میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 می 2020 ساعت 9:25 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 35 دیدگاه 913 بازدید

شورای شهر با ورود به بعضی امور اجرایی، مسئولان را «بدعادت» کرده است/ لارستان، مسئولان دلسوز و مدیران برنامه ریز ندارد

عشرت جهاندیده در گفت و گو با آفتاب لارستان:

شورای شهر با ورود به بعضی امور اجرایی، مسئولان را «بدعادت» کرده است/ لارستان، مسئولان دلسوز و مدیران برنامه ریز ندارد/ غالب مسئولان ما اصلا نمی دانند روز ۱۹ اردیبهشت چه روزی است!

عشرت جهاندیده در گفت و گو با «آفتاب لارستان»، با تشکر از تلاش های این رسانه، در مورد «روز لارستان» اظهار کرد: روز لارستان، چنانچه از نامش مشخص است، مربوط به کل منطقه لارستان است، نه فقط شهر لار که بنابر انتظار و توقع مردم، شورای شهر بخواهد در این مورد، برنامه ریزی داشته باشد.

شورای شهر در سال های گذشته، با ورود به بعضی از امور اجرایی شهر، مسئولان ذی ربط را بدعادت کرده است

وی افزود: وظیفه قانونی شورا، کارهای اجرایی نیست بلکه بیشتر نظارتی است هرچند که شورای شهر، طی سالیان گذشته، با ورود به بعضی از امور اجرایی شهر، مسئولان ذی ربط را بدعادت کرده و به نوعی بار مسئولیت و وظایف آنان را به دوش کشیده است.

شورای اسلامی شهر لار، علی رغم وظایف قانونی خود، در مورد روز لارستان بی تفاوت و بی برنامه نبوده و نیست

مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر لار در مورد برنامه های این نهاد برای روز لارستان گفت: شورا، علی رغم وظایف قانونی خود، در مورد روز لارستان تاکنون بی تفاوت و بی برنامه نبوده و نیست؛ البته با توجه به شرایط فعلی کرونا و تمرکز بیشتر فعالیت ها در فضای مجازی، چندین برنامه و طرح برای اجرا وجود دارد.

چرا مسئولان شهرستان، برای روز لارستان «ستاد بزرگداشت و کمیته» تشکیل نمی دهند؟!

جهاندیده خاطرنشان کرد: شخصا برای برنامه ریزی بزرگداشت روز لارستان انتقاد داشتم و بارها عنوان کردم که چرا چندسالی است که مسئولان شهرستان، از جمله فرماندار، نماینده مجلس، امام جمعه و بخشداران برای این روز «ستاد بزرگداشت و کمیته هایی» تشکیل نمی دهند که وظایف هر کدام برایشان تعریف شود، اجرایی کنند و سپس فرماندار مدیریت کند؟

شورا در کنار مسئولان و همیارشان خواهد بود

وی افزود: سازمان تبلیغات، واحد فرهنگی شهرداری، اداره ارشاد و سایر مسئولان ادارات در شهر، بخش ها، روستاها و توابع باید این شور، انگیزه و فعالیت را به وجود آورند و شوراها هم در کنار آنان و همیارشان خواهند بود.

لارستان، مسئولان دلسوز و مدیران برنامه ریز ندارد

مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر لار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا ستاد بزرگداشت لارستان، علی رغم گذشت بیش از ۱۲سال از سفر رهبری شکل نگرفته است اظهار کرد: چون لارستان مسئولان دلسوز و مدیران برنامه ریز ندارد، بیشتر آن ها دچار روزمرگی شده اند و این برنامه ها جزو دغدغه هایشان به شمار نمی رود.

بسیاری از مسئولان ما نمی دانند که روز ۱۹ اردیبهشت چه روزی است

عشرت جهاندیده تصریح کرد: به جرات می گویم که بسیاری از مسئولان ما، این روز را فراموش کرده اند یا اصلا نمی دانند روز ۱۹ اردیبهشت چه روزی است.

اینکه چرا چندین سال است برنامه شایسته و خوبی برای روز لارستان برگزار نمی شود را باید از مسئولان ارشد شهرستان بپرسید

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا چندین سال است که برنامه شایسته و خوبی برای روز لارستان برگزار نمی شود گفت: این سوال را باید از مسئولان ارشد شهرستان بپرسید؛ البته، تاکنون، هر گاه ارگان ها، نهادها، پایگاه ها و واحدهای فرهنگی سپاه برنامه های اجرایی داشته اند به خواست خودشان بوده و شورا نیز با آن ها همکاری های خوب و نزدیکی داشته است.

ورود شورا به مناسبت های مختلف، برای مسئولان ذی ربط ایجاد حق کرده تا جایی که انجام وظایف خود را از شورا انتظار دارند

مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر لار خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورا نیز خارج از وظایف قانونی خود، در مناسبت های مختلف، هماهنگ با دفتر امور بانوان فرمانداری، اداره آموزش و پرورش، دانشکده علوم پزشکی، کمیته امداد، بهزیستی، اداره ورزش و جوانان، پایگاه های بسیج خواهران، انجمن ها، موسسات مردم نهاد، سمن ها و… فعالیت های فرهنگی، ورزشی و مذهبی مختلفی اجرا کرده است و شاید ورود شورا به این امور، برای مسئولان ذی ربط ایجاد حق کرده تا جایی که انجام وظایف خود را از شورا انتظار دارند.

تاکنون، با تلاش و پیگیری های مسئولان امر در شهرستان، تعدادی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به لارستان محقق شده و برای بقیه نیز باید پیگیر بود

جهاندیده در مورد پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری به لارستان گفت: در مورد پیگیری این موضوع، در هر مصوبه ای، مسئول آن اداره به کمک فرماندار که نماینده عالی دولت است، امام جمعه که نماینده رهبری است، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شوراهای وقت باید پیگیر باشند هرچند که تاکنون، با تلاش و پیگیری های مسئولان امر در شهرستان، تعدادی از این مصوبات محقق شده و برای بقیه نیز باید پیگیر بود، به قولی باید همانند سایر شهرستان ها پاشنه کشید.


35 نظر

 1. .. گفت:

  0

  0

  دبیرخانه بزرگداشت ۱۹ اردیبهشت طبق مصوبه چندسال پیش، شورای شهر هست!!
  امام جمعه هم درگیر […] هست.

 2. فهیمه ازلار گفت:

  0

  0

  آفرین به صداقت وشجاعت وصراحت کلامتون بانو درست گفتی شهرما مدیران دلسوز نداره

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورای شهر به تنهایی شورای شهرداری نیست اگر کم کاری شده کوتاهی از،شورای شهر است.

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  شورای شهر در انتخابات خنثی عمل کرد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  اینطوری که فرمودید همه مسئولیت دارند غیر خودتان. لطفا بفرمایید دقیقا مسئولیت و وظیفه کمیسیون فرهنگی شورا چیست؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  خانم جهاندیده
  از ۲۰نمره به شورای شهر لار چند می دهید ؟

 7. ناشناس گفت:

  1

  0

  همه باید روز لارستان را گرامی بداریم. شورای شهر ایندوره طی این سه سال چکار کرده؟
  باید قبول کنید شورای شهر بخصوص بخش فرهنگیش ضعیف عمل کرده است.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  توکه میدونی چکار کردی هرکس باید وظیفه خودش انجام دهد.

 9. یک لاری دلسوز گفت:

  0

  0

  درودسرکارخانوم
  شجاعت شماراتحسین میکنم وبه یاددارم روزی که استاندار وفرماندار وامام جمعه وجمعی ازمسئولین آمده بودند که کلنگ پارک بانوان به زمین برنند.شما مانع شدی وگفتی که این پارک متعلق به بانوان هست وباید بادستان پربرکت یک بانو کلنگ زده شود.وکلنگ به دست خانم دستغیب مشاوراستاندار دادی وابشان هم دربرابر بهت مسئولین ازاین حرکت جسورانه شما،کلنگ رابه زمین زد.حمایت شما ازبانوان ستودنی وقابل تقدیروتحسین هست.موفق باشی

 10. یک لاری گفت:

  0

  0

  درود برشما
  ازعکس العمل عده ای معلوم الحال وشکست خورده انتخاباتی در گروههای واتساپی متعجب نباش بلکه متأسف باش.بازتاب بُغضها وحسادتهای درونشان است

 11. لارستانی گفت:

  0

  0

  متٲسفانه تا زمانی که انتخاب اعضای شورای شهرلار بر اساس استفاده از نیروهای بازنشسته وناتوان و محافظه کار و بعضا چون خوب مداحی می کنند باشد همان آش هست و همان کاسه.باید جهت به حرکت درآوردن چرخ توسعه لارستان و برگزاری روز لارستان در انتخابات سال آینده به نیروهای جوان و متخصص اعتماد کرد.

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   این شورای شهر در انتخابات ضعیف عمل کرد و در کارهای شهر متوسط رو به ضعیف بوده است و با همدیگر هم خوب نیستند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   جناب لارستانی بنده به این شورا رای دادم تحقیق کردم سوابق شغلی اشان را بررسی کردم اکثرشان مدیران متخصص و با تجربه با مسولیت استانی و شهرستانی و تخصص های مرتبط شهری و چند نیروی جوان که دربینشان هستند پس خواهشا از این منظر نقد کردن بیشتر شبیه به عقده گشایی و حب و بغض و یا عدم شناخت کافی نویسنده دارد بله، نقدهای اساسی وارد هست که باید برای مردم شفاف توضیح دهند که چرا بعضی برنامه های شهری انجام نگرفته است

 12. ناشناس گفت:

  1

  0

  خانم جهانديده مردم اگاه هستن و خوب ميدونن كه شما داريد فرار رو به جلو ميكنيد. ضعف تاريخي كميسيون فرهنگي و بانوان شهر رو ميخواهيد به مديران ديگه الصاق كنيد.
  هرچند كه واقعا قبول دارم اين حرفتون رو كه لار مدير دلسوز نداره اما خودتونم يكي از همين مثلاً مديران شهري هستيد كه هيچ اقدام مثبتي از خودتون به جا نداشتيد.

 13. امیر علی گفت:

  0

  0

  جالبه که همه از حوزه اختیارات شورای شهر حرف میزنن ولی جلسه شورای شهر لار با جعفرپور برای جلو گیری از شهرستان شدن اوز یادشون رفته.

  • لار گفت:

   0

   0

   جلوگیری یا بررسی وضعیت و موضع گیری ؟
   موضع گیری هم جهت افکار عمومی و انتخابات
   .
   وگرنه اتهامی که به محتاجی زدند که از شهرستانی گراش خبر داشته چون فرماندار با وزارت در ارتباط است پس شامل فرماندار و کارکنان فعلی فرمانداری هم میشه
   مسئله شهرستان شدن اونها نیست مسئله اینه که چرا با مردم رو راست نیستند و بعد تصمیم می گیرند به کمک بعضی گروهها مثلا موضع بگیرند . به والله مردم شهر از ارتقای اونها ناراحت نیستند شما لطف کنید خودتان به بخش ها کمک کنید شهرستان شوند و در ضمن اون امتیاز برای لار هم بگیرید.
   چون نتونستن کاری واسه لار کنند شلوغ بازی اعتراض راه انداختن

 14. بانوصفایی ازلار گفت:

  0

  0

  لارستانی وناشناس:
  هربارکه خانم جهاندیده مطلب مینویسندشماکه یک نفر هستی وبه طورماشناس همیشه همین جملات تکراری وکلیشه ای برایش کامنت میگزاری دیگه دستت رو شده من خوب میشناسمت که ازشکست خورده های انتخابات شورای شهرهستی .اگه راست میگویی وسوادش داری به خاطر شهرمون برو شورا طرح وپیشنهاد بده.

 15. رضا گفت:

  0

  0

  خانم جهاندیده
  دیگه کار شما و این شورای ضعیف تمومه، مردم از این شورا هم ناامید شدن.
  دست از کارای پوپولیستی و تبلیغاتی بردارید که دیگه فایده ای واسه شما نداره…

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  گل گفتی […] خودش و شورا رو برده

 17. یک کاسب لاری گفت:

  0

  0

  درودبرهمت وغیرت خانم جهاندیده که شهامتش ازمرد هاهم بیشترهست
  هروقت رفتیم شورای شهر دیدیم که ایشان باشجاعت حرفهایش میزندوازشهروندان وحق وحقوق شهردفاع میکندوملاحظه کار نیست که جای تشکردارد

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا شما از این خانم انتظار داشتید ایده ای داشته باشه برای لارستان بزرگ !!!
  شورای شهر در دوره های مختلف فقط یک مجموعه بوده واسه اینکه دور هم بشینن و اوقات فراغتشون رو پر کنن. اون از دوره های قبلی که شورا بیشتر شبیه مجمع مداحان و روضه خوانان بود( که البته هنوزم این طیف مداحان جریان دارن) و اینم از شورای منفعل فعلی.

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورای شهر قوی ظاهر نشدند خیلی ضعیف عمل کرده اند
  خدا کند زودتر یکسال دیگر هم تمام شود
  هم در بعد عمرانی وهم دربعد فرهنگی

 20. سارا سعیدی گفت:

  0

  0

  این شورا را با شوراهای قبلی مقایسه کنید . قضاوت با دوستان. آیا وقت تغییر و تفکر در انتخاب افراد بر اساس شایسته سالاری فرا نرسیده است.

 21. ص.کامجو گفت:

  0

  0

  *دوپیشنهاد برای روز لارستان*
  همه مسئولین در صدد هستند که به نوعی لارستان را آبادتر نمایند و بزرگداشت روز لارستان بزرگ یکی مواردی است که در سال های اخیر مسئولان به آن اهتمام دارند.

  دو پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن روز لارستان بزرگ:

  ۱- دبیرخانه ای دائمی به منظور بررسی جوانب مختلف این موضوع تشکیل شود. این دبیرخانه برنامه هر ساله را ارائه کند.

  ۲- به جای یک روز یک هفته به عنوان هفته لارستان بزرگ در تقویم محلی و اداری لارستان گنجانده شود تا بتوان به برنامه ها گستردگی و عمق بخشید.
  *تشکل لارستان بیدار*

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  مردم دیگه گول زبان بازی و مظلوم نمایی رو نمی خورند .مسیرت اشتباه بود خانم جان برگرددید لطفا سر جای اصلی خودتان و شهر رو به افراد توانمند واگذار کنید .و برای جوانان دعا بخوانید در خانه

 23. محمدی زهرا گفت:

  0

  0

  چقدرکامنتها شبیه به هم هست!!!!
  معلومه که یک فرد مغرض درقالب یک فرد ناشناس داره به دونفردرشورا میتازه. معلومه که این یک تسویه حساب شخصیه یا کینه انتخاباتی.کاش خانم جهاندیده عزیزسری به این کامنتهابزنه وجوابش روبده.ماکه قبولت داریم خواهردلسوز وبی ادعا
  این شخص معلوم الحال اگرراست میگویدوبه مدرکش مینازد چرانمیتواندبرود پروانه بگیرد
  پول اگرباشد
  مدرک های امروزی را به گیجَل هم میدهند
  موهاراباید درآسیاب تجربه سفیدکرد تامقبولیت اجتماعی پیداکنی ومورداعتماد مردم شوی
  هرچه بیشترموفق باشی حسادتهاهم بیشترهست

 24. محمد رحیمی گفت:

  0

  0

  جای تشکرداره ازشوراوشهرداری که بااین وضعیت بد اقتصادی ورکودساخت وساز وگستردگی دوشهرقدیم وجدید
  ولی بازهم درحدتوان کارمیکنند
  به نظرمن آنهایی که با بی انصافی اظهارنظرمیکنن حتما منافع آنها درجایی تأمین نشده
  آقا یا خانم ناشناس
  به نظرتان اگر شما ویاافراددیگری درشورابودن
  وضع ازاین بهتربود
  به انتخاب مردم توهین نکنیدلطفأ

  • مریم محسنی گفت:

   0

   0

   دیگه کم کم دورشون تمامه نگران نباشید .اباد میشود بعد از این افراد شهر

 25. لاری واقع بین گفت:

  0

  0

  از جناب صمد کامجو درخواست منطقی داریم که دست از الفاظی مانند لارستان بیدار ویا لارستان بزرگ که دردی از مردم شریف لار درمان نمیکنند بر دارند این جملات نه در لار ونه در شهرهای مستقل مجاور لار دیگر کاربردی ندارد باید مانند جهرم ولامرد به فکر کارهای اساسی وزیر ساختی وکارخانه وپتروشیمی و….. باشیم نه الفاظ دهن پرکن ولی …….

 26. ناشناس گفت:

  0

  0

  درودبر*آدم واقع بین*
  ازسرکارخانم جهاندیده هم که درحدتوان زحمت میکشه وفعالیت میکنه متشکریم
  انشالله درکناربقیه اعضای شورا بتونندکارهای ماندگار وخوب واساسی انجام دهیدوبه حاشیه ها توجه نکنید

 27. علیرضا گفت:

  0

  0

  شورا ضعیف اندر ضعیف

 28. همشهری منطقی گفت:

  0

  0

  اول مشکلات اقتصادی و وضعیت شوراهای دیگه ببینید بعدقضاوت کنیدیاخودتان باید دستی درآتش داشتته باشیدشهرداریهای دیگروضعشان بدتره به زور حقوق پرسنل رامیتوانندبدهند بازاینجا دارندکارمیکنند وحقوقها هم عقب نیستن.شهردارییک بنگاه اقتصادیه اینروزها درآمدکجاست که شوراها بتونن پروزه های بزرگ کارکنند

 29. مجتبی گفت:

  0

  0

  مردم عملکرد را می بینند که در دوره پنجم عملکرد فوق العاده ضغیف است .دوره چهارم یا سوم افرادی مثل اقای دکتر اقتداری و اقای نیک اواز بودند که شورا را نشان می داد .اما در این دوره اکثرا ضعیف هستند .این افراد نباید دوباره شرکت کنند .

 30. محسن گفت:

  0

  0

  شورا پنجم ضعیف است و افراد توانمند نیستند .علی الخصوص […] در شورا ضعیف کار کرده است .

 31. اصغری گفت:

  0

  0

  حیف شورا که بدست افراد ناتوان افتاد و شهر را نابود کردند .حیف صد حیف .امید است آینده شهر به دست این چنین افراد نیفتد .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان