میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 می 2020 ساعت 6:31 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 235 بازدید

شهید امامی، ساده زیست بود و در خدمت به انقلاب، نگاه مادی نداشت/ همراه با دیگر جهادگران «گندم» را درو می کرد

«مسعود» مردم لارستان(۴)
گفت و گو با معاون اسبق جهاد کشاورزی لارستان درباره شهید امامی

شهید امامی، ساده زیست بود و در خدمت به انقلاب، نگاه مادی نداشت/ همراه با دیگر جهادگران «گندم» را درو می کرد

زینب دلام/ آفتاب لارستان: یکی از نهادهایی که بیشتر مردم منطقه، شهید امامی را با آن می شناسند، «جهاد سازندگی» است. شهید امامی که از همان روزهای نخست فرمان حضرت امام مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، مسئولیت آن را در لارستان برعهده گرفت، کارهای بسیار بزرگی در روستاها و بخش های مختلف لارستان با کمک نیروهای جهاد انجام داد، خدماتی که باعث کم تر شدن فقر و محرومیت مردم شد و هنوز آثار آن در این مناطق مشاهده می شود.

برای آگاهی از خدمات و اقدامات ارزشمند شهید امامی در زمان مسئولیت جهاد سازندگی، به سراغ یکی از دوستان ایشان در جهاد رفته ایم؛ «رحمت الله اسمایی»، کسی که عضو شورای مرکزی جهاد و همزمان مسئول امور مالی جهاد سازندگی و از نزدیک شاهد خدمات شهید امامی بوده و بعد از ادغام جهاد سازندگی نیز، معاون جهاد کشاورزی لارستان و مسئول حراست این اداره شده است.

متن پیش رو، حاصل گفت و گوی اختصاصی «آفتاب لارستان» با «رحمت الله اسمایی» است که در ادامه می خوانید:

***

به گزارش آفتاب لارستان، «رحمت الله اسمایی» در مورد نحوه آشنایی اش با شهید مسعود امامی اظهار کرد: سال ۶۱ بود که برای خدمت به انقلاب، به سپاه پاسداران انقلاب مراجعه و ثبت نام کردم و به سفارش شهید امامی توسط «فضل الله محبوبی نژاد» به جهاد مراجعه و همان روز نیز در جهاد سازندگی لارستان مشغول به کار شدم.

شهید امامی همراه با دیگر جهادگران مشغول دروی گندم بود

وی افزود: قبل از آن هم در سال ۵۸، به اتفاق یک گروه جهادی برای درو گندم به منطقه «چکی» لارستان رفته بودیم که در آنجا دیدم شهید امامی همراه با دیگر جهادگران مشغول دروی گندم بود.

شهید امامی سعه صدر بالایی داشت، به صحبت طرف مقابل خوب گوش می سپرد و با لبخند اما به صورت جدی پاسخ می داد

معاون اسبق جهاد کشاورزی لارستان درباره شهید امامی گفت: ایشان، فردی مومن و انقلابی بود، سعه صدر بالایی داشت، به صحبت طرف مقابل خوب گوش می داد، با لبخند اما به صورت جدی پاسخ می داد، هیچ گاه عصبی نمی شد، خیلی کار می کرد و زمان کار مشخصی را برای خود تعیین نمی کرد.

بنیان گذار جهاد سازندگی لارستان بود

اسمایی در مورد خدماتی که شهید امامی در جهاد سازندگی انجام داده است تصریح کرد: ایشان بنیان گذار جهاد سازندگی لارستان (لار، خنج، گراش، اوز و لامرد) بود، با سرکشی متوالی به روستاهای کل شهرستان، نیازمندی های آنان را بررسی و سپس اولویت های اجرایی آن را با کمک جهادگران تعیین و با اخذ اعتبار از جهاد استان و با خودیاری آن را اجرا می کرد.

یکی از ویژگی های شهید امامی، توجه خاص به روحانیت منطقه و اخلاص در عمل بود

وی در مورد عواملی که باعث شد شهید امامی بعد از فرمانداری به سِمَت های بالایی همچون استانداری قزوین برسد گفت: بارزترین ویژگی ایشان، اخلاص در عمل، برنامه ریزی در کار، جهادی بودن به معنای واقعی کلمه، دارای توکل و ریسک پذیری بالا، پشتکار، توجه خاص به روحانیت منطقه، عملکرد مثبت در حفظ وحدت شیعه و سنی و ارتباط مناسب با بزرگان منطقه بود.

شهید امامی، ساده زیست بود و در خدمت به انقلاب، نگاه مادی نداشت

معاون اسبق جهاد کشاورزی لارستان خاطرنشان کرد: شهید امامی به تمام معنا انقلابی و عاشق ولایت بود، در کارش اخلاص داشت، از نظر اخلاقی، ارتباط بسیار خوبی با همه اعم از شهری و روستایی داشت، ساده زیست بود و در خدمت به انقلاب، نگاه مادی نداشت.

شهید امامی به هیچ وجه در روابطش با مردم تکبر نداشت و بین مراجعان هیچ تبعیضی قائل نمی شد

رحمت الله اسمایی درباره ی نحوه برخورد شهید امامی با ارباب رجوع و همکارانش اظهار کرد: برخورد ایشان، بسیار صمیمی، متواضعانه و جهادی بود، با حوصله فراوان با ارباب رجوع مواجه می شد، به هیچ وجه در روابطش با مردم تکبر نداشت، روابط عمومی بسیار قوی ای داشت و بین مراجعان هیچ تبعیضی قائل نمی شد.

چرایی رای نیاوردن شهید امامی در انتخابات مجلس شورای اسلامی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه دلایلی باعث شد مردم لارستان در انتخابات مجلس شورای اسلامی به شهید امامی رای ندهند گفت: ایشان وابسته به هیچ گروه و حزبی نبودند، به تمام معنا انقلابی بودند، با همه گروه ها ارتباط برقرار می کردند و مردمی بودند اما همیشه عده ای هستند که منافع شخصی خود را مقدم بر منافع جمع و شهرستان می دانند و باعث ایجاد اختلاف و تنش در منطقه می شوند؛ بنابراین، دلیل اصلی عدم موفقیت ایشان در انتخابات را ایجاد اختلاف می دانم.

شهید امامی همان لباسی که دیگر جهادگران می پوشیدند را به تن می کردند

معاون اسبق جهاد کشاورزی لارستان در پایان تصریح کرد: شهید امامی همان لباسی که دیگر جهادگران می پوشیدند به تن می کردند به طوری که اگر کسی ایشان را ندیده بود، نمی توانست تشخیص دهد شهید امامی کدام است.

قبل از شروع نماز، چندین بار «استغفرالله و اتوب الیه» تکرار می کردند

رحمت الله اسمایی افزود: ایشان موقع نماز جماعت، قبل از شروع نماز، چندین بار «استغفرالله و اتوب الیه» تکرار می کردند و تعقیبات نماز خود را بلند می خواندند و دیگر جهادگران نیز همراهی می کردند.

حضور در جبهه های حق علیه باطل

وی خاطرنشان کرد: شهید امامی ضمن آبادانی روستاها، همواره در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا می کرد و هم در پشت جبهه فعال بود و هم در جبهه.

مطلب مرتبط:

«مسعود» مردم لارستان(۱)/ مدیری خط امامی، ملی و مردمی

زندگی ساده من با شهید امامی در لار با مهریه پنج سکه بهار آزادی آغاز شد/ دوست ندارم از انتخابات تلخ سال ۷۴ لارستان بگویم/ «مسعود» انسانی از جنس ما نبود!

شهید «امامی» محبوب روستائیان بود و همه او را «حاج مسعود» صدا می کردند/ او یک انقلابیِ واقعی بود/ درد انتخابات سال ۷۴ بهتر است در سینه بماند!

براي «مسعود» خط «امامي» لارستان

مرام «مسعود» مردم لارستان


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    کاش مسئولای الان یک کم مثل شهید امامی بودن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان