میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۱ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 259 بازدید

شهرداران، دهیاران و روسای شوراهای «بخش مرکزی» به دیدار فرماندار رفتند/ برنامه های بخشدارِ جدید اعلام شد

شهرداران، دهیاران و روسای شوراهای «بخش مرکزی» به دیدار فرماندار رفتند/ برنامه های بخشدار جدید اعلام شد

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جمع دهیاران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بخش مرکزی لارستان گفت: انتظار است بخشدار مرکزی با تعامل و اتحاد با دهیاران و شوراهای اسلامی تحرک و پویایی جدّی را در بدنه اجرایی بخش ایجاد کند، که یقیناً این تحرک و پویایی قسمت عمده آن به دهیاران و شوراها برمی گردد و در کل این هماهنگی و تعامل به نحوة مدیریت و تدبیری است که بخشدار مرکزی در کارها و برنامه هایش به خرج می دهد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف بخشدار این است که بین مسئولین اداری و نمایندگان مردم در دهیاری ها و شوراها تعادلی ایجاد کند و با هم افزایی و هماهنگی و با تدبیر، از توان خود استفاده کند و خروجی اش خدمت بهتر به مردم و روان سازی و بسترسازی بیشتر باشد که امیدواریم این روان سازی سرعت بگیرد و تعارضات به حداقل  و یا حتی به صفر برسد، از آن طرف شوراها و دهیاران نیز با بخشدار تعامل و همکاری جدّی داشته باشند تا بخشدار هم  انگیزه دو چندان پیدا کند و وقت خود را بیشتر برای خدمت رسانی صرف کند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه امروز دشمن وحدت بین مردم و مسئولین را هدف قرار داده است، تصریح کرد: در این خصوص لازم است همة گروه ها، مسئولین، دهیاران، شوراها و مردم با هر گونه سلایق، در کنار هم قرار بگیرند و جلوی ترفندهای دشمنان این نظام و انقلاب را با وحدت و اتحاد بیش از پیش بگیرند.

معاون استاندار فارس خاطر نشان ساخت: بسیاری از مشکلات روستاها را در درون شهرستان می توانیم به کمک دهیاران، شوراها و بخصوص خیرین عزیز حل نماییم و از ظرفیت و پتانسیل های مهم شهرستان استفاده کنیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم و اولین گام این است که این هماهنگی بین بخشداری و مسئولین بخش و شوراها و دهیاری ها ایجاد بشود و نبایست وقت خود را صرف اختلافات و تعارضات کرد.

وی خطاب به مدیران و شهرداران شهرهای منطقه لارستان تاکید کرد: مدیران و شهرداران نظارت بیشتری بر مجموعة کارکنان خود داشته باشند، چرا که اگر نظارت ها بیشتر بشود، کارها روان تر صورت می پذیرد، ارباب رجوع در اداره معطل نمی ماند، حق مردم ضایع نخواهد شد، بیت المال حیف و میل نمی گردد و یک حاشیه امنی برای متخلفان ایجاد نخواهد شد، تا انشاالله یک سیستم اداری پاک و شفافی در مجموعة شهرداری ها و کلیه ادارات بهتر از گذشته رقم بزنیم و از ناهنجاریها بپرهیزیم.

وی در پایان سخنانش افزود: بایستی کارها و برنامه های مسئولین، دهیاران و شوراها معطوف به عملکرد مطلوب باشد و پیگیری های میدانی انجام بشود و صحبت ها و حرف ها منطبق بر عمل باشد و خدای نکرده مردم احساس نکنند که مسئولین فقط حرف می زنند و عمل نمی کنند. چون مردم دیگر از حرف و شعار خسته شده اند و عملکرد و کارآمدی مسئولین را می خواهند و با کارآمدی خود، مردم را به نظام و انقلاب امیدوارترکنیم.

پیش از این نیز علی پیروز بخشدار مرکزی لارستان هم در سخنانی افزود: بخش مرکزی لارستان یکی از وسیع ترین و پرجمعیت ترین بخش های شش گانه لارستان با مساحتی قریب ۸۶۷۶ کیلومتر مربع  و دارای ۴۷ روستا که از این تعداد  ۲۶ روستا دارای شورای اسلامی و ۲۵ روستا دارای دهیاری است و جمعیت کل بخش ۱۰۶،۵۱۱  نفر می باشد که تقریبا ۵۰درصد جمعیت لارستان دراین بخش می باشند و در کل بخش مرکزی ۱۰۶ نفر عضو شورای اسلامی شهر و روستا دارد.

وی تصریح کرد: دربخش مرکزی لارستان از مجموع ۲۷روستای دارای شورا، تعداد۱۵روستای دهستان درزوسایبان جزءمناطق محروم و کمترتوسعه یافته می باشد و باتوجه به اینکه ۵ روستای دهستان حومه شامل اوه، زاهدمحمود، علی آباد زاهد محمود، علی آباد و کهنه نیز باید جزو منطقه محروم باشند، که متاسفانه جزو مناطق محروم محسوب نشده اند.

پیروز در خاتمه اهم برنامه های خود را؛ راه اندازی سازمان توسعه وعمران، مدیریت بحران، گروه واکنش سریع حوادث غیرمترقبه، مجمع خیرین، مرکز جذب و حمایت از سرمایه گذاری، کمیته های امنیتی، فنی، بحران آب، عمران ، انجمن میراث فرهنگی، کمیسیون بانوان، کمیسیون فرهنگی، ورزش و جوانان، شورای مشورتی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، اجرای طرح پارک روستایی ومبلمان و ورودی هر روستا، جذب امکانات وخودروهای سبک وسنگین وقیررایگان ازمعاونت عمرانی توسعه امورشهری و روستائی وزارت کشور، اجرای طرح بیمه همگانی، برگزاری یادواره سرداران و شهدای بخش، برگزاری اولین کنگره تجلیل از بسیجیان، رزمندگان، شهدا، جانبازان وآزادگان هشت سال دفاع مقدس، برگزاری همایش تجلیل از خیرین و برگزاری همایش جذب سرمایه گذاری درتمامی شهرها وروستاها بخش مرکزی بیان کرد.

در ادامه همچنین عبداله محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار و مهندس حلیمی شهردار خور هم به ایراد سخن پرداختند.

اضافه می گردد که برخی از دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بخش مرکزی نیز مسائل و مشکلات روستاها و شهرهای خود را بیان کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان