میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, یادداشت یک دیدگاه 184 بازدید

«شهید نصیری لاری» و ظرفیتی مغفول مانده

«شهید نصیری لاری» و ظرفیتی مغفول مانده

غلامرضا طاهری فرد*: ثروت اصلی هر جامعه ای و در هر سطحی «منابع انسانی» آن‌ جامعه است؛ خواه در قالب بزرگان و زعمای قوم و مجربین جامعه تعریف گردد و خواه واژه اندیشمندان، متفکرین و متخصصان و… برآن اطلاق شود.

یکی از جلوه های مدیریت و توسعه منابع انسانی، حفظ جایگاه و کرامت بزرگان، زعمای قوم، اندیشمندان، متخصصان و در یک تعبیر عام همه کسانی که به انحاء مختلف باجان، مال، علم و… در رشد و تعالی جامعه مؤثر بوده اند وتعظیم و پاسداشت آنها، آثارشان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شان در اذهان عمومی است.

حضور اندیشمندان، ایده پردازان و متخصصان و بزرگان فکر و اندیشه در جوامع،‌ چه در زمان حیاتشان و چه حتی پس از مرگشان،‌ روح رشد و تعالی را در جوامع می دمند و از همین جنبه است که در همه ادیان و بویژه دین مبین اسلام، براحترام به بزرگان فکر و اندیشه و حفظ جایگاه آنها تاکید شده است؛ امری که متاسفانه در منطقه و شهرستان لارستان از آن غافل بوده ایم.

امروز صبح دوست بزرگواری تماس داشتند و در خلال تماس از شهید «مهدی نصیری لاری» صحبت به میان آمد؛ شهید عزیزی که اولین نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی بود و در جریان انفجار مقر حزب جمهوری اسلامی توسط سازمان منافقین، در۷ تیر سال۶۰ به همراه بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان و مسئولین نظام به شهادت رسیدند.

این‌ شهید ارجمند کارنامه پرافتخاری از زندان وتبعید در مبارزه با رژیم شاه داشته و سخنرانی های روشنگرانه ایشان در سالهای قبل از انقلاب در محل مسجد جامع سابق شهر لار ( سکوی تابستانه مسجد) یادآور افکار و آرمان های بلند آن عزیز فقید است .

به زعم خودم، ما حق این شهید بزرگ فرهنگی را که چهره ای فرامنطقه ای است و نشانگر ظرفیت فرهنگی عظیم منطقه را نه تنها ادا نکرده ایم بلکه کوتاهی نموده ایم.

پاسداشت یاد و منش و مجاهدت های این شهید بزرگ و چنین شخصیت هایی، تجلیل از هویت، فرهنگ و تاریخ مشعشع منطقه است که می تواند دستاوردهای زیادی را برای ما به ارمغان بیاورد و موجب بازشناساندن منطقه و ظرفیت ها و ایفای نقش هایش در برهه های مختلف، به جامعه و کشور باشد.

امید که در آستانه سالگرد شهادت آن بزرگ مرد، یادش جرقه و شروعی درجهت معرفی و گرامی داشت او و جنبه های مختلف شخصیتی اش اعم از فرهنگی مبارزاتی و… گردد .

*فرماندار اسبق لارستان


1 نظر

  1. لاری نسل جدید گفت:

    0

    0

    برای توسعه وپیشرفت منطقه روی نسل جدید لارستان فکر وسرمایه گذاری نمایید در گذشتگان را به خداوند میسپاریم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان