میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 می 2021 ساعت 5:42 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند یک دیدگاه 377 بازدید

شهردار لار «طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار» را تشریح کرد 

شهردار لار «طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار» را تشریح کرد

هفته گذشته خبری با عنوان «برگزاری جلسه بررسی طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار در تهران»، در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شد که در پایان، از انتشار زود هنگام مشروح خبر وعده داده بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، طبق وعده داده شده، اینک مشروح خبر پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در این باره گفت: طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی، از سوی مشاور دانشگاه شیراز و با هماهنگی کارشناسان سازمان عمران و بازآفرینی شهر لار و نماینده‌ی مقیم مشاور، در تناسب با نیازهای شهرداری و بافت تاریخی لار تهیه شده و نقطه نظرات کارشناسان این شهرداری تا حد مطلوبی در تدوین ضوابط این طرح لحاظ شده است.

قنبرنژاد افزود: شهرداری لار، بعنوان یکی از ۱۶۸ شهرداری محدوده ی مصوب بافت تاریخی در سطح کشور، نیازمند طرحی ویژه برای این ناحیه بود؛ قرارداد این طرح در سال ۱۳۹۵ از سوی اداره کل راه و شهرسازی با دانشگاه شیراز بسته شد.

وی با بیان اینکه تعامل مستمر کارشناسان سازمان عمران و بازآفرینی و مشاور در این طرح، استثنایی بوده است، گفت: امیدواریم بتوانیم روند بازآفرینی بافت تاریخی را با داشتن طرح مصوب، با کیفیت و سرعت بیشتری پی بگیریم.

شهردار لار گفت: بنا بر ضوابط طرح جدید، کسانی که در پی ایجاد بناهای مسکونی با الگوی تاریخی باشند، امکان بهره مندی از ۷۰درصد سطح اشغال را خواهند داشت؛ سازوکار مدیریتی این طرح، انعطاف پذیر بوده و در صورت تاسیس شهرداری برای محدوده بافت تاریخی نیز کارایی لازم را دارد.

وی افزود: شناسایی دقیق بناهای واجد ارزش تاریخی لار، توجه به فضاهای جمعی در مقیاس محله و بویژه فضای پیرامون برکه ها، از دیگر نکات قابل توجه در این طرح است.

محمدرضا قنبرنژاد خاطرنشان کرد: طرح مزبور، در جلسه ی دبیرخانه، مورد بررسی قرار گرفته است و امیدواریم پس از رفع ایرادات شکلی، در جلسه ی كميته تخصصي معماري، طراحي شهري و بافت‌هاي واجد ارزش شورایعالی نیز به تصویب رسیده و ابلاغ شود.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    1

    0

    شهرجدید هم تاریخ لار است که با تراکم فروشی به پولدارها دارید نابود می کنید . همان عملکرد محبی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان