور، آئین نامه ها و بخشنامه های مربوطه با ۶ سال سابقه کار در خانه فرهنگ است، درصدد جبران باشند.

– بخشدار بجای تعطیل کردن خانه فرهنگ و انتقال اموال ان به بخشداری به بهانه ی واهی ملک شخصی بودن مکان کنونی در اسرع وقت نسبت به عودت امکانات مصادره شده ی خانه فرهنگ اقدام و بودجه مصوب شده جهت تکمیل ساختمان خانه فرهنگ را فراهم نماید.

تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-1-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-2-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-3-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-4-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-5-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-6-1024x768 تعطیلی-خانه-فرهنگ-بیرم-7-1024x768


7 نظر

 1. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  0

  0

  متاسفم برای […] که دست به دست هم داده اند تا ریشه بیرم رو بخشکانند

 2. ستاره گفت:

  0

  0

  با سلام و خسته نباشید خدمت دست اندرکاران سایت آفتاب لارستان

  چه کار بچه گانه ای، کوته فکری و تنگ نظری هم حدی داره!!! آقای بخشدار- ریاست شورای شهر، فرهنگ مردم بیرم رو جابه جا کردین؛ تفکر جوونها رو که نمی تونی جابه جا کنین!!!!!!!!!!!!

  [خدا گر زحکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری]

 3. خدا با ماست گفت:

  0

  0

  با سلام
  تا حالا چنین […] را با چشمهای خودم از نزدیک ندیده بودم…جای تأسف دارد.
  خدشه دار کردن فرهنگ یک منطقه؛ حرفهــــــــــــــا برای گفتن دارد و هـــــــــــــــــــزاران سؤال بــــــــــــــــــی جواب؟؟…

 4. لاری گفت:

  0

  0

  واقعا متاسفم برای کسانی که ادعای پرافراشتن علم فرهنگ رو بر سینه می زنند ولی با تبر تحجر و […] پایه های آن را می شکنند به امید پیروزی تدبر بر تحجر

 5. از جنس مردم گفت:

  0

  0

  با سلام و خسته نباشید
  متأسفانه تنگ نظریها و غرض ورزیها ی برخی مسئولین؛ مانع پیشرفت منطقه می شود و خواهد شد! و همچنان بیرم زیر پای منفعت طلبی و افکار دیکتاتوری چنین افرادی له و نابود می شود؛ تا به کی؟… خدا داند.

 6. یک شهروند گفت:

  0

  0

  مسئولین چه جوابی برای این حرکت غیر منطقی دارند؟ اگر منطقی است؛ شفاف سازی کنید تا همه بدانند جریان از چه قرار است. در غیر اینصورت شما مقصریــــــــــــــــــــــــــــــد…

 7. 0

  0

  باسلام
  مدتی هست که لطف مسعولین عزیز نسبت به پیشزفت های منطقه کور شده منظورم هم شهر خودم بیرم وبقیه همجوار هاست که دیگر نمیخواهند بیداربشن صبر و طاقت مردم را در بدترین شرایط روحی قرار دادن
  همیشه میگویم انشالله درست میشودباز هم مجبوریم همین رابیان کنیم وسکوت کنیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان