میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 ژانویه 2021 ساعت 5:44 ب.ظ سرویس:یادداشت 9 دیدگاه 503 بازدید

«شوخی می‌کنیم پس هستیم»!

برای برادران وطن دوست!

«شوخی می‌کنیم پس هستیم»!

حجت دهقانی: از وقتی بحث واکسنِ ایرانی کرونا مطرح شده، گروهی از هم‌وطنان همیشه در صحنه، شروع کردند به شوخی با این عزیز تازه به دوران رسیده. مثل بقیه موضوعات. حتی موضوع تلخی چون سقوط هواپیمای اوکراینی. به اینکه کلا شوخی دوست دارند یا نیروی اعتراضی‌شان فعلا در همین حد است، کاری نداریم! این وسط اما برادرانی که در حصن و حصارشان چیزهایی می‌بینند که بقیه از درک آن عاجزند، بهشان برخورده و فاز نصیحت گرفته‌اند. روی سخنم با این عزیزان است.

برادران بگذارید وقت یکدیگر را نگیریم و صاف بروم سر اصل مطلب! بیاید یک جور دیگر به قضیه نگاه کنیم. شاید اصلا شوخی‌های این گروه و عدم تمایل عده زیادی از مردم به واکسن ایرانی، نه ربطی به وطن‌فروشی داشته باشد و نه به نادیده گرفتن زحمات دانشمندان و اعتماد به خارجی‌ها!

«خوش بود گر محک تجربه آید به میان»!

برادران برای اینکه بدانید چرا مردم به این واکسن بی‌اعتمادند نیاز نیست راه دوری بروید. آن قابلمه ایرانی تشخیص کرونا یادتان هست که از ۱۶ کشور مشتری داشت؟! دلمان برایش تنگ شده! می‌شود یک بار دیگر نشانمان بدهید؟! لوازم خانگی‌های تولید داخل را امتحان کرده‌اید؟ فکر می‌کنید مردم با علاقه، ماشین‌های ایرانی سوار می‌شوند؟ نخیر عزیز دل برادر! اصولاً در حال حاضر استفاده از کالاهای ایرانی یک توفیق اجباری‌ست. ما مجبوریم!

ببینید برادران؛ آنهایی که شما ازشان دفاع می‌کنید نام «ساخت ایران» را چنان لگدمال و لکه‌دار کرده‌اند که به قول دوستی، ملت قرصِ اسهال هم بخواهند بگیرند، می‌پرسند خارجی شو ندارید؟ یعنی کنترل فضولات‌شان را هم دست دوستانِ شما نمی‌دهند، واکسن که دیگر قضیه مرگ و زندگی است!

یک مثال ساده دیگر برایتان بزنم. بنده در یک داروخانه گیاه‌پزشکی کار می‌کنم که نهاده‌های مورد نیاز را در اختیار کشاورزان می‌گذارد. بد نیست بدانید که سموم تولید داخل آنقدر بی‌کیفیتند که کشاورز زحمت‌کش فقط از ما نمونه خارجی را می‌گیرد. چرا باید هزینه اضافی برای سم بی‌کیفیت ایرانی بدهد در حالی که سموم خارجی با یک بار مصرف تمام آفات را از بین می‌برند؟

«خوبی چه بدی داشت که یک‌بار نکردی»؟!

برادران؛ از همه اینها گذشته، وقتی می‌شود واکسن با کیفیت‌تر به مردم تزریق کرد، چه اصراری دارید مردم واکسن ایرانی استفاده کنند؟ حالا نمی‌شود در همین یک مورد لااقل برایمان احترام قائل شوید؟ شاید اصلا خوشتان آمد! مردمی که در بعضی از مناطق نه به غذای باکیفیت دسترسی دارند، نه به آب، برق و حتی هوای سالم! نه منزل درست و حسابی دارند و نه ماشین ایمن! برای یکبار هم که شده کاری کنید ملت احساس کنند برایشان ارزش قائلید.

برادران عزیز! به جای اینکه بپرسید چرا مردم به جنس ایرانی بی‌اعتمادند، کافی است نگاهی به صداقت کاری دوستانتان بیندازید. در قضیه واکسن هم خواهش می‌کنم زیاد احساسات وطن‌دوستانه‌تان غلیان نکند! اگر واقعا چنین دغدغه‌ای وجود دارد، نظارت کنید که این همه جنس ایرانی بی‌کیفیت اعتماد مردم را به یغما نبرند تا الان برای واکسن‌تان جوک درست کنند. هروقت به مردم احترام گذاشتید، نتیجه‌اش را خواهید دید.


9 نظر

 1. دانشجوی پزشکی گفت:

  1

  0

  احسنت وصد افرین این دل نوشته شما به دل میلیون ها مردم ایران مینشیند واکسن ایرانی هم مانند دیگر اجناس وطنی است لطفا مردم را معطل نکنید وواکسنهایی که امتحان پس داده وهمه انرا مصرف میکنند وارد کنید

 2. دهکویی گفت:

  0

  1

  همشهری عزیزم
  بهتون پیشنهاد میکنم حداقل اخبار خارجی رو از رسانه های خارجی هم پیگیری کنید
  واکسن فایزر آمریکایی واقعا فاجعه آفریده توی این مدت چندین نفر رو به کام مرگ فرستاده
  واکسن انگلیسی هم که اگه کارایی داشت جلو کرونای انگلیسی ای رو میگرفت که توی خودشون افتاده به فرانسه هم که سر جریان خونهای آلوده (البته نمیدونم در جریان یا نه) نمیشه اعتماد کرد.
  سر این قضیه حداقل واقع بین باش شما جمعیت آمریکا و انگلیس رو در نظر بگیر بعد نسبت افراد بیمارشون و فوتیهاشونو با نسبت جمعیت خودمون و بیماران و فوتیها مقایسه کن ببین کدوم درصدش بیشتره
  اینا اگه طبیب بودن سر خود دوا مینمودن واکسن های چینی و روسی هم که هنوز نتونستن تو عمل خودشونو ثابت کنن
  به نظر شما که به حساب خودتون توی داروخانه گیاهشناسی هستین تصمیم بهتر چیه که بگیریم
  و نکته آخر اینکه شما صبر بکن این ۷ نفری که واکسن بهشون تزریق شده اتفاقی براشون بیوفته بعد برعلیه واکسن ایرانی موضع بگیر

 3. یک فرد مطلع گفت:

  0

  1

  ببین دوست عزیز شاید شما کود و سم ها رو بیشتر بشناسین ولی به نظرم تو حوزه ای که تخصص ندارین نظر بدین جهت اطلاعتون
  پزشکای ایرانی تو خودشونو تو دنیا و منطقه ثابت کردن نمونه ی بارزش دکتر سمیعی (به نظر شما اگه یه بیماری قرار باشه عمل مغز بشه میگن چون سمیعی ایرانیه میدیم یه خارجی عملش کنه؟)درسته که اجناسمون بی کیفیته ولی شما نمیتونی علم ایرانی رو با جنس ایرانی مقایسه کنی
  بعد نمونه ی بعدیش بیمارستان نمازی شیراز که تو منطقه و در بعضی جاها تو ایران تکه
  نمونه ی بعدی داروهای ضد سرطان که اگه تولیدشون نبود با وجود تحریمش جمعیت زیادی رو از دست میدادیم
  پس به نظرم به جای سیاه نمایی واقع بین باشیم و علم ایرانی رو با چارتا دونه پراید مقایسه نکنیم

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  حرف حساب

 5. پرسنل مرکز بهداشت گفت:

  0

  1

  بزرگترین مشکل ما تو این مملکت اینه که کسانی راجع به موضوعات نظر میدن (مثل این دوست عزیزمون)که در حیطه ی تخصصشون نیست.
  به نظر این حقیر تصمیم گیری در این موارد رو بسپاریم به وزارت بهداشت

 6. یک نفر از هشتاد میلیون نفر گفت:

  1

  0

  جانا سخن از زبان ما می گویی

 7. لارستانی واخبار کرنا گفت:

  0

  0

  تمام کشورهای منطقه در حال واکسن زدن هستند اما ما در ایران فقط در حال سخنرانی در باره واکسن وبد وبیراه گفتن به واکسن های خارجی وسایر مردم دنیا هستیم به زودی کرنا در کشورهای اطراف کنترل میشود ولی ما باید منتظر واکسن ساخت ایران باشیم که ایا چه شود تا ان موقع دهها هزار نفر دیگر فوت شده اند ما که از نظر علم پزشکی از اروپا جلوتر نیستیم همه میدانیم که داروهای ایرانی مثل نمونه خارجی ان نیست واکسن ایرانی هم مانند داروهایش است بیخودی تعریف نکنیم وواقع بین باشیم وار قافله جهانی عقب نیفتیم حتی افعانستان هم واکسن را شروع کرده

 8. عصر بیداری گفت:

  1

  0

  اگر میخواهید سالم بمانید واکسن نزنید چه ایرانی باشد چه خارجی همشون پر از کثافاتی است برای بیمارتر کردن مردم

 9. خطاب به عصر بیداری گفت:

  0

  0

  این نظریه بد بینانه شما به عصر تاریکی است نه بیداری شما با پیشرفت وعلم ودانش مخالفید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان