میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 نوامبر 2014 ساعت 10:46 ب.ظ سرویس:اجتماعی 9 دیدگاه 3,263 بازدید

شهرستان هاي جنوب فارس براي ايمني جاده ها بسيج مي شوند+ گزارش تصويري

همايش ايمني راه ها با حضور فرمانداران شهرستان هاي جنوب فارس در لارستان برگزار شد

شهرستان هاي جنوب فارس براي ايمني جاده ها بسيج مي شوند+ گزارش تصويري

hadi-abdorrahimzadehسيد هادي عبدالرحيم زاده/ آفتاب لارستان: همایش مشارکت مدنی و ایمنی راهها با حضور و با حضور گودرزی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بهره برداری ایمنی و نگهداری راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، دهداران، راهداران و فرماندهان و پرسنل پلیس راه حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار گردید.
در ابتدای این همایش که به میزبانی اداره كل راه و شهرسازي و در فرمانداری ویژه لارستان صورت مي گرفت داریوش نصر مدیر کل راه و شهرسازی لارستان به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت.

مديركل راه و شهرسازي لارستان: اميدواريم مقام اول جذب اعتبار در كشور را به خود اختصاص دهيم
نصر با بیان اینکه وزير راه و شهرسازي این دهه را دهه ایمنی راهها اعلام کرده اظهار داشت: به این بهانه مجریان از حوزه های مختلف اجرایی را گرد هم آوردیم تا بتوانیم با همفکری و کار تیمی منسجم خلأ موجود در حوزه راههای لارستان و مجموعه تابعه را بهتر از قبل بهبود ببخشيم و ترمیم كنيم.
وی افزود: اگر کار تیمی آنچنان که مطلوب ماست به کار افتد انتظار داریم که در پایان سال مالی بتوانیم مقام اول كشور در جذب اعتبارات و قیر اختصاص داده شده در حوزه راه روستایی را کسب کنیم.

3

وی ابراز داشت در هر کیلومتر راه فقط برای قیر هزینه ای بالغ بر یک ۱/۵ ميليارد ریال تحمیل می شود و اینکه قیر مورد نياز ما به صورت رایگان در اختیار اداره راه قرار می گیرد فرصت خوبی جدای از کسب اعتبارات نقدی است.
مديركل راه و شهرسازي لارستان در باب کار تیمی بیان داشت: مجموعه راه و شهرسازی، فرمانداران و بخشداران و مجموعه پلیس راه همگی دارای نگاه، رویکرد و هدف مشترکی در حوزه راه و راهداری می باشند و هر کدام جدای از هم مهارت خاص خود را دارند که در کنار همدیگر مکمل و تقویت کننده هم هستند. وی در پايان خواستار اعتماد متقابل، پاسخگویی و مسئولیت پذیری برای نیل به مقاصد مشترک شد.
در ادامه مراسم حجت الاسلام نوربخش امام جمعه لارستان دقایقی به ایراد سخن پرداخت:

او با اشاره به اینکه در روایات آمده که یکی از اموراتی که باعث باقیات صالحات انسان می شود مسئله راه است
بیان داشت که تمام امورات کاری شما از راهسازی و پل سازی گرفته تا هموار کردن طریق در جامعه مسلمان جزو امورات خیر است و جدای از مادیات پاداش و صواب اخروی آن بجای خود محفوظ است.

سرهنگ گودرزي: قربانيان حوادث رانندگي مظلوم هستند
سپس سرهنگ گودرزی فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب فارس مستقر در لارستان پشت تریبون رفت. وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد راه و شهرسازی لارستان در حذف نقاط حادثه خیز حوزه استحفاظی، قربانيان حوادث رانندگی و ترافیکی منجر به مرگ را مظلوم ترین افراد دانست و البته اضافه كرد که زندگی انسان بدون خودرو نيز معنا و مفهومی ندارد و خودرو برای انسان امروز، مثل اکسیژن لازم و ضروری است.

9
سرهنگ گودرزی در ادامه افزود: سازنده راه، خودرو و واضع قوانین انسان است و البته که خودرو و جاده فاقد شعورند و این وظیفه انسان داری عقل است که این فاکتورها را مهار کرده و به کنترل خود در آورد اما متاسفانه می بینیم که ۷۵ درصد تصادفات ناشی از خطای انسانی است و تنها ۲۵ درصد از تصادفات به خودرو و جاده بستگی دارد.
فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب فارس از کاهش ۱۳ درصدي تصادفات منجر به فوت، کاهش ۱۷درصدي منجر به جرح و کاهش ۱۵درصدي تصادفات منجر به خسارت در حوزه راههای جنوب فارس خبر داد.
وی با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری این است که میزان کشته ها در تصادفات جاده ای باید به حداقل برسد خواستار تجمیع تمام توان دستگاهها و نهادهای مربوط به این امر جهت دستیابی به این هدف شد.

مديركل ايمني راه روستايي وزارت راه: تا سال ۱۴۰۴، بيش از ۴۰۰ كيلومتر به راه هاي آسفالت لارستان اضافه مي شود
سخنران بعدی همایش میهمان ویژه این مراسم نیز به شمار می آمد. گودرزی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و ایمنی راه روستایی وزارت راه وشهرسازی بیان داشت: امسال چیزی در حدود ۶ هزار میلیارد ریال قیر یارانه ای در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است که ۷۰ درصد هزینه روکش آسفالتها مربوط به قیر است که در واقع هرتن قیر ۱۵ میلیون ریال می شود که لازم است دهیاران و شوراها در حوزه راه روستایی اگر با کمبودهایی مواجه شدند از منابع دیگر همچون خیرین نیز استفاده کنند.

6
این مقام مسئول در ادامه افزود: در حوزه لارستان ۱۰۴۰کیلومتر راه آسفالته، ۱۱۰ کیلومتر راه شوسه، ۶۰۹ کیلومتر راه خاکی و پیش بینی می شود تا افق و سال ۱۴۰۴، ۴۳۶ کیلومتر به مجموع راههای آسفالت اضافه گردد.
سخنران بعدی معاونت نظارت بر امور زیربنایی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس بود.
امیدوار طی سخنان خود ضمن عدم رضایت از همکاری راه و شهرسازی فارس، تشکر خود را از مجموعه مدیریت راه و شهرسازی لارستان در بهبود و توسعه راه روستایی ابراز داشت و در ادامه افزود: جهت نیل به این هدف جدا از تخصیص قیر یارانه نیاز به انجام امور دیگر از قبیل پخت آسفالت و پخش آن است که هزینه های آن در توان مجموعه دهیاری ها نیست و کمک جدی می طلبد تا موفقیت های بیشتر راه و شهرسازی لارستان را شاهد باشیم.
آخرین سخنران همایش سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مهر به عنوان مرز حوزه استحفاظی راه لارستان با استان همجوار بود كه به بیان مشکلات راه این شهرستان پرداخت.

1 2 4 5 7 8 10 11 12 15 14 13


9 نظر

 1. فرهادی گفت:

  0

  0

  بسیار تشکر از گزارش جامع و کامل سایت وزین آفتاب لارستان

 2. م گفت:

  0

  0

  مرسی از همه دوستان خبرنگار(بیغرض و عبدالرحیم زاده)

 3. دیده بان حقوق بشر گفت:

  0

  0

  امروز جلو بازار قیصریه سمت شرقی آن داشتند آسفالت می کردند بسیار ناراحت شدم وبر بی سلیقگی دست اند رکاران افسوس خوردم! چرا که با همین هزینه می توانستند آن قسمت را که محل تردد خودرو هم نیست سنگ فرش کنند وجلوه تاریخی آن را حفظ می کردند افسوس براین بی سلیقگی ها!!

 4. رضا.م گفت:

  0

  0

  […] چرا عكس هاي كه خودت داخلشي گذاشتي

 5. محمد رضا طاهر لاری گفت:

  0

  0

  گزارش های جناب عبدالرحیم زاده بسیار مفید ،مختصر و خواندنی است.
  از این دوست عزیز و فعال مدنی کمال تشکر را دارم .

 6. حزنی گفت:

  0

  0

  باسلام از گزارش بسیار جالب و مفید آقای عبدالرحیم زاده تشکر میکنم امیدوارم که موفق باشند .

 7. کامران گفت:

  0

  0

  به پرسنل پلیس راه لارستان خیته نباشید میگم و از زحمات آنها قدردانی میکنم

 8. کامران گفت:

  0

  0

  به پرسنل پلیس راه لارستان خسته نباشید میگم و از زحمات آنها قدردانی میکنم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان