میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 می 2020 ساعت 11:09 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 17 دیدگاه 460 بازدید

شوراها مقام اجرایی ندارند/ در مورد روز لارستان، مسئولیت اصلی بر عهده ارگان ها و شوراهای فرهنگی شهر است

«عبدالرحیم مقیمی» رئیس شورای شهرستان در گفت و گو با آفتاب لارستان:

امسال، شورای اسلامی شهرستان اقدام به نشر سخنان مقام معظم رهبری در فضای مجازی کرده است/ شوراها مقام اجرایی ندارند/ در مورد روز لارستان، مسئولیت اصلی بر عهده ارگان ها و شوراهای فرهنگی شهر است

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، «عبدالرحیم مقیمی» رئیس شورای شهرستان لارستان در گفت و گو با این رسانه در مورد روز لارستان اظهار کرد: اردیبهشت ماه سال ۸۷، نقطه عطفی در تاریخ پرفراز و نشیب لار و لارستان است که زمینِ پاکِ این سرزمینِ کهن، به قدوم مبارک مردی از تبار انبیا و اولیای الهی، رهبر فرزانه انقلاب، مزین شد و همواره به عنوان برگی زرین در تقویم تاریخ لارستان خواهد درخشید.

امسال، شورای اسلامی شهرستان اقدام به نشر سخنان مقام معظم رهبری در فضای مجازی کرده است

وی در مورد برنامه های شورای اسلامی شهرستان برای روز لارستان گفت: امسال برای یادروز این سفر روحانی، شورای اسلامی شهرستان اقدام به نشر سخنان گهربار آن پیر فرزانه در فضای مجازی کرد تا علاوه بر آگاهی نسل جوان و نوجوان، برای مردم و مسئولان استانی و کشوری نیز یادآوری مطالب و نکات بسیار ارزنده و مهم اجتماعی، سیاسی و تاریخی ای که رهبری در مورد شهر لار و لارستان بیان فرمودند شود.

رهبری برای دیدار با آیت الله آیت اللهی، آیت الله موسوی لاری و همچنین دیدار با مردم لارستان به این منطقه سفر کردند

رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان در مورد دلایل اصلی سفر رهبری به لار تصریح کرد: شاید بتوان گفت که پاسخ اصلی ترین دلیل این سفر، در بیانات معظم له نهفته است و آن علاوه بر آرزوی قلبی ایشان در دیدار با عالم جلیل القدر، امام جمعه فقید، حضرت آیت الله العظمی آیت اللهی و حضرت آیت الله موسوی لاری و دیدار با مردم شریف لار و لارستان بوده است.

رهبری در این سفر، با طرح جمله «لارستان بزرگ»، آغاز تفکری جدید و حرکتی آینده نگر را گوشزد کردند

مقیمی افزود: علاوه بر آن، جلب توجه مسئولان کشوری و لشکری به اهمیت موقعیت بالا و استراتژیک این منطقه در استان و کشور را می توان در کنار برکاتی از جمله تقویت وحدت مثال زدنی شیعه و سنی اضافه کرد که ایشان با درایت، تدبیر و آگاهی کامل از سرگذشت تاریخی، سیاسی و اجتماعی منطقه، مردم لار و لارستان بزرگ را جزو برجسته ترین مردم کشور اسلامی معرفی کردند و طرح جمله «لارستان بزرگ» در این سفر، آغاز یک تفکر جدید و حرکتی آینده نگر را تلویحا گوشزد کردند چرا که ایشان در سفر به شیراز این شهر را به واسطه امام زاده واجب التعظیم شاهچراغ، «حرم سوم اهل بیت» لقب دادند و در سفر به این منطقه، عبارت «لارستان بزرگ» را مطرح کردند تا علاوه بر تاریخ انقلاب و علمای بزرگ این خطه، به ضرورت تقویت و حمایت از این شهر و شهرستان و توجه تصمیم گیران کشوری به این منطقه جلب شود.

برنامه های فرهنگی با حمایت شورا و شهرداری در سال های گذشته برگزار شده است

وی در مورد برنامه های سال گذشته این نهاد برای بزرگداشت روز لارستان اظهار کرد: در سال های گذشته، در یادروز این سفر مهم، برنامه های فرهنگی با حمایت شورا و شهرداری برگزار شده است و ذکر این نکته ضروری است که اعضای شورای شهرستان در قالب شوراهای محل خود فعالیت فرهنگی دارند؛ در واقع، آن ها عضو کمیته ای فرهنگی هستند که مدیریت آن با فرمانداری یا امام جمعه است.

شوراها مقام اجرایی ندارند/ در مورد روز لارستان، مسئولیت اصلی بر عهده ی ارگان ها و شوراهای فرهنگی شهر است

رئیس شورای شهرستان لارستان در پاسخ به این سوال که چرا ستاد بزرگداشت روز لارستان شکل نگرفته یا کنگره و جشنواره سالیانه ای در این مورد برگزار نمی شود گفت: همان طور که می دانید، شوراها مقام اجرایی ندارند، با این وجود، شوراها و شهرداری ها هیچ گاه از حمایت مادی و معنوی در برگزاری مراسم های فرهنگی کوتاهی نکرده و نقش خود را در ایجاد و اجرای برنامه ها ایفا کرده اند؛ هر چند در این مورد خاص، مسئولیت اصلی بر عهده ارگان ها و شوراهای فرهنگی شهر است که در این زمینه باید نسبت به طرح سوال از مسئولان ذی ربط اقدام شود.

بهترین برنامه برای گرامی داشت روز لارستان، پیگیری جدی مصوبات سفر و حمایت همه جانبه و مستمر از خدمات چندین بزرگوار شهرستان است که در نقاط مختلف منطقه باعث رونق و کاهش تالمات مردم شده اند

عبدالرحیم مقیمی تصریح کرد: اولین و بهترین برنامه در یادروز این سفر تاریخی و معنوی، پیگیری جدی تا حصول نتیجه مصوبات سفر در راستای ارتقای سطح رفاهی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان است و در مرحله بعد، حمایت همه جانبه و مستمر از خدمات چندین بزرگوار شهرستان است که در نقاط مختلف منطقه باعث رونق و کاهش تالمات مردم شده اند.

در سال رونق تولید، باید به دنبال حمایت جدی از جهادگران عرصه تولید در سطح شهرستان باشیم

وی افزود: در سال رونق تولید، باید به دنبال حمایت جدی از جهادگران عرصه تولید در سطح شهرستان و توجه به پتانسیل های بارز و موقعیت حساس شهرستان در سطح استانی و کشوری باشیم.

بیانات رهبری در این سفر، می تواند نسخه شفابخشی برای عبور از مشکلات، تنگناها و عدم پیشرفت منطقه باشد

رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان خاطرنشان کرد: قطعا این حمایت و توجه مسئولان در راستای نکات مهم و اساسی در بیانات سال ۸۷ رهبر فرزانه انقلاب خواهد بود که پیشنهاد می کنم این بیانات، به عنوان سرمشق فعالیت خالصانه، در دستور کار ادارات، ارگان ها و زندگی مردم در سطح منطقه بزرگ لارستان قرار گیرد که می تواند نسخه شفابخشی برای عبور از مشکلات، تنگناها و عدم پیشرفت باشد.


17 نظر

 1. از شهر ستان. گراش گفت:

  0

  0

  شورای شهرستان. لار. در کارهایی دخالت میکنند که در حیطه وظایف. واختیارات انها نیست. نمو نه ان. مخالفت کردن. با. ارتقای. اوز. به. شهرستان. بود. که. مخالفت. خودش. را. در ذیل. نامه در. مسجد. جمعه.لاراعلام. کرد.

 2. کاظم گفت:

  0

  0

  قبوله
  از عملکرد نظارتی و تصویب قوانین در شورا، گزارش بدید..

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اتفاقا در خصوص شهرداری خیلی دخالت می کند وقتی ما از بچه های شهرداری می‌پرسیم اینها کار کیه میگن شورا گفته این کارو بکن. شورا گفته باید …. شورا گفته این بزنید … در حالی که واسه درخواست ما میگن بودجه و درآمد نداریم

 4. لار گفت:

  0

  0

  نه اینکه واسه اداره کل لار شما دخالت نکردید
  نه اینکه واسه جدا شدن اوز از گراش شما دخالت نکردید
  نه اینکه قبل از شهرستان شدن نامه های عجیب و غریب نمی فرستادید استان و پایتخت
  سند موجود است
  دوستان تفرقه انداز

 5. گراشی گفت:

  0

  0

  به هرحال واقعیت های الهی بوده ولی الان این لاری ها که جلو پیشرفت گراش می گرفتند چنان سیلی خوردند که ۱۰روز تو خیابون شعار می دادند آخرش چی شد .به نظرم گراشی ها نباید کامنت بر علیه لار بگزارند ما دو شهر نزدیک هم هستیم و همیشه از هم نفع می بریم.تمام کارشکنی لاری ها به بیرون هدف خورد .مهم نیست آنان در مورد شهر ما چه فکر می کنند ما باید با آنان بسازیم .به هرحال آدم نادان همه جا هستند .به نظرمون لاری ها اگر به مردم و خواسته گراش احترام بگزارند به نفعشان هست .شما یک کار خوب برای ما انجام بدهید مثلا یکبار امتیاز دانشگاه علوم پزشکی و یا شرکت پتروشیمی و جاده و یا یک کار مثبت بکنید تا دلمان خوب شود .

  • لار گفت:

   0

   0

   فکر کنم لیست کارشکنی های خودتون رو دارید بیان میکنید
   بنده تا همین چندماه پیش کامنت های وحدت در این سایت و گریشنا میزاشتم اما علاقمند نبود پس پیش به سوی رقابت .
   ما نسل جوان از مسولین بی عرضه خودمون که اعلام وحدت میکردم ولی عملکردی نداشتند اعلام انزجار میکنیم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ببخشید علیه مردم گراش شعار ندادند علیه عده ای محدود بی تربیت که بی احترامی کردند – علیه عملکرد حسنی – همگام با دفاع از اوز و بیرم جهت جدا شدن از شما
   اگر حسنی ادعا میکرد قرار بود ظرف یک هفته بعد لار فرمانداری ویبژه بگیرد چرای جای این دو رو عوض نکرد تا محبوب شود؟ یعنی هفته اول لار اعلام می کرد هفته بعد گراش شهرستان می شد.
   جوابش اینه که امکان نداشت
   جوابش اینه که با عدم رضایت اوز و بیرم که می دانستند راه شهرستان شدنشان بسته می شود . شهرستانی گراش هم لغو میشد
   فقط دلیل امنیتی باعث ماندن گراش در شهرتانی بود . همین و بس.
   ولی ما خواهان امتیاز خود بودیم دیر یا زود شما و بقیه شهرستان می شدید.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اتهامی که جناب حسنی به لار در مجلس به عنوان باقیمانده فتنه ۸۸ نسبت دادند یا استفاده از لفظ شهری سنی یعنی شما غیر مستقیم ضد سنی ها جهت امتیازگیری استفاده می کنید
   ضمن اینکه ما فتخار میکنیم سالها عامل وحدت بودیم ولی تازه به دوران رسیده ها حتی در خود لار(نه صرفا لاری) باعث اختلاف می شوند

 6. لاري گفت:

  0

  0

  اقاي مقيمي شما با محافظه كاري سعي كرديد از هر دو طرف امتياز بگيريد براي همين هميشه با سكوت و خنثي بودن هيچ اقدام مثبتي از شما نديديم. حتي با فساد هم مقابله نكرديد، انتظار داشتيم اقدامات خوبي از شما ببينيم كه متاسفانه هيچ…

 7. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  یعنی شورای شهرستان و شورای شهر لار ، شورائی فرهنگی نیست؟یا هست؟

 8. گراش گفت:

  0

  0

  آقایان محترم البته حسنی شخصی تعصبی بود ولی این حسنی با این کارش می خواست بگه ما می توانیم و اینجا ایران هست .بعدش اونی که تهران نشسته خودشون اقدام کردند و فکر نکنم حسنی در نحوه تجزیه منطقه دخالت داشت ولی باید آبروی رفته خودش را با ارتقا گراش باز می گرداند و راه خوبی انتخاب کرد و تنها با شعار شما محبوب شد .به هرحال امروزا حسنی دیگه نامی نداره و معلوم نی کجاست .ولی حسنی باید قبول کنیم که قدرت سخنوری ضعیفی داشت و در حد یک نماینده کار کرده نبود ولی حسین زاده با شناختی که ازش دارم باور کنید مهندسان نفت و ارشدها نفت چقدر ازش می ترسند و خیلی حرفش خریدار داره .من نمی دونم علتش چیه بعد از چند سال کار کردن در دکل حفاری ولی این محبوبیت و برش ایشان نمی دونم از کجا نشات می گیره و باور کنید علاوه بر جوان بودن و تکاپو زیاد در چهارسال کارهای خوبی می کند ولی من نمی دونم چقدر ایشان اشتیاق به کار دارند.

  • لار گفت:

   0

   0

   انشالله فعلا حس خوبی بهش داریم
   امیدوارم افکارش رو دست نسل قبلی نده
   ما در لار هم از مسئولین تاریخ گذشته دل خوشی نداریم
   با افکار ۴۰ سال قبل زندگی می کنند

 9. اوزی کاسب گفت:

  0

  0

  بد. دوره. آزمانه ای. شده. است حسنی که تنگ. نظرانه همه اش بفکر مرکزیت دادن به. گراش. بود. تا جاییکه بخش بزرگ. وفرهنگی اوز. وبخش. بیرم. را تابع. گراش. کرده بود. اقای. جعفر. پور هم که همه. امکانات را برای. لار میخواست. وبا. ا ارتقای اوز هم. مخالف. بود بنابراین امیدواریم که. نماینده. جدید. گراش. طرحی نو. در اندازد. وبا فکری. نو همه. منطقه. را. دریابد. اینشالله

 10. ص.کامجو گفت:

  0

  0

  *دوپیشنهاد برای روز لارستان*
  همه مسئولین در صدد هستند که به نوعی لارستان را آبادتر نمایند و بزرگداشت روز لارستان بزرگ یکی مواردی است که در سال های اخیر مسئولان به آن اهتمام دارند.

  دو پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن روز لارستان بزرگ:

  ۱- دبیرخانه ای دائمی به منظور بررسی جوانب مختلف این موضوع تشکیل شود. این دبیرخانه برنامه هر ساله را ارائه کند.

  ۲- به جای یک روز یک هفته به عنوان هفته لارستان بزرگ در تقویم محلی و اداری لارستان گنجانده شود تا بتوان به برنامه ها گستردگی و عمق بخشید.
  *تشکل لارستان بیدار*

 11. لاری کارمند به جناب کامجو گفت:

  0

  0

  البته اگر لارستان بزرگ که ما میگوییم از نظر تاریخی مد نظر باشد وگرنه از نظر تقسیمات کشوری واز نظر جغرافیایی دیگر لارستان بزرگی وجود ندارد چون شهرستانهای لامزد ومهر خنج وگراش واوز که دیگر مستقل وهیچکدام دارای پسوند وپیش وند لارستان نیستند وخود را تابع استان فارس میدانند حالا ما مردم شهرستان لار هر جوری این مراسم ها برگذار نماییم گسترش ان در حوزه شهر لار وتوابع ان است موفق باشید

 12. مهدی گفت:

  0

  0

  شورا شهر عملکرد ضعیفی دارد دردوران پنجم و افراد توانمند ورود نکردند .

 13. رضا گفت:

  0

  0

  عملکرد نظارتی اگر دارید نشان دهید شورای پنجم منتظریم .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان