میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 274 بازدید

شورای اداری لارستان با حضور معاون عمرانی استاندار فارس تشکیل جلسه داد+ گزارش تصویری

شورای اداری لارستان با حضور معاون عمرانی استاندار فارس تشکیل جلسه داد+ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور عنایت اله رحیمی معاون عمرانی استاندرای فارس برگزار شد؛ افزود: همه بایستی نسبت به قوانین اداری اشرافیت کامل داشته باشیم تا خدایی نکرده فساد اداری و تخلفاتی در مجموعة اداری اتفاق نیفتد، چرا که اگر ما قانون را رعایت کنیم و همه وظایف و برخوردهای ما مبتنی بر قانون باشد، اقتدار و سلامت نظام حفظ خواهد شد و هم  رضایت مندی مردم را در پی خواهد داشت، دیگر اینکه از آسیب دیدگی خودمان نیز جلوگیری و نهایتاً عدالت ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای رونق بخشیدن به وضعیت و توسعه شهرستان بایستی زیر ساخت ها تقویت گردد و نظارتی کامل و مستمر بر وضعیت اقتصادی جامعه داشته باشیم و این موارد مورد تأکید است که همکاری و همیاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان می طلبد.

فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: رؤسای ادارات شهرستان بصورت مستمر از بخشها و روستاها سرکشی نمایند و خواسته ها و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و نسبت به رفع آنها تلاش نمایند.

وی ادامه داد: البته این مهم، ماهیانه توسط اینجانب به اتفاق نماینده مردم، امام جمعه و رؤسای ادارات سفرهای بخشی و روستایی صورت می پذیرد.

حسنی ادامه داد: با توجه به ایام بارندگی و فصل زمستان از ادارات راه و شهرسازی، شهرداری ها، بنیاد مسکن و دیگر ادارات خدماتی می خواهیم که نسبت به لایه روبی رودخانه ها، سر و سامان دادن به منازل قدیمی در بافت فرسوده و روستاها و غیره اقدام نمایند تا در موقع بارندگی شدید مشکلی پیش نیاید.

معاون استاندار فارس افزود: با توجه به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا از نهادهایی هستند که در قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته اند و یکی از ارکان های تصمیم گیری و مشورتی ما در کشور محسوب می شوند، لذا دستگاه های اجرایی شهرستان با شوراها تعامل و همکاری لازم داشته باشند و در جلسات تخصصی آنها شرکت نمایند.

حسنی به کارهای خوب خیرین و سرمایه گذاران در شهرستان هم اشاره کرد و گفت: بیشتر سرمایه گذاران و خیرین از این گله مندند که بعضی از ادارات شهرستان پاسخ استعلامات را به موقع نمی دهند، لذا از دستگاه های ذیربط می خواهیم که با خیرین و سرمایه گذاران کمال همکاری داشته باشند و به استعلامات آنها پاسخ مقتضی، قانونی و در سریع ترین زمان ممکن ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: ادارات شهرستان وظایف محوله و فعالیت های خودشان را به نحو احسن انجام دهند و رضایت مندی مردم را فراهم نمایند تا نیاز به نظارت فرمانداری نباشد که البته در این خصوص بازرسی و نظارت از ادارات بصورت مستمر ادامه خواهد داشت.

وی به در پیش بودن ایام الله ۱۳ آبان و هفته وحدت هم اشاره کرد و گفت: هفته وحدت نماد عینی و تبلور وحدت ما مسلمانان است که رؤسای ادارات دوشادوش مردم در شهرها و  روستا ها قرار گیرند و این ایام را گرامی بدارند.

حسنی به هفته پدافند غیر عامل هم اشاره کرد و گفت: پدافند غیر عامل یکی از موضوعات مهمی است که رؤسای ادارات به آن توجه ویژه ای داشته باشند چرا که اگر به این مهم توجه خاصی شود، می تواند از بسیاری آسیب هایی که  ممکن است ما و جامعه ما را  تهدید کند، جلوگیری شود البته باید زیربناها و بسترها هم روز به روز تقویت تر شود.

رییس جلسه شورای اداری لارستان اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن بارش های سیل آسا از همین ابتدا  ادارات خدمات رسان پیگیری کنند و نگذارند که بحران بوجود بیاید و پیش بینی و پیشگیری کنند و اگر برنامه ریزی صحیح از قبل بشود، یقیناً مشکلی بوجود نمی آید  و اگر هم مشکل هم باشد خیلی جزئی خواهد بود و سعی نماییم تهدیدهای احتمالی را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با بیان  اینکه بایستی اقتدار مدیران و متولیان امور حفظ شود و عزت نفس و اعتماد به نفسشان تقویت گردد؛ گفت: ادارات در کنار قانون گرایی و قانونمندی، روان سازی در امور و رضایت مردم را نیز مورد توجه قراردهند.

حسنی با توجه به گستردگی و پهناور بودن و جمعیت زیاد شهرستان و فاصله زیاد تا مرکز استان  از معاونت عمرانی استانداری فارس خواست که به این منطقه توجه ویژه داشته باشد تا کاستی ها و کمبودها در شهرستان جبران شود و شاهد رشد و توسعه و پیشرفت در شهرستان باشیم.

شرکت در مراسم ملی و مذهبی مسئولین ادارات شهرستان نیز یکی دیگر از توصیه هایی بود که فرماندار لارستان بر آن تأکید کرد و گفت: رؤسای  ادارات سعی نمایند در مراسم ملی و مذهبی در کنار مردم شرکت نمایند.

پیش از این نیز دکتر عنایت الله رحیمی معاون عمرانی استانداری فارس، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه شهرستان، ابوذر رنجبر دادستان لارستان، محمد مظفری رئیس دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و علی محمد ابراهیمی زاده رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت هم به ایراد سخن پرداختند.

در پایان نیز از ادارات برتر شهرستان در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب (شرکت  توزیع برق، بنیاد شهید، کمیته امداد امام(ره)، آموزش و پرورش، کتابخانه های عمومی و دانشگاه علمی کاربردی)، با اهدای لوح سپاس از سوی فرمانداری تجلیل بعمل آمد. همچنین از فرماندهی انتظامی لارستان و پلیس فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان هم بخاطر برقرای نظم و امنیت و کشفیات مواد مخدر تقدیر گردید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان