میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 اکتبر 2020 ساعت 3:05 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 5 دیدگاه 577 بازدید

شهر بی‌‌دروغ، شهر بی‌نقاب!

شهر بی‌‌دروغ، شهر بی‌نقاب!

گزارش اجمالی نشستِ اخیر شورای شهر لار با معتمدین محلات!

دوشنبه گذشته سالن شورای شهر لار میزبان جمعی از یاوران شورا از محلات مختلف شهر لار و تعدادی از آنها که در فرهنگ شفاهی مردم «معتمدین» نام گرفته اند، بود.

نشستی که از یک سو غیبت تعداد زیادی از مدعوین و از سوی دیگر برخی مجادلات و ترک کردن سالن توسط عده‌ای از حاضرین در میانه برنامه آن را خبرساز و پرحاشیه کرد.

مراسم با سخنرانی کوتاه رئیس شورا آغاز شد. مخلص کلام «خلیل نامدار» این بود که برای توسعه بهتر و بیشتر شهر و شهرستان بهتر است اختلافات را کنار بگذاریم، یکدیگر را یاری کنیم، سند چشم اندازی برای توسعه منطقه تدوین و کارگروه‌هایی برای اجرای آن تدارک ببینیم.

پس از آن از حاضرین خواسته شد هریک اگر نکته و گفته‌ای در این موضوع دارند بیان کنند. اینجا بود که «تریبون» سالن شورا به ملغمه‌ای از حرف‌های بی‌ربط مبدل شد. یکی درد دل کرد، دیگری شکوائیه خواند و آن دیگری سخنرانی تبلیغاتی کرد!

کلا این سالن هیچگاه این سطح از تنوعِ بحث را یکجا به خود ندیده بود! از چرایی تعطیلی دانشگاه علمی کاربردی تا انتقاد از بی‌توجهی مدیران شهری به وضعیت محلات، از مصوبات زمین مانده سفر رهبری تا نقل قول‌های متعدد از نماینده فعلی و از تقسیم استان فارس به چند استان تا بیان گزارش عملکرد نماینده مردم در مجلس هفتم! جالب‌تر از همه نیز مجادله کمی بیش از کلامیِ تعدادی از حاضرین بود که می توان حدس زد ریشه در اختلافات در انتخابات اخیر مجلس داشت.

از اتفاقات روی سِن و صحنه که بگذریم به سراغ پچ‌پچه‌ها و زمزمه‌های تعدادی از حاضرین می رویم:

*این نشست دقیقا نمادی از وضعیت شهر لار است، بی روش، بی هدف!

*وقتی اعضای شورای شهر کارنامه قابل دفاعی نداشته باشند مجبورند در سال آخر به این قبیل «برنامه»‌ها متوسل شوند! البته عنوان دقیق‌تر این برنامه «بی برنامگی» است!

*خیلی واضح است که این برنامه اعضای شورا به این معنی است: در انتخابات بعدی هم هستیم!

*خب شورایی می‌تواند دم از وحدت بزند که حداقل خود منسجم و مصداق وحدت باشد نه شورایی که رئیس آن فقط با سه رای و بر اساس تفسیر از قانون منصوب شود!

*برنامه برگزار کردن بلد نیستید! برنامه برگزار نکردن که بلدید!

*اصلا مشکل بزرگ این شهر این است که مرجع حل اختلافات خود عامل ایجاد اختلاف‌اند!


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  خدا رحمت کند این شورا را😄

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  ای کاش بجای این همه مدیر کل و معاون که هیچ کس را هم سطح خود نمیبینند، و همه را به کنار گذاشتن اختلاف توصیه میکنند و خودشان مایه اصلی اختلاف هستند، شورایی از جنس مردم داشتیم

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای نامدار نمایش بس است، اینهمه سال در شورا بودید چه کردید ؟ حالا یاد سند توسعه منطقه افتاده اید؟؟

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  این شورا ضعیف ترین شوراهای ادوار گذشته است.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  اعضای این شورا برای این چهار سال کافی است یکسال دیگر هم باید آنهارا تحمل کنیم. شورایی که انتظار داشتیم نشد. شورای که بتواند زیر ساخت های شهر لار گسترش دهند نبود. این شورا نتوانست طرح هایی چون مسجد جامعه، طرح کشتارگاه، ترمینال، پارک بانوان، پارک سرداران محله کهویه طرح آرمان شهر به مراتب برساند. حتی یک پارک هم نتوانستند احداث کنند. شنیده ها حاکی است که علاوه بر اینکه نتوانستند درآمد پایداری برای شهرداری فراهم بیاورند تعدادی از داشته های شهرداری مثل واحد تجاری ها نیز فروختند.این شورا چیزی که خیلی نمود داشت اختلاف بین اعضا بود که از سال اول بین اعضا بوجود آمد و سال آخر به اوج خودرسید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان