میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 فوریه 2020 ساعت 5:14 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 287 بازدید

«شورای همگرایی» به زودی میثاق نامه خود را با نامزدِ موردِ اجماع منتشر می کند

گفت و گو با «حامد توانا» سخنگوی شورای همگرایی حامیان انقلاب اسلامی

«شورای همگرایی» به زودی میثاق نامه خود را با نامزدِ موردِ اجماع منتشر می کند

اگر پیگیر اخبار انتخاباتی حوزه لارستان، خنج، گراش و اوز باشید حتما عبارت «شورای همگرایی» را شنیده یا خوانده اید. «حامد توانا» سخنگوی این شورا و نامزدی که هفته گذشته در حمایت از دکتر «محمود عسکرپور» کناره گیرد درباره این شورا با ما گفت و گو کرده است که در ادامه می خوانید:

***

برای شروع گفت و گو لطفا خود را بصورت اجمالی معرفی بفرمایید.

بنده «حامد توانا» اهل لار و طلبه هستم. زمینه فعالیت های بنده عمدتا فرهنگی و اجتماعی بوده البته توفیق حضور در کنار جهادگران اقتصادی با همان صبغه فرهنگی و اجتماعی را هم داشته ام. در حال حاضر پژوهشگر علوم اجتماعی هستم.

بفرمایید «شورای همگرایی» کی و با چه هدفی شکل گرفت؟

شورای همگرایی جوانان انقلابی با هدف نزدیک ساختن عملکرد انتخاباتی جوانانی که امسال به عرصه انتخابات مجلس آمده بودند راه اندازی شد و پس از مدتی ده تن از نامزدها به این گروه پیوستند که بعد از جلسات و مذاکرات متعدد سرانجام بنده و آقای «حمید افروشته» با توجه به توانمندی و برنامه های ایشان تصمیم گرفتیم که با جناب دکتر «محمود عسکرپور» همراه شویم و ایشان را به عنوان شاخص این شورا به عنوان کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی معرفی و هر دو نفر به نفع ایشان از عرصه رقابت کنار رفتیم و در صدد گسترش این اجماع می باشیم.

برای اینکه تداخلی بین عنوان این اجماع و گروه اولیه پیش نیاید عنوانی دیگر برایش انتخاب کردیم که امکان ورود افراد انقلابی غیرجوان هم فراهم شود. این عنوان «شورای همگرایی حامیان انقلاب اسلامی» است. این شورا بدنبال جایگزینی خرد و اقدام جمعی بجای خرد و اقدام فردی در انتخابات است. کارکرد دیگر این شورا ایجاد فرصت بیشتر برای نماینده منتخب آن برای رسیدگی به وظایف ذاتی اش در مجلس یعنی قانون گذاری و نظارت است چون این شورا می خواهد با خرد و اقدام جمعی در پیشبرد امور حوزه انتخابیه ایفای نقش کند.

موضع سیاسی این طیف چیست؟

موضع ما انقلابی گری است لذا با وجود گرایشات احتمالی افراد به جناح های مختلف، در تفکر انقلابی یعنی تحقق آرمان های انقلاب مشترک اند. همگرایی یک تفکر عملگراست و چندان بدنبال برجسته کردن مسائل سیاسی نیست.

فکر می کنید مردم چقدر به این شورا توجه می کنند و خروجی آن چقدر در رای آنها موثر است؟

البته عنوان اجماع بهتر است. اگر ما بتوانیم تعداد بیشتری از نامزدها را به این شورا وارد کنیم وزنه آن در فضای انتخاباتی سنگین تر خواهد شد و احتمال موفقیتش افزون تر، بخصوص که تکثر نامزدها در این دوره یک نقطه ضعف برای افرادی است که به تنهایی در میدان حضور یافته اند.

لطفا نگاه منطقه ای این شورا را تشریح بفرمایید. دیدگاه اعضای شورا در مورد ارتقا و معادلات سیاسی اجتماعی حوزه انتخابیه و…

نگاه منطقه ای این شورا افزایش حداکثری همگرایی و عدالت در حوزه انتخابیه است. ما باید تبعیضات را برداریم و زمینه همکاری های مشترک را فراهم کنیم. به دلیل حضور نمایندگانی از همه شهرستان های حوزه انتخابیه پیگیری این امر تسهیل می گردد. اگر همگرایی و عدالت محقق شود زمینه پیشرفت هم بطور جدی افزایش می یابد.

نامزدهای عضو این شورا چه افرادی هستند؟

در حال حاضر یعنی ۲۴ بهمن، آقای دکتر عسکرپور، بنده و جناب آقای افروشته عضو این شورا هستند. در حال رایزنی برای پیوستن سایرین هستیم.

طی چه مکانیسمی در این شورا به اجماع می رسید؟

یک نظرسنجی در شورای همگرایی اول انجام شد که توجه اعضاء را به دکتر عسکرپور افزایش داد اما توافق برای اجماع، ابتدا دوجانبه و سپس چندجانبه بوده است.

شانس کدام نامزد برای خروجی این ائتلاف و شورا بیشتر از بقیه است؟ چرا؟

این اجماع براساس حمایت از نامزدی دکتر عسکرپور صورت گرفته و به همین شکل ادامه خواهد یافت.

چقدر فکر می کنید در این انتخابات پیروز شوید؟

عرض کردم در صورت افزایش اعضاء شورا، احتمال موفقیت، زیاد است.

برنامه های مشخص و مصداقی این شورا در مدیریت، ارتقا و توسعه حوزه انتخابیه چیست؟

برنامه های دکتر عسکرپور پایه کاری شورا است. اما قرار بر این شده برنامه های شاخص سایر نامزدها در صورت گرفتن رای اکثریت، در لیست برنامه ها قرار گیرد. البته ما در پذیرش پیشنهادات و طرح ها محدودیت نداریم و حتی از برنامه های مفید نامزدهایی که امکان ورود به انتخابات هم پیدا نکردند، در صورت تمایل خودشان، استفاده می کنیم.

نظر این شورا درباره دیگر نامزدها و رقبا چیست؟

نظر خاصی نداریم. ما هر حق و وظیفه ای برای خود قائلیم برای آنها قائلیم.

بیانیه پایانی این شورا کی منتشر می شود؟

میثاق نامه تنظیم شده و به زودی منتشر می شود.

باسپاس از وقتی که اختصاص دادید، در پایان اگر نکته باقی مانده بفرمایید

بیاییم برای عدالت و پیشرفت، خرد و اقدام جمعی را جایگزین فکر و عملکرد فردی گذشته کنیم. خداوند خیر این ملت را به آن عطا فرماید. متشکرم


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  فقط لارستانی
  نه به لرستانی

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  عرض خود می بری و زحمت مردم می داری.
  کسانی که خود را می خواهند در معرض قضاوت مردم قرار دهند بایستی حداقل هایی را در قائم به ذات بودن،
  مصمم بودن، ثابت قدم بودن، احترام داشتن به مردم و مردم را صاحب حق دانستن، صادق بودن، با خود و با مردم و… کسی که حق مردم را پاس می دارد و به به بازی نمی گیرد. ورود به انتخابات، ارائه برنامه خط مشی آرا و اندیشه ها، راه بیان آن ها، تبلیغات و اگه شرایط را برای شخص خود در نهایت مساعد نبیند و… آن وقت بعد از روشن کردن مواضع خود به مردم توضیح می دهد که چرا آمده؟ چرا می رود؟ و صحنه را ترک می کند و این مهم را به بهتر از خود واگذار می کند و میثاق خود را با مردم وثیق تر می کند. نه این که به اعتقاد و باور مردم با زد و بندهای رایج که بازی های غیر اخلاقی و به اصطلاح سیاست بازی، لطمه می زند. اگه قطعآ اندیشه ای به معاد باور داشته باشد از این کار دوری می گزیند.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اندیشه کجاس چماقو عشقه

 4. لار گفت:

  0

  0

  سلام راستی دیشب بعضی ها میگفتن تو گراش هنوز کنار نرفتن و اجماع نشده ….. خیر اجماع شده تبلیغ یک نفر هم می شود اما جهت جلوگیری از اجماع در لار وانمود می کنند هنوز اجماع نشده .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان